Kdo je to?
Kdo byla Helena Štáchová? Životopis Helena Štáchová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kdo byla Helena Štáchová?

Kdo byla Helena Štáchová? Životopis, informace, biografie, umělci

Helena Štáchová byla proslulá loutkoherečka, zpěvačka, dabérka, režisérka a scénáristka. Je známá nejvíce jako ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka, kde vedla a mluvila loutku Máničky a bábinky paní Kateřiny.
Pro divadlo psala a režírovala hry, působila také v rozhlase i televizi. Psala hry i pro dospělé a byla autorkou několika knih. Jako dabérka vytvořila Helena Štáchová nezapomenutelný hlas Lízy Simpsonové.Kdo byla Helena Štáchová? Životopis Helena Štáchová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Helena Štáchová

Národnost: česká
Datum narození: 18. listopadu 1944
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. března 2017

Tento text (Helena Štáchová) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zájmeno? Víte co je Mlátek? Víte, co je to Idyla? Vzpomněli byste si co označuje výraz Etika?

Klíčová slova: životopis, osobnosti, místo narození, život, biografie, umělci, nežijící, osobnost, popis, národnost, zajímavosti, Helena Štáchová, Kdy zemřela Helena Štáchová, wikipedie, narození, vysvětlení

Pojem Helena Štáchová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Helena Štáchová hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Helena Štáchová ve Wikislovníku

Najít pojem Helena Štáchová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Helena Štáchová na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Helena Štáchová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Štáchová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Helena Štáchová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Helena Štáchová? Kdy se narodila Helena Štáchová? Kde se narodila Helena Štáchová? Kdy zemřela Helena Štáchová? Helena Štáchová se nachází v sekci Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Helena Štáchová dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Štáchová i v jiné kategorii než je umělci.