Kdo je to?
Kdo je Eric Clapton? Životopis Eric Clapton, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Eric Clapton

Kdo je Eric Clapton? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Eric Patrick Clapton je kytarista, skladatel a zpěvák původem z Anglie, kde se narodil ve městě Ripley. Je znám také pod přezdívkou Slowhand (pomalá ruka). Vychovávali ho prarodiče a s otcem se nikdy nesetkal (napsal o něm píseň My Father’s Eyes v roce 1998).
Clapton byl introvert a nejvíce si užíval hraní na kytaru. Chodil na střední uměleckou školu, během které si vydělával hraním na různých místech. V 18 letech založil první kapelu Roosters (1963). Ve stejném roce Clapton začal hrát v jiné kapele The Yardbirds, se kterou nahrál tři alba. O dva roky později začal hrát ve skupině The Bluesbreakers, se kterou vydal úspěšné album Bluesbreakers With Eric Clapton (1966). Ve stejném roce založil další kapelu The Cream. S kapelou vydal alba Fresh Cream (1966), Disraeli Gears (1967) a Wheels of Fire (1968). V onom roce se kapela rozpadla a Clapton začal trpět depresemi a utápěl se v alkoholu a drogách. Během té doby hrál v kapelách Blidn Faith nebo Plastic Ono Band (doprovodná kapela Joha Lennona).
V roce 1970 se rozhodl pro sólovou dráhu. Během 40 leté sólové kariéry vydal kolem 20 alb. První album neslo název Eric Clapton (1970) a zatím poslední album vyšlo roku 2018 s názvem Happy Xmas.
Za svou bohatou kariéru Eric Clapton obdržel celkem 18 cen Grammy. Z 18 cen Grammy získal 6 cen v roce 1992. V roce 2006 získal cenu Grammy za celoživotní úspěch v hudbě.
Jedna z jeho nejznámějších písní Tears In Heaven (1992) je o tragické smrti jeho pětiletého syna Conora, který se zabil pádem z mrakodrapu v New Yorku. Za tuto píseň Clapton obdržel dvě ceny Grammy (1992).Kdo je Eric Clapton? Životopis Eric Clapton, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Eric Clapton

Národnost: anglická
Datum narození: 30. 3. 1945
Místo narození: Ripley, Anglie

Popis osobnosti Eric Clapton můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem NIMBY? Pamatujete si definici pojmu Monografie? Pamatujete si definici pojmu Fotobanka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dialýza?

Klíčová slova: hudba, narození, život, Eric Clapton, Eric Clapton, osobnosti, biografie, zajímavosti, kdo je Eric Clapton?, wiki, lexikon, informace, kdy se narodil Eric Clapton?, vysvětlení, wikipedie, datum narození

Pojem Eric Clapton je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Eric Clapton zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Eric Clapton ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Eric Clapton ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Eric Clapton ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Eric Clapton na Youtube

Zkusit najít slovo Eric Clapton ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eric Clapton například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eric Clapton

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Eric Clapton? Kdy se narodil Eric Clapton? Kde se narodil Eric Clapton? Eric Clapton je v sekci Hudba

Kategorie hudba, harmonium velké, eric Clapton, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Eric Clapton dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eric Clapton i v jiné kategorii než je hudba.