Kdo je to?
Kdo je to, byl Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cizinec? Lidé, národnost

Kdo je to Cizinec?

Co znamená a jaký je význam slova Cizinec?

Cizinec je osoba, která není občanem ČR. Statut cizince je definován v cizineckém zákoně. Jedná se tedy o člověka, který je občanem EU nebo občanem více států, popřípadě nemá žádné občanství nebo své původní občanství ztratil. Pokud má někdo české občanství i občanství dalšího státu, cizincem není. Cizinci se dělí do několika kategorií, na azylanty, žadatele o azyl, osoby s povolením trvalého pobytu a osoby s povolením přechodného pobytu.
Listina základních práv a svobod uděluje cizincům stejná práva, jaká mají ostatní občané. To se týká oblasti občanského a veřejného práva, ne však v pobytovém nebo volebním právu. Výdělečné právo upravuje zákon o zaměstnanosti. Důležité je právo na trvalý pobyt, které však může být ze zákonem daných důvodů zrušeno.Kdo je to, byl Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cizinec? Lidé, národnost

Zaujalo vás slovo, termín Cizinec? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Mikrovlákno? Rozumíte pojmu Špýchar? Pamatujete si definici pojmu Amuse bouche? Znáte pojem Occamova břitva?

Klíčová slova: přesný výraz, význam, lexikon, odborný výraz, informace, definice, co je to Cizinec?, popis, etymologie, pojem, kdo je Cizinec?, slovo, vysvětlení, původ slova, heslo, význam pojmu

Pojem Cizinec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cizinec ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Cizinec na Google.cz

Vyhledat termín Cizinec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Cizinec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizinec například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Cizinec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Cizinec? Kdo to byl Cizinec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cizinec? Definice pojmu Cizinec se nachází v sekci národnost. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Cizinec hledat i v jiných kategoriích (než národnost).

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.