Kdo je to?
Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Gustáv Husák?

Kdo to byl Gustáv Husák? Stručný životopis

Gustáv Husák byl posledním komunistickým prezidentem v Československu. Už jako student práv na univerzitě vstoupil do KSČ. V 50. letech (1954) byl odsouzen na doživotí ve vykonstruovaném politickém procesu. Rehabilitován a propuštěn byl v roce 1963. V roce 1969 se dostal do vedení KSČ. Od roku 1975 až do sametové revoluce v roce 1989 byl prezidentem. Revoluční události odmítl řešit násilím a na svou funkci rezignoval.Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Gustáv Husák

Národnost: slovenská
Datum narození: 10.1.1913
Místo narození: Dúbravka
Datum úmrtí: 18.11.1991

Popis osobnosti Gustáv Husák můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Glaukom? Znáte pojem Římský hrách? Pamatujete si definici pojmu Překotný porod? Vzpomenete si na definici slova Řapík?

Klíčová slova: lexikon, kdo to je, informace, pojem, přesný výraz, význam, synonymum, definice, popis, význam pojmu, původ slova, co je to Gustáv Husák?, popis, politici, Gustáv Husák, slovo

Pojem Gustáv Husák je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Gustáv Husák doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Gustáv Husák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Gustáv Husák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gustáv Husák ve Wikimedia Commons

Najít pojem Gustáv Husák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustáv Husák například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Gustáv Husák?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Gustáv Husák? Kdo to byl Gustáv Husák? Kdy se narodil Gustáv Husák? Kde se narodil Gustáv Husák? Kdy zemřel Gustáv Husák? Gustáv Husák patří do sekce politici. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Gustáv Husák řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustáv Husák i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?