Kdo je to?
Kdo je Tomáš Březina? Životopis Tomáš Březina, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Tomáš Březina?

Kdo je Tomáš Březina? Životopis, informace, biografie, politici

Tomáš Březina je významný český podnikatel.
Vystudoval na ČVUT a získal titul Ing.
Po studiích se pohyboval v oboru stavebnictví. Velmi brzy po sametové revoluci se vrhnul do podnikání.
V roce 1990 založil společnost BEST, která se zabývala oblastí výroby betonových prvků pro venkovní a zahradní architekturu. Společnost rychle rostla a stala se jednou z nejvýznamnějších na našem trhu. V roce 2019 vykazovala obrat okolo 1,3 miliardy korun. Březina ji po celou dobu spravoval jako jediný vlastník. V roce 2021 se rozhodl ji prodat.
Kromě byznysu se věnoval též politice. V roce 1996 byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za ODS. V roce 1998 však z politiky odešel.
V roce 2022 oznámil svoji kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2023 a zařadil se tak po bok dalších 20 kandidátů na prezidentkou funkci. Již v létě 2022 oznámil, že sesbíral 50 000 podpisů občanů potřebných pro prezidentskou kandidaturu. Později byl však z kandidatury právě pro nedostatek podpisů vyřazen.Kdo je Tomáš Březina? Životopis Tomáš Březina, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Tomáš Březina

Národnost: česká
Datum narození: 21. února 1957
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Tomáš Březina můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Queer studies? Vzpomněli byste si na význam slova Slánek? Víte, co je to Anagram? Znáte definici termínu Latex?

Klíčová slova: datum narození, wiki, národnost, Tomáš Březina, informace, životopis, popis, politici, kde se narodil Tomáš Březina?, vysvětlení, život, osobnosti, wikipedie, kdo je Tomáš Březina?, politici, Tomáš Březina

Pojem Tomáš Březina je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Tomáš Březina

Vyhledat pojem Tomáš Březina ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Tomáš Březina ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Tomáš Březina ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Tomáš Březina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Tomáš Březina v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Březina například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Tomáš Březina?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Tomáš Březina? Kdy se narodil Tomáš Březina? Kde se narodil Tomáš Březina? Tomáš Březina patří do sekce Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Březina kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Březina i v jiné kategorii než je politici.