Kdo je to?
Kdo je Amy Grant? Životopis Amy Grant, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Amy Grant?

Kdo je Amy Grant? Životopis, informace, biografie, hudba

Amy Lee Grant je americká zpěvačka, skladatelka a hudebnice. Je známou představitelskou tzv. křesťanského popu.
Své první album nesoucí její jméno vydala Amy Grant již v roce 1977, tj. ještě jako teenagerka. V roce 1979 následovalo album My Father\'s Eyes, které je pojmenované po titulní skladbě, jež je jednou z nejznámějších Amyiných písní.
Zlomovým se pro ni stal rok 1982. Vyšlo její album Age to Age, které obsahuje píseň El Shaddai, která Amy vystřelila mezi hvězdy. Téhož roku získala Amy Grant svou první Grammy a další dvě hudební ceny na předávání Gospel Music Association.
80. léta byla pro Amy Grant vrcholem její hudební kariéry. Jezdila úspěšná turné, podílela se na tvorbě svých písní a textů a stala se lídryní americké duchovní a křesťanské popové hudby. Dalším příkladem může být její album Straight Ahead z roku 1984. V roce 1986 pak vyšla její možná nejznámější skladba - duet, který spolu s ní nazpíval Peter Cetera a který nese název The Next Time I Fall.
Na špici se Amy Grant držela i na počátku devadesátek. Její album Heart in Motion z roku 1991 se stalo jejím nejprodávanějším a vysloužilo si hned několik nominací na ceny Grammy.
V pozdějších 90. letech se Amy Grant pokusila lehce odklonit od své klasické tvorby a šla více rockovější a mainstreamovější cestou - to se projevilo například na albu Behind the Eye. Přelom tisíciletí ji však přivedl zpátky ke gospelu, který je pro ni typický, viz Legacy... Hymns and Faith (2002).
V roce 2003 byla uvedena do Gospelové síně slávy.
Velmi oblíbená jsou také Amyiiny vánoční desky, které jsou vzhledem k duchovní a křesťanské náplni její hudby žádané. Například: A Christmas Album (1983) nebo Home for Christmas (1992).
Amy Lee Grant je držitelkou šesti Grammy a desítek žánrových ocenění. V populární hudbě se jí podařilo prosadit se v poměrně neobvyklém žánru a dokázat, že i umělec prezentující duchovní hudbu se může stát hudební star.Kdo je Amy Grant? Životopis Amy Grant, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Amy Grant

Národnost: americká
Datum narození: 25. listopadu 1960
Místo narození: Augusta, Georgia, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Amy Grant? Potom se podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Kmenový list? Vzpomenete si na definici slova Pražské jaro? Rozumíte pojmu Chat? Vzpomněli byste si na význam slova Ledové víno?

Klíčová slova: osobnost, wikipedie, životopis, biografie, hudba, lexikon, vysvětlení, hudba, život, informace, kde se narodila Amy Grant?, národnost, zajímavosti, Amy Grant, narození, datum narození

Pojem Amy Grant je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Amy Grant hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Amy Grant ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Amy Grant na Google obrázcích

Vyhledat výraz Amy Grant ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Amy Grant ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amy Grant ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Grant například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Amy Grant? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Amy Grant? Kdy se narodila Amy Grant? Kde se narodila Amy Grant? Amy Grant patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Amy Grant dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Grant i v jiné kategorii než je hudba.