Kdo je to?
Kdo byl Vlasta Chramostová? Životopis Vlasta Chramostová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Vlasta Chramostová?

Kdo to byl Vlasta Chramostová? Stručný životopis

Vlasta Chramostová byla herečkou, absolventkou konzervatoře, která za své názory a podpis Charty 77 po 20 let nemohla hrát. Do roku 1972 ztvárňovala divadelní i filmové role v Divadle na Vinohradech, Divadle Za branou, ve filmech Až přijde kocour, Spalovači mrtvol a dalších. Po zákazu vystupování pořádala společně s manželem kameramanem Stanislavem Milotou bytová divadla.
Po revoluci se Vlasta Chramostová stala členkou souboru Činohry Národního divadla. Zahrála si i ve filmech Jak zabít Sekala a Kuře melancholik. Je nositelkou Řádu T.G. Masaryka za vynikající zásluhy o demokracii a lidská práva.Kdo byl Vlasta Chramostová? Životopis Vlasta Chramostová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Vlasta Chramostová

Národnost: česká
Datum narození: 17.11.1926
Místo narození: Brno
Datum úmrtí: 6.10.2019

Sdílejte tuto stránku s osobností Vlasta Chramostová se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Doping? Vzpomenete si na definici slova Diadém? Vzpomenete si na definici slova Granit? Vzpomněli byste si na význam slova Deviza?

Klíčová slova: synonymum, kdo to je, co znamená, význam, původ slova, formulace, odborný výraz, přesný výraz, informace, pojem, wiki, vysvětlení, Vlasta Chramostová, popis, kdo je Vlasta Chramostová?, definice

Pojem Vlasta Chramostová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Vlasta Chramostová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Vlasta Chramostová ve Wikipedii

Najít pojem Vlasta Chramostová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vlasta Chramostová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlasta Chramostová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vlasta Chramostová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Vlasta Chramostová? Kdo to byl Vlasta Chramostová? Kdy se narodil Vlasta Chramostová? Kde se narodil Vlasta Chramostová? Kdy zemřel Vlasta Chramostová? Vlasta Chramostová je v kategorii herectví. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Vlasta Chramostová dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlasta Chramostová i v jiné kategorii než je herectví.