Kdo je to?
Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cizinec? Lidé, národnost

Cizinec

Jaký je význam slova Cizinec? Co to znamená?

Cizinec je osoba, která není občanem ČR. Statut cizince je definován v cizineckém zákoně. Jedná se tedy o člověka, který je občanem EU nebo občanem více států, popřípadě nemá žádné občanství nebo své původní občanství ztratil. Pokud má někdo české občanství i občanství dalšího státu, cizincem není. Cizinci se dělí do několika kategorií, na azylanty, žadatele o azyl, osoby s povolením trvalého pobytu a osoby s povolením přechodného pobytu.
Listina základních práv a svobod uděluje cizincům stejná práva, jaká mají ostatní občané. To se týká oblasti občanského a veřejného práva, ne však v pobytovém nebo volebním právu. Výdělečné právo upravuje zákon o zaměstnanosti. Důležité je právo na trvalý pobyt, které však může být ze zákonem daných důvodů zrušeno.Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cizinec? Lidé, národnost

Uvedený text s definicí slova Cizinec můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Unisex? Pamatujete si definici pojmu Esoterismus? Pamatujete si definici pojmu Koleda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Špalda?

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, co znamená, etymologie, heslo, přesný význam, odborný výraz, přesný výraz, wikipedie, formulace, Cizinec, slovo, informace, synonymum, národnost, přesný výraz

Pojem Cizinec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cizinec ve Wikimedia Commons

Najít heslo Cizinec ve Wikislovníku

Hledat frázi Cizinec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Cizinec ve Wikipedii

Vyhledat pojem Cizinec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizinec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Cizinec, definice, vysvětlení pojmu

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cizinec? Definice pojmu Cizinec je v sekci Národnost

Kategorie národnost, italka, cizinec, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Čerstvé informace hledejte pojem, slovo, termín, definici dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Cizinec i v jiné části webu než je kategorie národnost.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.