Kdo je to?
Kdo je Eric Clapton? Životopis Eric Clapton, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Eric Clapton

Kdo je Eric Clapton? Životopis, informace, biografie, hudba

Eric Patrick Clapton je kytarista, skladatel a zpěvák původem z Anglie, kde se narodil ve městě Ripley. Je znám také pod přezdívkou Slowhand (pomalá ruka). Vychovávali ho prarodiče a s otcem se nikdy nesetkal (napsal o něm píseň My Father’s Eyes v roce 1998).
Clapton byl introvert a nejvíce si užíval hraní na kytaru. Chodil na střední uměleckou školu, během které si vydělával hraním na různých místech. V 18 letech založil první kapelu Roosters (1963). Ve stejném roce Clapton začal hrát v jiné kapele The Yardbirds, se kterou nahrál tři alba. O dva roky později začal hrát ve skupině The Bluesbreakers, se kterou vydal úspěšné album Bluesbreakers With Eric Clapton (1966). Ve stejném roce založil další kapelu The Cream. S kapelou vydal alba Fresh Cream (1966), Disraeli Gears (1967) a Wheels of Fire (1968). V onom roce se kapela rozpadla a Clapton začal trpět depresemi a utápěl se v alkoholu a drogách. Během té doby hrál v kapelách Blidn Faith nebo Plastic Ono Band (doprovodná kapela Joha Lennona).
V roce 1970 se rozhodl pro sólovou dráhu. Během 40 leté sólové kariéry vydal kolem 20 alb. První album neslo název Eric Clapton (1970) a zatím poslední album vyšlo roku 2018 s názvem Happy Xmas.
Za svou bohatou kariéru Eric Clapton obdržel celkem 18 cen Grammy. Z 18 cen Grammy získal 6 cen v roce 1992. V roce 2006 získal cenu Grammy za celoživotní úspěch v hudbě.
Jedna z jeho nejznámějších písní Tears In Heaven (1992) je o tragické smrti jeho pětiletého syna Conora, který se zabil pádem z mrakodrapu v New Yorku. Za tuto píseň Clapton obdržel dvě ceny Grammy (1992).Kdo je Eric Clapton? Životopis Eric Clapton, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Eric Clapton

Národnost: anglická
Datum narození: 30. 3. 1945
Místo narození: Ripley, Anglie

Popis osobnosti Eric Clapton můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Světelné znečištění? Pamatujete si definici pojmu Evaluace? Pamatujete si definici pojmu Separatismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plagiát?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnost, wikipedie, kde se narodil Eric Clapton?, lexikon, osobnosti, datum narození, hudba, národnost, narození, hudba, kdo je Eric Clapton?, životopis, popis, wiki, Eric Clapton

Pojem Eric Clapton je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Eric Clapton lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Eric Clapton ve Wikislovníku

Hledat frázi Eric Clapton ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Eric Clapton ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Eric Clapton na Google obrázcích

Zkusit najít Eric Clapton ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Eric Clapton například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Eric Clapton? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Eric Clapton? Kdy se narodil Eric Clapton? Kde se narodil Eric Clapton? Eric Clapton se nachází v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Eric Clapton dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eric Clapton i v jiné kategorii než je hudba.