Kdo je to?
Kdo byl Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Margaret Thatcherová?

Kdo to byl Margaret Thatcherová? Stručný životopis

Margaret Thatcherová byla významnou postavou britské politiky. Jako vůdkyně konzervativců se stala britskou premiérkou a ve funkci byla déle než 11 let. Margaret Thatcherové se přezdívalo Železná lady, protože jednala rozhodně a nepřipouštěla kompromisy. Prosazovala ekonomické a sociální reformy, které měly posílit tržní hospodářství.
Konzervativní hodnoty a silná zahraniční politika byly pro období její vlády typické. Získal i mnoho výjimek v rámci EU. Do konce svého života zůstala členkou Sněmovny lordů.Kdo byl Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Margaret Thatcherová

Národnost: britská
Datum narození: 13. října 1925
Místo narození: Grantham
Datum úmrtí: 8. dubna 2013

Popis osobnosti Margaret Thatcherová můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tofu? Znáte pojem Gastroskopie? Víte, co je to Vlastenectví? Vzpomenete si na definici slova Archeologie?

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, popis, přesný význam, definice, wiki, politici, heslo, kdo je Margaret Thatcherová?, význam, význam pojmu, etymologie, synonymum, co znamená, pojem, popis

Pojem Margaret Thatcherová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Margaret Thatcherová ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Margaret Thatcherová na Youtube

Najít termín Margaret Thatcherová ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Margaret Thatcherová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Margaret Thatcherová například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Margaret Thatcherová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Margaret Thatcherová? Kdo to byl Margaret Thatcherová? Kdy se narodil Margaret Thatcherová? Kde se narodil Margaret Thatcherová? Kdy zemřel Margaret Thatcherová? Margaret Thatcherová se nachází v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Margaret Thatcherová kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Margaret Thatcherová i v jiné kategorii než je politici.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.