Kdo je to?
Kdo je Lakšmí Mittal? Životopis Lakšmí Mittal, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Lakšmí Mittal

Kdo je Lakšmí Mittal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Lakšmí Mittal je indický podnikatel a miliardář.
Pochází z Indie, vystudoval ekonomii. Začal podnikat v ocelárenském průmyslu a v tomto oboru se mu podařilo vybudovat impérium.
Po celém světě skupoval ocelárny a také doly a postupně si budoval velmi silné postavení na trhu s ocelí. Jeho společnost ArcelorMittal je na tomto trhu v současnosti světovou jedničkou.
V českém prostředí je zajímavé, že v roce 2003 převzal Lakšmí Mittal hutnický komplex Nová Hu, který byl v té době extrémně ztrátovým podnikem. V roce 2019 však ArcelorMittal Novou Hu prodal a nyní už se tedy nenachází v jeho majetku.
Díky úspěšné byznysové strategii a soustředění se na ocel dosáhl Lakšmí Mittal miliardového jmění. Pojí se s ním však řada kontroverzí. Ve Spojeném království je též známý jako podporovatel labouristů, v minulosti se hojně spekulovalo o jeho napojení na premiéra Tonyho Blaira.Kdo je Lakšmí Mittal? Životopis Lakšmí Mittal, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní informace o osobě Lakšmí Mittal

Národnost: indická
Datum narození: 15. června 1950
Místo narození: Rádžastán, Indie

Popis osobnosti Lakšmí Mittal můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Jinotaj? Znáte termín Tetanie? Vzpomněli byste si na význam slova Roční obrat? Víte, co je to Speciální pedagogika?

Klíčová slova: Lakšmí Mittal, místo narození, narození, biografie, podnikání, národnost, popis, kde se narodil Lakšmí Mittal?, osobnosti, životopis, vysvětlení, lexikon, informace, život, zajímavosti, kdo je Lakšmí Mittal?

Pojem Lakšmí Mittal je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Lakšmí Mittal na Youtube

Hledat pojem Lakšmí Mittal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Lakšmí Mittal ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Lakšmí Mittal na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lakšmí Mittal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lakšmí Mittal například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Lakšmí Mittal? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Lakšmí Mittal? Kdy se narodil Lakšmí Mittal? Kde se narodil Lakšmí Mittal? Lakšmí Mittal se nachází v sekci Podnikání

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Lakšmí Mittal dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lakšmí Mittal i v jiné kategorii než je podnikání.