Kdo je to?
Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Gustáv Husák?

Kdo to byl Gustáv Husák? Stručný životopis

Gustáv Husák byl posledním komunistickým prezidentem v Československu. Už jako student práv na univerzitě vstoupil do KSČ. V 50. letech (1954) byl odsouzen na doživotí ve vykonstruovaném politickém procesu. Rehabilitován a propuštěn byl v roce 1963. V roce 1969 se dostal do vedení KSČ. Od roku 1975 až do sametové revoluce v roce 1989 byl prezidentem. Revoluční události odmítl řešit násilím a na svou funkci rezignoval.Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Gustáv Husák

Národnost: slovenská
Datum narození: 10.1.1913
Místo narození: Dúbravka
Datum úmrtí: 18.11.1991

Tento text (Gustáv Husák) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Glaukom? Vzpomněli byste si co označuje výraz GSM? Pamatujete si definici pojmu Překotný porod? Znáte termín Grenadina?

Klíčová slova: lexikon, synonymum, přesný význam, popis, formulace, co znamená, politici, vysvětlení, definice, význam, kdo je Gustáv Husák?, heslo, slovo, význam pojmu, informace, popis

Pojem Gustáv Husák je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Gustáv Husák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Gustáv Husák ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Gustáv Husák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Gustáv Husák ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustáv Husák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gustáv Husák

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Gustáv Husák? Kdo to byl Gustáv Husák? Kdy se narodil Gustáv Husák? Kde se narodil Gustáv Husák? Kdy zemřel Gustáv Husák? Gustáv Husák je v kategorii politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Gustáv Husák dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustáv Husák i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?