Kdo je to?
Kdo je Tomáš Březina? Životopis Tomáš Březina, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Tomáš Březina

Kdo je Tomáš Březina? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Tomáš Březina je významný český podnikatel.
Vystudoval na ČVUT a získal titul Ing.
Po studiích se pohyboval v oboru stavebnictví. Velmi brzy po sametové revoluci se vrhnul do podnikání.
V roce 1990 založil společnost BEST, která se zabývala oblastí výroby betonových prvků pro venkovní a zahradní architekturu. Společnost rychle rostla a stala se jednou z nejvýznamnějších na našem trhu. V roce 2019 vykazovala obrat okolo 1,3 miliardy korun. Březina ji po celou dobu spravoval jako jediný vlastník. V roce 2021 se rozhodl ji prodat.
Kromě byznysu se věnoval též politice. V roce 1996 byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za ODS. V roce 1998 však z politiky odešel.
V roce 2022 oznámil svoji kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2023 a zařadil se tak po bok dalších 20 kandidátů na prezidentkou funkci. Již v létě 2022 oznámil, že sesbíral 50 000 podpisů občanů potřebných pro prezidentskou kandidaturu. Později byl však z kandidatury právě pro nedostatek podpisů vyřazen.Kdo je Tomáš Březina? Životopis Tomáš Březina, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Tomáš Březina

Národnost: česká
Datum narození: 21. února 1957
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Tomáš Březina? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kvasar? Vzpomněli byste si na význam slova Clearing? Víte, co je to Lorem ipsum? Znáte definici termínu Červené maso?

Klíčová slova: informace, vysvětlení, popis, život, kde se narodil Tomáš Březina?, osobnost, wiki, Tomáš Březina, zajímavosti, politici, biografie, datum narození, politici, osobnosti, lexikon, wikipedie

Pojem Tomáš Březina je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Tomáš Březina ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Tomáš Březina na Google.cz

Hledat slovo Tomáš Březina ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tomáš Březina ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Tomáš Březina v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Březina například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Tomáš Březina? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Tomáš Březina? Kdy se narodil Tomáš Březina? Kde se narodil Tomáš Březina? Tomáš Březina je v kategorii Politici

Kategorie politici, politička v saku, tomáš Březina, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Březina dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Březina i v jiné kategorii než je politici.