Kdo je to?
Kdo byla Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Margaret Thatcherová

Kdo byla Margaret Thatcherová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Margaret Thatcherová byla významnou postavou britské politiky. Jako vůdkyně konzervativců se stala britskou premiérkou a ve funkci byla déle než 11 let. Margaret Thatcherové se přezdívalo Železná lady, protože jednala rozhodně a nepřipouštěla kompromisy. Prosazovala ekonomické a sociální reformy, které měly posílit tržní hospodářství.
Konzervativní hodnoty a silná zahraniční politika byly pro období její vlády typické. Získal i mnoho výjimek v rámci EU. Do konce svého života zůstala členkou Sněmovny lordů.Kdo byla Margaret Thatcherová? Životopis Margaret Thatcherová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Základní údaje o osobě Margaret Thatcherová

Národnost: britská
Datum narození: 13. října 1925
Místo narození: Grantham
Datum úmrtí: 8. dubna 2013

Zaujala vás biografie osobnosti Margaret Thatcherová? Potom se podělte s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Endometrióza? Pamatujete si definici pojmu Hepatitida? Víte, co je to MATLAB? Vzpomněli byste si co znamená slovo MPV?

Klíčová slova: kde se narodila Margaret Thatcherová?, životopis, osobnost, politici, datum narození, lexikon, datum úmrtí, život, místo narození, politici, kdo je Margaret Thatcherová?, Kdy zemřela Margaret Thatcherová, zajímavosti, popis, kdo to je, narození

Pojem Margaret Thatcherová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Margaret Thatcherová na Youtube

Hledat frázi Margaret Thatcherová ve Wikislovníku

Najít heslo Margaret Thatcherová ve Wikipedii

Zkusit najít Margaret Thatcherová ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Margaret Thatcherová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Margaret Thatcherová například v Google obrázcích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Margaret Thatcherová

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Margaret Thatcherová? Kdy se narodila Margaret Thatcherová? Kde se narodila Margaret Thatcherová? Kdy zemřela Margaret Thatcherová? Margaret Thatcherová patří do kategorie Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Margaret Thatcherová dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Margaret Thatcherová i v jiné kategorii než je politici.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.