Kdo je to?
Kdo byl Helena Štáchová? Životopis Helena Štáchová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Helena Štáchová?

Kdo to byl Helena Štáchová? Stručný životopis

Helena Štáchová byla proslulá loutkoherečka, zpěvačka, dabérka, režisérka a scénáristka. Je známá nejvíce jako ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka, kde vedla a mluvila loutku Máničky a bábinky paní Kateřiny.
Pro divadlo psala a režírovala hry, působila také v rozhlase i televizi. Psala hry i pro dospělé a byla autorkou několika knih. Jako dabérka vytvořila Helena Štáchová nezapomenutelný hlas Lízy Simpsonové.Kdo byl Helena Štáchová? Životopis Helena Štáchová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Helena Štáchová

Národnost: česká
Datum narození: 18. listopadu 1944
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. března 2017

Líbí se stručný životopis s osobou Helena Štáchová? Pak se podělte s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zájmeno? Pamatujete si definici pojmu Webový prohlížeč? Víte, co je to Biftek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Růžovka?

Klíčová slova: původ slova, formulace, slovo, přesný výraz, umělci, popis, wiki, popis, pojem, Helena Štáchová, co znamená, heslo, co je to Helena Štáchová?, odborný výraz, vysvětlení, informace

Pojem Helena Štáchová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Helena Štáchová zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Helena Štáchová ve Wikimedia Commons

Najít pojem Helena Štáchová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Helena Štáchová na Youtube

Hledat výraz Helena Štáchová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Štáchová například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Helena Štáchová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Helena Štáchová? Kdo to byl Helena Štáchová? Kdy se narodil Helena Štáchová? Kde se narodil Helena Štáchová? Kdy zemřel Helena Štáchová? Helena Štáchová je v kategorii umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Helena Štáchová řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Štáchová i v jiné kategorii než je umělci.