Kdo je to?
Kdo je to Templář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Templář? Lidé, křesťanství

Templář

Co znamená a jaký je význam slova Templář?

Templář je příslušník rytířského templářského řádu, jehož oficiální název zní Chudí rytíři Krista a Šalamounova chrámu.
Řád byl založen v 1. polovině 12. století v počátcích křížových výprav do Svaté země. Jeho úkolem bylo ochraňovat poutníky na cestě ke křesťanským památkám, nicméně templáři byli často součástí zmíněných křížových výprav. V prvních desetiletích existence řádu se templářům podařilo získat značný vliv a nashromáždit velké finanční prostředky, které jejich moc dále posilovaly. Jejich vliv byl patrný především ve Francii.
S vlivným řádem se v roce 1307 rozhodl vypořádat francouzský král Filip IV. Sličný. Nechal templáře pozatýkat, byli obviněni z hereze a řada z nich podrobena mučení. Většina procesů s templáři skončila rozsudkem smrti. Rozsáhlé majetky řádu pak propadly francouzské koruně.
Vzhledem k tomu, že templáři si pečlivě střežili svá tajemství, a také s přihlédnutím k jejich náhlému a drastickému konci, je s jejich řádem spojena řada legend a dohadů.Kdo je to Templář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Templář? Lidé, křesťanství

Definici slova Templář můžete sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Finanční rezerva? Pamatujete si definici pojmu Aspartam? Rozumíte pojmu Grafen? Vzpomněli byste si co znamená slovo Roaming?

Klíčová slova: význam pojmu, Templář, křesťanství, termín, křesťanství, formulace, lexikon, informace, význam slova, wiki, synonymum, co znamená, vysvětlení, etymologie, slovo, přesný výraz

Pojem Templář je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Templář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Templář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Templář ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Templář ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Templář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Templář například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Templář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Templář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Templář? Definice pojmu Templář je v kategorii Křesťanství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Templář i v jiné sekci než je kategorie křesťanství.