Kdo je to?
Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Gustáv Husák?

Kdo to byl Gustáv Husák? Stručný životopis

Gustáv Husák byl posledním komunistickým prezidentem v Československu. Už jako student práv na univerzitě vstoupil do KSČ. V 50. letech (1954) byl odsouzen na doživotí ve vykonstruovaném politickém procesu. Rehabilitován a propuštěn byl v roce 1963. V roce 1969 se dostal do vedení KSČ. Od roku 1975 až do sametové revoluce v roce 1989 byl prezidentem. Revoluční události odmítl řešit násilím a na svou funkci rezignoval.Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Gustáv Husák

Národnost: slovenská
Datum narození: 10.1.1913
Místo narození: Dúbravka
Datum úmrtí: 18.11.1991

Líbí se stručný životopis s osobou Gustáv Husák? Pak se podělte s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Glaukom? Pamatujete si definici pojmu Kolovrat? Pamatujete si definici pojmu Překotný porod? Vzpomněli byste si co znamená slovo Splátkový kalendář?

Klíčová slova: slovo, přesný význam, odborný výraz, co znamená, Gustáv Husák, původ slova, vysvětlení, formulace, význam slova, definice, co je to Gustáv Husák?, kdo to je, politici, význam, popis, kdo je Gustáv Husák?

Pojem Gustáv Husák je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít slovo Gustáv Husák na Google.cz

Hledat termín Gustáv Husák ve Wikislovníku

Hledat heslo Gustáv Husák ve Wikipedii

Najít termín Gustáv Husák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustáv Husák například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Gustáv Husák? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Gustáv Husák? Kdo to byl Gustáv Husák? Kdy se narodil Gustáv Husák? Kde se narodil Gustáv Husák? Kdy zemřel Gustáv Husák? Gustáv Husák je v sekci politici. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Gustáv Husák třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustáv Husák i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?