Kdo je to?
Kdo je Jakub Štáfek? Životopis Jakub Štáfek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jakub Štáfek

Kdo je Jakub Štáfek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Český herec Jakub Štáfek se narodil 22. května 1990 v Praze. Vystudoval odbornou střední školu umění a managementu a už jako dítě se začal věnovat herectví v amatérském divadelním souboru. Od roku 2005 se stal jednou z ústředních tváří nekonečného seriálu Ulice, v němž vydržel téměř čtrnáct let. Ztvárnil tam postavu Matěje Jordána, se kterou se rozloučil v roce 2017.
Ještě během natáčení ulice stihl Jakub Štáfek i epizodní role v kriminálkách Případy 1. oddělení a Kriminálka anděl než na přelomu let 2016 a 2017 přišel seriál Vyšehrad, který pro mladého herce představoval zlomový moment v jeho kariéře. Štáfek totiž v Ulici dlouhé roky ztvárňoval postavu slušňáka, což ho po čase začalo nudit, a proto vzniklo jeho alter ego fotbalista Lavi. Lavi je ústřední postavou úspěšného komediálního seriálu Vyšehrad.
Ačkoli jsou postavy Laviho a Michala Jordána pro Štáfka signifikantní, tři sezóny hrál také kapitána Lukáše Panenku v kriminálce Specialisté. Diváci jej mohou znát i ze seriálů Pan Profesor, ochránce, Hořký svět, devadesátky, Extraktoři a Dobro došli.
Vůbec první zkušeností Jakuba Štáfka s natáčením filmu byl v roce 2012 komediální snímek Probudím se včera, kde se o hlavní roli rozdělil Filip Blažek s Jiřím Mádlem. O dva roky později natočil pokračování oblíbeného filmu ze studentského prostředí Gympl nesoucí název Vejška, kde opět jednu z hlavních rolí ztvárnil Jiří Mádl, kromě něj se ve snímku ale objevili i Tomáš Vorel ml., Eva Podzimková, Zuzana Bydžovská, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Filip Vorel a další.
Následně jej mohli diváci vidět ve filmech Padesátka, Bajkeři a Případ mrtvého nebožtíka. Až do roku 2021 hrál ve filmech především menší role, tento rok znamenal pro jeho kariéru velký obrat, jelikož ztvárnil ústřední postavy hned ve dvou snímcích. Jednak vdechl život Mortymu z dobrodružné komedie Shoky & Morthy: Poslední velký akce, jednak v té době vyšel třiaosmdesátiminutový „film“, který vznikl sestřiháním epizod seriálu Vyšehrad.
Jen rok po vydání komedie Vyšehrad: Seryjál následoval skutečně originální film vycházející z původního fotbalového seriálu Vyšehrad, a to Vyšehrad: Fylm. S projektem Vyšehrad, kde Štáfek hraje fotbalistu jménem Julius ´Lavi´ Lavický, je tento herec spojen i po stránce režie, produkce a scénáře.
V roce 2023 jej čeká hlavní roce v komediální thrilleru Petra Kubíka Zatmění a jednu z ústředních postav hraje i v romantické komedii, kterou režíruje Samo Spišák, To ty nosíš smůlu, lásko.
Kromě herectví je Jakubovou velkou vášní sport. Sedm let se závodně věnoval fotbalu, což mu dalo mnoho zkušeností, které mohl zúročit při celém projektu Vyšehrad, který je v podstatě vtipnou satirou na fungování „fotbalového světa“.
Je členem týmu Real TOP Praha, v jehož barvách nastupuje zejména do charitativních zápasů.
V roce 2019 absolvoval navíc svůj debutový MMA zápas ve vyprodané O2 aréně. Jeho historicky prvním soupeřem se stal Slovák Peter Benko. Jakub Štáfek zvítězil už po 1 minutě a 9 vteřinách v prvním kole.
V roce 2021 se Jakubovi s manželkou Dominikou narodila dcera Olivie a v roce 2023 se v bulváru objevila zpráva, že očekávají druhý přírůstek do rodiny.Kdo je Jakub Štáfek? Životopis Jakub Štáfek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jakub Štáfek

Národnost: česká
Datum narození: 22. května 1990
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jakub Štáfek můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Konfigurace? Pamatujete si definici pojmu Štafle? Rozumíte pojmu RAM? Vzpomněli byste si co znamená slovo Průčelí?

Klíčová slova: osobnost, kde se narodil Jakub Štáfek?, osobnosti, datum narození, život, vysvětlení, kdy se narodil Jakub Štáfek?, Jakub Štáfek, lexikon, wikipedie, biografie, popis, herectví, informace, Jakub Štáfek, narození

Pojem Jakub Štáfek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Jakub Štáfek na Google obrázcích

Vyhledat termín Jakub Štáfek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Jakub Štáfek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Jakub Štáfek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jakub Štáfek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakub Štáfek například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jakub Štáfek

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jakub Štáfek? Kdy se narodil Jakub Štáfek? Kde se narodil Jakub Štáfek? Jakub Štáfek je v sekci Herectví

Kategorie herectví, žena růžové květy, jakub Štáfek, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jakub Štáfek dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jakub Štáfek i v jiné kategorii než je herectví.