Kdo je to?
Kdo byla Ada Lovelace? Životopis Ada Lovelace, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Ada Lovelace

Kdo byla Ada Lovelace? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Ada Lovelace byla anglická analytička a matematička, průkopnice počítačové vědy.
Narodila se jako dcera známého básníka George Gordona Byrona, umělecké nadání po něm však nezdědila.
Naopak již v dětství v sobě objevila matematický a vědecký talent, který poté rozvíjela celý život. I díky vlastním překladům textů zahraničných matematiků se seznámila s významnými anglickými vědci a začala s nimi spolupracovat. Nejvýznamnější je její práce s počítačovým průkopníkem Charlesem Babbagem. Společně dosáhli pokroků v programování mechanických počítačů, Ada Lovelace jej obohatila o systém děrných štítků a vytvářela i první počítačové algoritmy.
Díky tomu, že pocházela z nejvyšší společenské vrstvy a dobře se provdala (za hraběte Lovelace, jehož jméno a titul převzala), se mohla celoživotně věnovat vědě i podporovat další vědce a jejich výzkumy.
Slavného otce v podstatě nepoznala, její život provázela řada skandálů, mimo jiné se pokoušela své matematické nadání využít k objevení vzorce, který by jí pomohl k úspěchu v sázení.Kdo byla Ada Lovelace? Životopis Ada Lovelace, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Základní údaje o osobě Ada Lovelace

Národnost: anglická
Datum narození: 10. prosince 1815
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 27. listopadu 1852

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ada Lovelace s kolegy, přáteli a partnery na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Hrubá mzda? Znáte pojem Adheze? Znáte definici termínu Phishing? Vzpomenete si na definici slova Puzzle?

Klíčová slova: Ada Lovelace, biografie, lexikon, Ada Lovelace, kdy se narodila Ada Lovelace?, kde se narodila Ada Lovelace?, národnost, wiki, informace, životopis, Kdy zemřela Ada Lovelace, věda, místo narození, kdo je Ada Lovelace?, vysvětlení, nežijící

Pojem Ada Lovelace je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Ada Lovelace na Google obrázcích

Vyhledat termín Ada Lovelace na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Ada Lovelace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ada Lovelace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Ada Lovelace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ada Lovelace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Ada Lovelace?

Teďka už zajisté víte Kdo byla Ada Lovelace? Kdy se narodila Ada Lovelace? Kde se narodila Ada Lovelace? Kdy zemřela Ada Lovelace? Ada Lovelace je v sekci Věda

Kategorie věda, vědecký stůl, ada Lovelace, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Ada Lovelace dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ada Lovelace i v jiné kategorii než je věda.