Kdo je to?
Kdo je to, byl Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cizinec? Lidé, národnost

Kdo je to Cizinec?

Co znamená a jaký je význam slova Cizinec?

Cizinec je osoba, která není občanem ČR. Statut cizince je definován v cizineckém zákoně. Jedná se tedy o člověka, který je občanem EU nebo občanem více států, popřípadě nemá žádné občanství nebo své původní občanství ztratil. Pokud má někdo české občanství i občanství dalšího státu, cizincem není. Cizinci se dělí do několika kategorií, na azylanty, žadatele o azyl, osoby s povolením trvalého pobytu a osoby s povolením přechodného pobytu.
Listina základních práv a svobod uděluje cizincům stejná práva, jaká mají ostatní občané. To se týká oblasti občanského a veřejného práva, ne však v pobytovém nebo volebním právu. Výdělečné právo upravuje zákon o zaměstnanosti. Důležité je právo na trvalý pobyt, které však může být ze zákonem daných důvodů zrušeno.Kdo je to, byl Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cizinec? Lidé, národnost

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cizinec s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Melasa? Rozumíte pojmu Kardamon? Pamatujete si definici pojmu Filipojakubská noc? Znáte pojem Inventura?

Klíčová slova: co je to Cizinec?, pojem, význam, formulace, význam slova, synonymum, kdo je Cizinec?, Cizinec, co znamená, národnost, přesný výraz, etymologie, popis, informace, původ slova, kdo to je

Pojem Cizinec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cizinec ve Wikimedia Commons

Najít slovo Cizinec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Cizinec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Cizinec ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizinec například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Cizinec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Cizinec? Kdo to byl Cizinec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cizinec? Definice pojmu Cizinec se nachází v kategorii národnost. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít výraz, termín, heslo, výraz kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie národnost.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.