Kdo je to?
Kdo je to, byl Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cizinec? Lidé, národnost

Kdo je to Cizinec?

Co znamená a jaký je význam slova Cizinec?

Cizinec je osoba, která není občanem ČR. Statut cizince je definován v cizineckém zákoně. Jedná se tedy o člověka, který je občanem EU nebo občanem více států, popřípadě nemá žádné občanství nebo své původní občanství ztratil. Pokud má někdo české občanství i občanství dalšího státu, cizincem není. Cizinci se dělí do několika kategorií, na azylanty, žadatele o azyl, osoby s povolením trvalého pobytu a osoby s povolením přechodného pobytu.
Listina základních práv a svobod uděluje cizincům stejná práva, jaká mají ostatní občané. To se týká oblasti občanského a veřejného práva, ne však v pobytovém nebo volebním právu. Výdělečné právo upravuje zákon o zaměstnanosti. Důležité je právo na trvalý pobyt, které však může být ze zákonem daných důvodů zrušeno.Kdo je to, byl Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cizinec? Lidé, národnost

Tento text (Cizinec) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Melasa? Vzpomněli byste si na význam slova Řopík? Pamatujete si definici pojmu Filipojakubská noc? Znáte definici termínu Offsetová hypotéka?

Klíčová slova: význam slova, popis, definice, národnost, etymologie, heslo, význam, přesný význam, popis, odborný výraz, co je to Cizinec?, informace, pojem, synonymum, termín, kdo to je

Pojem Cizinec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Cizinec ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Cizinec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cizinec ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cizinec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizinec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Cizinec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Cizinec? Kdo to byl Cizinec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cizinec? Definice pojmu Cizinec je v kategorii národnost. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cizinec v jiné sekci než národnost.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.