Kdo je to?
Kdo byla Ada Lovelace? Životopis Ada Lovelace, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Kdo byla Ada Lovelace?

Kdo byla Ada Lovelace? Životopis, informace, biografie, věda

Ada Lovelace byla anglická analytička a matematička, průkopnice počítačové vědy.
Narodila se jako dcera známého básníka George Gordona Byrona, umělecké nadání po něm však nezdědila.
Naopak již v dětství v sobě objevila matematický a vědecký talent, který poté rozvíjela celý život. I díky vlastním překladům textů zahraničných matematiků se seznámila s významnými anglickými vědci a začala s nimi spolupracovat. Nejvýznamnější je její práce s počítačovým průkopníkem Charlesem Babbagem. Společně dosáhli pokroků v programování mechanických počítačů, Ada Lovelace jej obohatila o systém děrných štítků a vytvářela i první počítačové algoritmy.
Díky tomu, že pocházela z nejvyšší společenské vrstvy a dobře se provdala (za hraběte Lovelace, jehož jméno a titul převzala), se mohla celoživotně věnovat vědě i podporovat další vědce a jejich výzkumy.
Slavného otce v podstatě nepoznala, její život provázela řada skandálů, mimo jiné se pokoušela své matematické nadání využít k objevení vzorce, který by jí pomohl k úspěchu v sázení.Kdo byla Ada Lovelace? Životopis Ada Lovelace, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Hlavní data o osobě Ada Lovelace

Národnost: anglická
Datum narození: 10. prosince 1815
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 27. listopadu 1852

Tento text (Ada Lovelace) můžete samozřejmě sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Arabeska? Vzpomněli byste si na význam slova Kolovrat? Znáte definici termínu Romance? Znáte definici termínu Cashback?

Klíčová slova: osobnosti, životopis, Ada Lovelace, kde se narodila Ada Lovelace?, místo narození, věda, wiki, vysvětlení, datum narození, Kdy zemřela Ada Lovelace, biografie, kdo je Ada Lovelace?, nežijící, kdo to je, národnost, kdy se narodila Ada Lovelace?

Pojem Ada Lovelace je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Ada Lovelace v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Ada Lovelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ada Lovelace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Ada Lovelace ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ada Lovelace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ada Lovelace například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Ada Lovelace? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Ada Lovelace? Kdy se narodila Ada Lovelace? Kde se narodila Ada Lovelace? Kdy zemřela Ada Lovelace? Ada Lovelace se nachází v kategorii Věda

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Ada Lovelace dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ada Lovelace i v jiné kategorii než je věda.