Kdo je to?
Kdo byla Ada Lovelace? Životopis Ada Lovelace, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Kdo byla Ada Lovelace?

Kdo byla Ada Lovelace? Životopis, informace, biografie, věda

Ada Lovelace byla anglická analytička a matematička, průkopnice počítačové vědy.
Narodila se jako dcera známého básníka George Gordona Byrona, umělecké nadání po něm však nezdědila.
Naopak již v dětství v sobě objevila matematický a vědecký talent, který poté rozvíjela celý život. I díky vlastním překladům textů zahraničných matematiků se seznámila s významnými anglickými vědci a začala s nimi spolupracovat. Nejvýznamnější je její práce s počítačovým průkopníkem Charlesem Babbagem. Společně dosáhli pokroků v programování mechanických počítačů, Ada Lovelace jej obohatila o systém děrných štítků a vytvářela i první počítačové algoritmy.
Díky tomu, že pocházela z nejvyšší společenské vrstvy a dobře se provdala (za hraběte Lovelace, jehož jméno a titul převzala), se mohla celoživotně věnovat vědě i podporovat další vědce a jejich výzkumy.
Slavného otce v podstatě nepoznala, její život provázela řada skandálů, mimo jiné se pokoušela své matematické nadání využít k objevení vzorce, který by jí pomohl k úspěchu v sázení.Kdo byla Ada Lovelace? Životopis Ada Lovelace, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Základní údaje o osobě Ada Lovelace

Národnost: anglická
Datum narození: 10. prosince 1815
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 27. listopadu 1852

Zaujala vás biografie osobnosti Ada Lovelace? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Arabeska? Víte co je Sémantika? Znáte definici termínu Dvojhláska? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fréza?

Klíčová slova: lexikon, nežijící, národnost, wiki, popis, národnost, věda, životopis, život, informace, Kdy zemřela Ada Lovelace, osobnosti, kde se narodila Ada Lovelace?, Ada Lovelace, biografie, zajímavosti

Pojem Ada Lovelace je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Ada Lovelace na Google obrázcích

Vyhledat heslo Ada Lovelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ada Lovelace na Google.cz

Hledat slovo Ada Lovelace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ada Lovelace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ada Lovelace například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Ada Lovelace? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byla Ada Lovelace? Kdy se narodila Ada Lovelace? Kde se narodila Ada Lovelace? Kdy zemřela Ada Lovelace? Ada Lovelace je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ada Lovelace třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ada Lovelace i v jiné kategorii než je věda.