Kdo je to?
Kdo byla Ada Lovelace? Životopis Ada Lovelace, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Kdo byla Ada Lovelace?

Kdo byla Ada Lovelace? Životopis, informace, biografie, věda

Ada Lovelace byla anglická analytička a matematička, průkopnice počítačové vědy.
Narodila se jako dcera známého básníka George Gordona Byrona, umělecké nadání po něm však nezdědila.
Naopak již v dětství v sobě objevila matematický a vědecký talent, který poté rozvíjela celý život. I díky vlastním překladům textů zahraničných matematiků se seznámila s významnými anglickými vědci a začala s nimi spolupracovat. Nejvýznamnější je její práce s počítačovým průkopníkem Charlesem Babbagem. Společně dosáhli pokroků v programování mechanických počítačů, Ada Lovelace jej obohatila o systém děrných štítků a vytvářela i první počítačové algoritmy.
Díky tomu, že pocházela z nejvyšší společenské vrstvy a dobře se provdala (za hraběte Lovelace, jehož jméno a titul převzala), se mohla celoživotně věnovat vědě i podporovat další vědce a jejich výzkumy.
Slavného otce v podstatě nepoznala, její život provázela řada skandálů, mimo jiné se pokoušela své matematické nadání využít k objevení vzorce, který by jí pomohl k úspěchu v sázení.Kdo byla Ada Lovelace? Životopis Ada Lovelace, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Ada Lovelace

Národnost: anglická
Datum narození: 10. prosince 1815
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 27. listopadu 1852

Popis osobnosti Ada Lovelace můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Arabeska? Znáte definici termínu Silice? Znáte definici termínu Mašlovačka? Pamatujete si definici pojmu Gnóze?

Klíčová slova: nežijící, osobnosti, kdy se narodila Ada Lovelace?, kdo to je, wiki, kde se narodila Ada Lovelace?, národnost, zajímavosti, Ada Lovelace, životopis, Ada Lovelace, wikipedie, život, lexikon, věda, datum úmrtí

Pojem Ada Lovelace je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Ada Lovelace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Ada Lovelace na Youtube

Najít výraz Ada Lovelace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ada Lovelace na Google obrázcích

Zkusit najít termín Ada Lovelace ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ada Lovelace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ada Lovelace

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byla Ada Lovelace? Kdy se narodila Ada Lovelace? Kde se narodila Ada Lovelace? Kdy zemřela Ada Lovelace? Ada Lovelace je v kategorii Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Ada Lovelace dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ada Lovelace i v jiné kategorii než je věda.