Kdo je to?
Kdo je Vlasta Žehrová? Životopis Vlasta Žehrová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Vlasta Žehrová

Kdo je Vlasta Žehrová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vlasta Žehrová je česká divadelní, filmová, televizní a dabingová herečka. Žehrová se narodila v Havlíčkově Brodě do rodiny muzikantů. V dětství začala hrát na klavír a docházela na dramatický kroužek Jiřiny Steimarové. Po základní škole studovala na pražské Státní konzervatoři na hudebně-dramatickém oddělení. Následně studovala dálkově obor divadelní a filmová věda na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V průběhu studií vystupovala v Národním divadle (Nápadníci trůnu, Jako bychom se ani neznali, Laterna magika). Po studiu nastoupila do angažmá v Národním divadle, kde působila v letech 1979-1989. Spolupracovala s řadou režisérů (Hudeček, Pleskot, Krobot, Laurin) na divadelních hrách Strakonický dudák, Život Galileiho, Vy jste Jan, Hrátky s čertem, Naši furianti, aj.
Mimo Národní divadlo Žehrová hostovala v Divadle v Řeznické (Hello Dolly, Carmen, Polská krev) a v Divadle Radka Brzobohatého. Několik let vystupovala v Hudebním divadle Karlín (Mamzelle Nitouche, Pohádka máje, Povečeříme v posteli). V roce 1993 se stala členkou Městských divadel pražských (D’Artagnan, Slaměný vdovec, Bolero, Slaměný vdovec nebo Frank pátý). Vlasta rovněž hrává v divadelním spolku Háta.
Žehrová si během své herecké kariéry doposud zahrála ve čtyřiceti filmech. Objevila se v úspěšných snímcích jako „Marečku, podejte mi pero!“ (1976), Ať žijí duchové! (1977), Kulový blesk (1978), Vrchní, prchni! (1980), Má láska s Jakubem (1982), Jára Cimrman, ležící, spící (1983), Oznamuje se láskám vašim (1988).
Vlasta Žehrová ztvárnila role v řadě televizních seriálů jako My všichni školou povinni (1984), Četnické humoresky (2003), Náměstíčko (2004), Obchoďák (2012), Krejzovi (2019), Případ Roubal (2021) a další.
Vlasta Žehrová je vdaná a má syna Viléma.Kdo je Vlasta Žehrová? Životopis Vlasta Žehrová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vlasta Žehrová

Národnost: česká
Datum narození: 10. 5. 1956
Místo narození: Havlíčkův Brod, Československo

Popis osobnosti Vlasta Žehrová můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Dysartrie? Rozumíte pojmu Strukturované učení? Víte co je Hiking? Znáte pojem Paddleboard?

Klíčová slova: herectví, herectví, kdo je Vlasta Žehrová?, osobnost, životopis, wikipedie, místo narození, vysvětlení, wiki, Vlasta Žehrová, kde se narodila Vlasta Žehrová?, zajímavosti, biografie, informace, popis, Vlasta Žehrová

Pojem Vlasta Žehrová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Vlasta Žehrová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Vlasta Žehrová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Vlasta Žehrová ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Vlasta Žehrová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Vlasta Žehrová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlasta Žehrová například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Vlasta Žehrová? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Vlasta Žehrová? Kdy se narodila Vlasta Žehrová? Kde se narodila Vlasta Žehrová? Vlasta Žehrová se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, muž fialové vlasy, vlasta Žehrová, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Vlasta Žehrová dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlasta Žehrová i v jiné kategorii než je herectví.