Kdo je to?
Kdo je Václav Neužil? Životopis Václav Neužil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Václav Neužil?

Kdo je Václav Neužil? Životopis, informace, biografie, herectví

Václav Neužil je český divadelní, filmový a seriálový herec, komik. Neužil se narodil v Plzni. Jeho děda Václav Neužil hrál kdysi také divadlo. Od 12 let hrál Václav na klavír a v 16 letech se v Plzni připojil k amatérskému divadlu Antidivadlo. Po střední škole chtěl pokračovat ve šlépějích svých rodičů a přihlásil se na Pedagogickou fakultu na obor chemie a biologie. Studium mu však nešlo, a proto se rozhodl pro přihlášku na pražskou DAMU a brněnskou JAMU. Poprvé se nedostal ani na jednu školu, ale na druhý pokus ho přijali do Brna na JAMU. V roce 2003 úspěšně JAMU dokončil.
Následovalo období, kdy pouze hostoval v brněnských divadlech Polárka (dětské divadlo), v divadle 7 a půl, Studio Marta, Ha divadlo, Mahenovo divadlo nebo v pražském divadle Na zábradlí. Nemohl však nikde nalézt dlouhodobější angažmá až do roku 2005, kdy mu nejdříve režisér Miroslav Krobot nabídl hostování v jeho Dejvickém divadle a o rok později mu nabídl rovnou angažmá. Doposud v tomto divadle působí. Objevil se v divadelních hrách Misantrop, Past na myši, Adam Geist, Nora, Spříznění volbou nebo Ivan.
Ve filmu Neužil debutoval roku 2004 ve snímku Duše jako kaviár. Následovaly filmy Maharal – Tajemství talismanu (2006), Protektor (2009), Vendeta, Alois Nebel (2011), Ve stínu, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), Sedmero krkavců (2015), Anthropoid (2016), Úkryt v ZOO (2017), Toman, Dukla 61 (2018), Hodinářův učeň (2019), Zátopek, Matky (2021) a další.
Objevil se také v českých seriálech Maharal – Tajemství talismanu (2007), Comeback (2010), Kriminálka Anděl (2012), Nevinné lži (2013), Čtvrtá hvězda (2015), Atentát (2015), Lajna (2017, 2019 a 2021), Dabing street (2018), Zkáza Dejvického divadla (2019) a Třídní schůzka (2021).Kdo je Václav Neužil? Životopis Václav Neužil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Václav Neužil

Národnost: česká
Datum narození: 4. 10. 1979
Místo narození: Plzeň, Československo

Popis osobnosti Václav Neužil můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Praktická škola? Pamatujete si definici pojmu Premisa? Znáte termín Botnet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dtto?

Klíčová slova: herectví, národnost, biografie, datum narození, zajímavosti, místo narození, kde se narodil Václav Neužil?, život, životopis, wiki, Václav Neužil, kdy se narodil Václav Neužil?, kdo je Václav Neužil?, osobnost, wikipedie, vysvětlení

Pojem Václav Neužil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Václav Neužil zkuste tyto odkazy

Najít termín Václav Neužil na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Václav Neužil v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Václav Neužil ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Václav Neužil na Youtube

Hledat výraz Václav Neužil ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Neužil například ve Wikipedii, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Neužil

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Václav Neužil? Kdy se narodil Václav Neužil? Kde se narodil Václav Neužil? Václav Neužil je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Václav Neužil např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Neužil i v jiné kategorii než je herectví.