Kdo je to?
Kdo je Karol Konárik? Životopis Karol Konárik, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Karol Konárik

Kdo je Karol Konárik? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Karol Konárik je slovenský podnikatel, poslanec Národní rady Slovenské republiky v letech 1994-1998 a zpěvák. Konárik se narodil v Žilině, kde absolvoval nejprve Střední odborné učiliště a později Žilinskou konzervatoř. Konárik svou kariéru započal s kapelou Skarabeus roku 1969 v Pule v Jugoslávii. S touto kapelou následujících pět let vystupoval na Dálném východě, na Středním východě, ve Francii, Švédsku Švýcarsku, Norsku, Dánsku, Německu, Irsku, Sovětském svazu atp. Nejčastěji hrávali na zámořských lodích nebo v hotelích. Později vystupoval na Slovenské televizi v pořadu Repete. Konárik ukončil profesionální pěveckou kariéru roku 1989.
Během své pěvecké kariéry se podílel na několika úspěšných deskách jako V srdci lásku mám (1975), Karol Konárik a Scarabeus (1977), Šťastný návrat (1982), Karol Konárik – Hity 1975-1995 (1995) a další. Mezi jeho nejznámější hity patří Júlia si čarovná, Koľko láska mává očí, Láska má párik krídel, Trikrát hádaj, Veronika, Rozchod, Tak sa túlam.
Od roku 1989 podnikal. Vybudoval spoustu minilabů, prodával hudební desky a pohyboval se i ve stavebnictví. Po privatizaci se stal vlastníkem pivovarů v Rimavské Sobotě, Martině, Bytči, Ilavě. Poté pivovar v Martině a Rimavské Sobotě prodal firmě Heineken. Dále vlastnil Petrochemy Dubová, podnikal v Banské Bystrici v Prioru a ve společnosti Slovenka Banská Bystrica. Mimo jiné vlastnil hotel Kaskády v Sielnici a vlastní loděnici.
Konárik byl zvolen v roce 1994 za poslance Národní rady Slovenské republiky za koalici HZDS a RSS, kde působil až do roku 1998.Kdo je Karol Konárik? Životopis Karol Konárik, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Karol Konárik

Národnost: slovenská
Datum narození: 19. 5. 1949
Místo narození: Žilina, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karol Konárik? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Klatba? Rozumíte pojmu Deficit? Pamatujete si definici pojmu Silverlight? Znáte pojem Poetika?

Klíčová slova: hudba, biografie, wiki, národnost, osobnosti, vysvětlení, zajímavosti, životopis, život, narození, kde se narodil Karol Konárik?, datum narození, lexikon, osobnost, popis, informace

Pojem Karol Konárik je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Karol Konárik na Google obrázcích

Najít pojem Karol Konárik ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karol Konárik ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Karol Konárik ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Karol Konárik na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karol Konárik například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Karol Konárik?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karol Konárik? Kdy se narodil Karol Konárik? Kde se narodil Karol Konárik? Karol Konárik se nachází v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Karol Konárik řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karol Konárik i v jiné kategorii než je hudba.