Kdo je to?
Kdo je Štěpán Kojan? Životopis Štěpán Kojan, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Štěpán Kojan

Kdo je Štěpán Kojan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Štěpán Kojan, hudebník a frontman kapely Keks, se narodil 1. července 1958. V dětství se učil hře na tahací harmoniku, na konzervatoři však přešel na trubku. Tento obor sice skutečně vystudoval, brzy se mu však kvůli potížím se zuby musel přestat věnovat. A proto se naučil sám hrát na kytaru. Začínal v kapelách jako je Báze či Belatrix, netrvalo však dlouho a skončil u Keksu.
Hudební skupina Keks je česká rocková kapela, která vznikla v roce 1981. Štěpán Kojan je jejím frontmanem. Kojan založil kapelu spolu s Petrem Dudíkem. Tito dva umělci navíc stojí za všemi písněmi kapely. Kromě nich jsou v kapele ještě baskytarista Václav Šobíšek a bubeník Václav Suchý.
Zpočátku byla tvorba hudební skupiny Keks ovlivněna zejména zahraničními velikány jako je Sweet, Slade nebo Deep Purple.
Své první koncerty měly v okolí Tábora a Benešova. Větší „díru do světa“ udělali písní Libanon, s níž zvítězili na Festivalu politické písně v Sokolově v roce 1983. S postupem času se ale jejich rádius postupně rozšiřoval po celém území České republiky. V současnosti běžně vystupují na festivalech jako je Benátská noc, Sázavafest nebo Votvírák.
V roce 2011 oslavila kapela svých 30 let na hudební scéně velkolepým koncertem v pražské Lucerně. O čtyři roky později se Keks umístil na 51. místě v anketě Český Slavík.
První album kapele vyšlo již v roce 1991 a dostalo název Karavany mraků. Následovalo Přátelství žen, Stačilo tak málo, Móda, Koupím si umělou a Poslední Bál. V roce 2007 pak vyšla kompilační deska s titulem Proč holky pláčou, kterou se kapela zapsala do hudební historie.
Později vyšla i další alba jako To se mi líbí, Jak děkuje se andělům, Brána do snů, Lucerna a Keks s Jihočeskou filharmonií.
Od roku 2005 Štěpán Kojan vystupuje i sólově. Hraje na kytaru a zpívá. Veškeré své texty i hudbu si píše sám. Většinu jeho akustických vystoupení tvoří písně o lásce či o životě.
Sám miluje zvířata. Bydlí v rodinném době ve Struhařově u Benešova, kde chová desítky zvířat včetně koz, chameleona či papouška. Detailní informace o jeho osobním životě nejsou veřejnosti známy.Kdo je Štěpán Kojan? Životopis Štěpán Kojan, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Štěpán Kojan

Národnost: česká
Datum narození: 1. července 1958
Místo narození: České Budějovice

Sdílejte tuto stránku s osobností Štěpán Kojan s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Controlling? Víte co je Imunologie? Vzpomněli byste si na význam slova Apostrof? Vzpomněli byste si co označuje výraz Artefakt?

Klíčová slova: wiki, hudba, popis, biografie, národnost, wikipedie, Štěpán Kojan, narození, osobnost, vysvětlení, kdy se narodil Štěpán Kojan?, místo narození, život, lexikon, hudba, datum narození

Pojem Štěpán Kojan je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štěpán Kojan ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Štěpán Kojan na Youtube

Zkusit najít termín Štěpán Kojan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Štěpán Kojan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Štěpán Kojan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Štěpán Kojan například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Štěpán Kojan? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Štěpán Kojan? Kdy se narodil Štěpán Kojan? Kde se narodil Štěpán Kojan? Štěpán Kojan patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, harmonika, Štěpán Kojan, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Štěpán Kojan kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Štěpán Kojan i v jiné kategorii než je hudba.