Kdo je to?
Kdo byl Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Margaret Thatcherová?

Kdo to byl Margaret Thatcherová? Stručný životopis

Margaret Thatcherová byla významnou postavou britské politiky. Jako vůdkyně konzervativců se stala britskou premiérkou a ve funkci byla déle než 11 let. Margaret Thatcherové se přezdívalo Železná lady, protože jednala rozhodně a nepřipouštěla kompromisy. Prosazovala ekonomické a sociální reformy, které měly posílit tržní hospodářství.
Konzervativní hodnoty a silná zahraniční politika byly pro období její vlády typické. Získal i mnoho výjimek v rámci EU. Do konce svého života zůstala členkou Sněmovny lordů.Kdo byl Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Margaret Thatcherová

Národnost: britská
Datum narození: 13. října 1925
Místo narození: Grantham
Datum úmrtí: 8. dubna 2013

Zaujala vás biografie osobnosti Margaret Thatcherová? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tofu? Znáte termín Operativní leasing? Víte, co je to Vlastenectví? Víte, co je to Bidet?

Klíčová slova: definice, význam, synonymum, přesný výraz, popis, pojem, co je to Margaret Thatcherová?, formulace, etymologie, původ slova, kdo to je, popis, přesný význam, wiki, co znamená, politici

Pojem Margaret Thatcherová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Margaret Thatcherová v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Margaret Thatcherová ve Wikimedia Commons

Najít termín Margaret Thatcherová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Margaret Thatcherová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Margaret Thatcherová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Margaret Thatcherová například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Margaret Thatcherová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Margaret Thatcherová? Kdo to byl Margaret Thatcherová? Kdy se narodil Margaret Thatcherová? Kde se narodil Margaret Thatcherová? Kdy zemřel Margaret Thatcherová? Margaret Thatcherová patří do sekce politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Margaret Thatcherová řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Margaret Thatcherová i v jiné kategorii než je politici.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.