Kdo je to?
Kdo byl Karel Hála? Životopis Karel Hála, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Karel Hála?

Kdo byl Karel Hála? Životopis, informace, biografie, hudba

Karel Hála byl český zpěvák.
Vystudoval zpěv na Státní konzervatoři a začal vystupovat na divadlech a v kabaretech.
Vyprofiloval se především jako swingový zpěvák a dodnes je jedním z nejvýraznějších představitelů tohoto hudebního žánru u nás. Jeho hvězda zářila především v šedesátých a sedmdesátých letech.
V průběhu života spolupracoval s celou řadou divadel (Hudební divadlo Karlín, Rokoko, Divadlo ABC...), s orchestry (především zmiňme slavný Orchestr Karla Vlacha) a podílel se i na mnoha zábavních a hudebních televizních představení.
Objevil se také v řadě českých filmů - často v nich zpíval, ale občas si zahrál i čistě herecký part. Diváci jej tak mohli vidět v oblíbených muzikálech Noc na Karlštejně a Kdyby tisíc klarinetů nebo třeba ve Světácích.
V roce 2009 vznikla o Karlu Hálovi kniha vzpomínek s názvem Mistr swingu.Kdo byl Karel Hála? Životopis Karel Hála, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Karel Hála

Národnost: česká
Datum narození: 2. října 1933
Místo narození: Hradec Králové
Datum úmrtí: 6. července 2008

Líbí se stručný životopis s osobou Karel Hála? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Kyselina mléčná? Vzpomněli byste si co označuje výraz E-learning? Znáte termín Bílá neděle? Znáte termín Sonet?

Klíčová slova: hudba, datum narození, narození, datum úmrtí, národnost, osobnosti, lexikon, kdo to je, místo narození, wiki, informace, biografie, národnost, kdy se narodil Karel Hála?, Karel Hála, Karel Hála

Pojem Karel Hála je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Karel Hála ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Karel Hála ve Wikipedii

Zkusit najít Karel Hála ve Wikislovníku

Najít výraz Karel Hála na Google obrázcích

Najít termín Karel Hála ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Hála například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Karel Hála?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Karel Hála? Kdy se narodil Karel Hála? Kde se narodil Karel Hála? Kdy zemřel Karel Hála? Karel Hála je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Karel Hála kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Hála i v jiné kategorii než je hudba.