Kdo je to?
Kdo byl Helena Štáchová? Životopis Helena Štáchová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Helena Štáchová?

Kdo to byl Helena Štáchová? Stručný životopis

Helena Štáchová byla proslulá loutkoherečka, zpěvačka, dabérka, režisérka a scénáristka. Je známá nejvíce jako ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka, kde vedla a mluvila loutku Máničky a bábinky paní Kateřiny.
Pro divadlo psala a režírovala hry, působila také v rozhlase i televizi. Psala hry i pro dospělé a byla autorkou několika knih. Jako dabérka vytvořila Helena Štáchová nezapomenutelný hlas Lízy Simpsonové.Kdo byl Helena Štáchová? Životopis Helena Štáchová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Helena Štáchová

Národnost: česká
Datum narození: 18. listopadu 1944
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. března 2017

Zaujala vás biografie osobnosti Helena Štáchová? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Atletika? Víte co je MDF deska? Víte, co je to Počasí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kýč?

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, význam pojmu, co je to Helena Štáchová?, termín, synonymum, heslo, wiki, popis, etymologie, přesný výraz, slovo, Helena Štáchová, význam slova, význam, vysvětlení

Pojem Helena Štáchová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Helena Štáchová zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Helena Štáchová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Helena Štáchová ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Helena Štáchová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Helena Štáchová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Štáchová například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Helena Štáchová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Helena Štáchová? Kdo to byl Helena Štáchová? Kdy se narodil Helena Štáchová? Kde se narodil Helena Štáchová? Kdy zemřel Helena Štáchová? Helena Štáchová se nachází v kategorii umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Helena Štáchová dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Štáchová i v jiné kategorii než je umělci.