Kdo je to?
Kdo byl Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Margaret Thatcherová?

Kdo to byl Margaret Thatcherová? Stručný životopis

Margaret Thatcherová byla významnou postavou britské politiky. Jako vůdkyně konzervativců se stala britskou premiérkou a ve funkci byla déle než 11 let. Margaret Thatcherové se přezdívalo Železná lady, protože jednala rozhodně a nepřipouštěla kompromisy. Prosazovala ekonomické a sociální reformy, které měly posílit tržní hospodářství.
Konzervativní hodnoty a silná zahraniční politika byly pro období její vlády typické. Získal i mnoho výjimek v rámci EU. Do konce svého života zůstala členkou Sněmovny lordů.Kdo byl Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Margaret Thatcherová

Národnost: britská
Datum narození: 13. října 1925
Místo narození: Grantham
Datum úmrtí: 8. dubna 2013

Sdílejte tuto stránku s osobností Margaret Thatcherová s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hipster? Znáte pojem Chalva? Víte, co je to BMI? Vzpomenete si na definici slova Kontrolní hlášení?

Klíčová slova: synonymum, popis, kdo je Margaret Thatcherová?, definice, význam slova, wiki, informace, termín, kdo to je, původ slova, vysvětlení, co znamená, pojem, politici, odborný výraz, přesný výraz

Pojem Margaret Thatcherová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Margaret Thatcherová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Margaret Thatcherová ve Wikislovníku

Najít termín Margaret Thatcherová ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Margaret Thatcherová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Margaret Thatcherová například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Margaret Thatcherová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Margaret Thatcherová? Kdo to byl Margaret Thatcherová? Kdy se narodil Margaret Thatcherová? Kde se narodil Margaret Thatcherová? Kdy zemřel Margaret Thatcherová? Margaret Thatcherová je v sekci politici. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Margaret Thatcherová kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Margaret Thatcherová i v jiné kategorii než je politici.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.