Kdo je to?
Kdo je Eric Clapton? Životopis Eric Clapton, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Eric Clapton?

Kdo je Eric Clapton? Životopis, informace, biografie, hudba

Eric Patrick Clapton je kytarista, skladatel a zpěvák původem z Anglie, kde se narodil ve městě Ripley. Je znám také pod přezdívkou Slowhand (pomalá ruka). Vychovávali ho prarodiče a s otcem se nikdy nesetkal (napsal o něm píseň My Father’s Eyes v roce 1998).
Clapton byl introvert a nejvíce si užíval hraní na kytaru. Chodil na střední uměleckou školu, během které si vydělával hraním na různých místech. V 18 letech založil první kapelu Roosters (1963). Ve stejném roce Clapton začal hrát v jiné kapele The Yardbirds, se kterou nahrál tři alba. O dva roky později začal hrát ve skupině The Bluesbreakers, se kterou vydal úspěšné album Bluesbreakers With Eric Clapton (1966). Ve stejném roce založil další kapelu The Cream. S kapelou vydal alba Fresh Cream (1966), Disraeli Gears (1967) a Wheels of Fire (1968). V onom roce se kapela rozpadla a Clapton začal trpět depresemi a utápěl se v alkoholu a drogách. Během té doby hrál v kapelách Blidn Faith nebo Plastic Ono Band (doprovodná kapela Joha Lennona).
V roce 1970 se rozhodl pro sólovou dráhu. Během 40 leté sólové kariéry vydal kolem 20 alb. První album neslo název Eric Clapton (1970) a zatím poslední album vyšlo roku 2018 s názvem Happy Xmas.
Za svou bohatou kariéru Eric Clapton obdržel celkem 18 cen Grammy. Z 18 cen Grammy získal 6 cen v roce 1992. V roce 2006 získal cenu Grammy za celoživotní úspěch v hudbě.
Jedna z jeho nejznámějších písní Tears In Heaven (1992) je o tragické smrti jeho pětiletého syna Conora, který se zabil pádem z mrakodrapu v New Yorku. Za tuto píseň Clapton obdržel dvě ceny Grammy (1992).Kdo je Eric Clapton? Životopis Eric Clapton, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Eric Clapton

Národnost: anglická
Datum narození: 30. 3. 1945
Místo narození: Ripley, Anglie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Eric Clapton sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Morfin? Znáte pojem Nachos? Pamatujete si definici pojmu Přímá demokracie? Vzpomenete si na definici slova Afekt?

Klíčová slova: hudba, narození, lexikon, místo narození, hudba, informace, životopis, Eric Clapton, kde se narodil Eric Clapton?, osobnosti, vysvětlení, zajímavosti, národnost, Eric Clapton, wiki, život

Pojem Eric Clapton je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Eric Clapton zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Eric Clapton ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Eric Clapton ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Eric Clapton ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Eric Clapton ve Wikislovníku

Zkusit najít Eric Clapton ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Eric Clapton například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eric Clapton

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Eric Clapton? Kdy se narodil Eric Clapton? Kde se narodil Eric Clapton? Eric Clapton je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Eric Clapton dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eric Clapton i v jiné kategorii než je hudba.