Kdo je to?
Kdo je Christina Ricci? Životopis Christina Ricci, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Christina Ricci

Kdo je Christina Ricci? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Christina Ricci je americká filmová a seriálová herečka, která se narodila do rodiny modelky a právníka. Ricci přišla na svět v Santa Monice ve státě Kalifornie v USA. V 8 letech se přestěhovala s rodiči do New Yorku, kde na základní škole hrávala v divadelních hrách. Díky účinkování ve hře The Twelve Days of Christmas byla objevena kritikem ze společnosti Bergen Record a dostala se tak ke hraní v reklamách v televizi. O dva roky později debutovala ve filmu Mořská víla, kde si zahrála dceru slavné herečky a zpěvačky Cher (1990). Díky filmovému úspěchu získala svou nejznámější roli Wednesday v hororové komedii Addamsova rodina (1991). O dva roky později si roli zopakovala v pokračování Addamsova rodina 2 (1993) a stala se z ní dětská superstar. V podobném stylu se prokázala i v rodinné komedii Casper (1995). I když nebyly další snímky tak úspěšné, u diváků si Christina Ricci stále držela velkou oblibu. Následovaly filmy jako Poslední ze slavných králů (1996), Ledová bouře (1997), Strach a hnus v Las Vegas (1998), Ospalá díra (1999), Zrůda (2003), V řetězech (2006), New Yorku, miluji Tě! (2008), Šmoulové 2 (2013) a další.
Ricci se také objevila v televizních seriálech Ally McBealová (2002), Chirurgové (2006), Pan Am (2011-12) nebo Yellowjackets (2021-22).
Celkem dvakrát získala cenu The Saturn Awards za snímky Casper (1996) a Ospalá díra (2000).Kdo je Christina Ricci? Životopis Christina Ricci, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Christina Ricci

Národnost: americká
Datum narození: 12. 2. 1980
Místo narození: Santa Monica, Kalifornie, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Christina Ricci sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Výkon? Pamatujete si definici pojmu Ikebana? Víte, co je to Švarc systém? Vzpomněli byste si co znamená slovo Elementární?

Klíčová slova: život, wiki, herectví, Christina Ricci, místo narození, vysvětlení, herectví, datum narození, kde se narodila Christina Ricci?, narození, lexikon, zajímavosti, osobnosti, národnost, wikipedie, Christina Ricci

Pojem Christina Ricci je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Christina Ricci ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Christina Ricci v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Christina Ricci ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Christina Ricci ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Christina Ricci ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Christina Ricci například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Christina Ricci

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Christina Ricci? Kdy se narodila Christina Ricci? Kde se narodila Christina Ricci? Christina Ricci je v sekci Herectví

Kategorie herectví, modré oči vlny, christina Ricci, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Christina Ricci dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Christina Ricci i v jiné kategorii než je herectví.