Kdo je to?
Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cizinec? Lidé, národnost

Kdo je to Cizinec?

Co znamená a jaký je význam slova Cizinec?

Cizinec je osoba, která není občanem ČR. Statut cizince je definován v cizineckém zákoně. Jedná se tedy o člověka, který je občanem EU nebo občanem více států, popřípadě nemá žádné občanství nebo své původní občanství ztratil. Pokud má někdo české občanství i občanství dalšího státu, cizincem není. Cizinci se dělí do několika kategorií, na azylanty, žadatele o azyl, osoby s povolením trvalého pobytu a osoby s povolením přechodného pobytu.
Listina základních práv a svobod uděluje cizincům stejná práva, jaká mají ostatní občané. To se týká oblasti občanského a veřejného práva, ne však v pobytovém nebo volebním právu. Výdělečné právo upravuje zákon o zaměstnanosti. Důležité je právo na trvalý pobyt, které však může být ze zákonem daných důvodů zrušeno.Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cizinec? Lidé, národnost

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Xantan E 415? Vzpomněli byste si na význam slova Vektor? Pamatujete si definici pojmu Epos? Znáte definici termínu Čarověník?

Klíčová slova: wikipedie, formulace, národnost, heslo, wiki, odborný výraz, lexikon, význam, vysvětlení, přesný výraz, popis, pojem, Cizinec, Cizinec, význam pojmu, význam slova

Pojem Cizinec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít termín Cizinec ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Cizinec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Cizinec na Google.cz

Najít výraz Cizinec ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Cizinec ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizinec například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Cizinec

Nyní již víte Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cizinec? Definice pojmu Cizinec se nachází v kategorii Národnost

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace pojem, slovo, termín, výrazdejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než národnost).

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.