Kdo je to?
Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cizinec? Lidé, národnost

Kdo je to Cizinec?

Jaký je význam slova Cizinec? Co to znamená?

Cizinec je osoba, která není občanem ČR. Statut cizince je definován v cizineckém zákoně. Jedná se tedy o člověka, který je občanem EU nebo občanem více států, popřípadě nemá žádné občanství nebo své původní občanství ztratil. Pokud má někdo české občanství i občanství dalšího státu, cizincem není. Cizinci se dělí do několika kategorií, na azylanty, žadatele o azyl, osoby s povolením trvalého pobytu a osoby s povolením přechodného pobytu.
Listina základních práv a svobod uděluje cizincům stejná práva, jaká mají ostatní občané. To se týká oblasti občanského a veřejného práva, ne však v pobytovém nebo volebním právu. Výdělečné právo upravuje zákon o zaměstnanosti. Důležité je právo na trvalý pobyt, které však může být ze zákonem daných důvodů zrušeno.Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cizinec? Lidé, národnost

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cizinec s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Korporátní daň? Znáte pojem Chaš? Pamatujete si definici pojmu Operativní leasing? Vzpomenete si na definici slova Ekokůže?

Klíčová slova: Cizinec, přesný výraz, wikipedie, wiki, pojem, odborný výraz, popis, vysvětlení, slovo, co znamená, národnost, původ slova, význam slova, lexikon, význam, formulace

Pojem Cizinec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Cizinec doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Cizinec ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Cizinec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Cizinec ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cizinec ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Cizinec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizinec například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Cizinec

Právě jste zjistili Kdo je to Cizinec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cizinec? Definice pojmu Cizinec je v kategorii Národnost

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Cizinec v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je národnost.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.