Kdo je to?
Kdo byl Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Margaret Thatcherová?

Kdo to byl Margaret Thatcherová? Stručný životopis

Margaret Thatcherová byla významnou postavou britské politiky. Jako vůdkyně konzervativců se stala britskou premiérkou a ve funkci byla déle než 11 let. Margaret Thatcherové se přezdívalo Železná lady, protože jednala rozhodně a nepřipouštěla kompromisy. Prosazovala ekonomické a sociální reformy, které měly posílit tržní hospodářství.
Konzervativní hodnoty a silná zahraniční politika byly pro období její vlády typické. Získal i mnoho výjimek v rámci EU. Do konce svého života zůstala členkou Sněmovny lordů.Kdo byl Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Margaret Thatcherová

Národnost: britská
Datum narození: 13. října 1925
Místo narození: Grantham
Datum úmrtí: 8. dubna 2013

Popis osobnosti Margaret Thatcherová můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Geocaching? Vzpomněli byste si co znamená slovo Olovnice? Víte, co je to Pomelo? Víte co je Šestinedělí?

Klíčová slova: wiki, synonymum, původ slova, slovo, kdo je Margaret Thatcherová?, pojem, popis, popis, co znamená, přesný význam, odborný výraz, heslo, význam slova, informace, politici, definice

Pojem Margaret Thatcherová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Margaret Thatcherová

Najít výraz Margaret Thatcherová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Margaret Thatcherová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Margaret Thatcherová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Margaret Thatcherová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Margaret Thatcherová například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Margaret Thatcherová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Margaret Thatcherová? Kdo to byl Margaret Thatcherová? Kdy se narodil Margaret Thatcherová? Kde se narodil Margaret Thatcherová? Kdy zemřel Margaret Thatcherová? Margaret Thatcherová se nachází v sekci politici. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Margaret Thatcherová dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Margaret Thatcherová i v jiné kategorii než je politici.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.