Kdo je to?
Kdo je Amy Grant? Životopis Amy Grant, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Amy Grant

Kdo je Amy Grant? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Amy Lee Grant je americká zpěvačka, skladatelka a hudebnice. Je známou představitelskou tzv. křesťanského popu.
Své první album nesoucí její jméno vydala Amy Grant již v roce 1977, tj. ještě jako teenagerka. V roce 1979 následovalo album My Father’s Eyes, které je pojmenované po titulní skladbě, jež je jednou z nejznámějších Amyiných písní.
Zlomovým se pro ni stal rok 1982. Vyšlo její album Age to Age, které obsahuje píseň El Shaddai, která Amy vystřelila mezi hvězdy. Téhož roku získala Amy Grant svou první Grammy a další dvě hudební ceny na předávání Gospel Music Association.
80. léta byla pro Amy Grant vrcholem její hudební kariéry. Jezdila úspěšná turné, podílela se na tvorbě svých písní a textů a stala se lídryní americké duchovní a křesťanské popové hudby. Dalším příkladem může být její album Straight Ahead z roku 1984. V roce 1986 pak vyšla její možná nejznámější skladba - duet, který spolu s ní nazpíval Peter Cetera a který nese název The Next Time I Fall.
Na špici se Amy Grant držela i na počátku devadesátek. Její album Heart in Motion z roku 1991 se stalo jejím nejprodávanějším a vysloužilo si hned několik nominací na ceny Grammy.
V pozdějších 90. letech se Amy Grant pokusila lehce odklonit od své klasické tvorby a šla více rockovější a mainstreamovější cestou - to se projevilo například na albu Behind the Eye. Přelom tisíciletí ji však přivedl zpátky ke gospelu, který je pro ni typický, viz Legacy... Hymns and Faith (2002).
V roce 2003 byla uvedena do Gospelové síně slávy.
Velmi oblíbená jsou také Amyiiny vánoční desky, které jsou vzhledem k duchovní a křesťanské náplni její hudby žádané. Například: A Christmas Album (1983) nebo Home for Christmas (1992).
Amy Lee Grant je držitelkou šesti Grammy a desítek žánrových ocenění. V populární hudbě se jí podařilo prosadit se v poměrně neobvyklém žánru a dokázat, že i umělec prezentující duchovní hudbu se může stát hudební star.Kdo je Amy Grant? Životopis Amy Grant, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Amy Grant

Národnost: americká
Datum narození: 25. listopadu 1960
Místo narození: Augusta, Georgia, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Amy Grant? Potom se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Hostel? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lobbista? Rozumíte pojmu Řečnická otázka? Víte co je Bungalov?

Klíčová slova: datum narození, informace, životopis, narození, hudba, život, osobnosti, kdy se narodila Amy Grant?, Amy Grant, národnost, lexikon, kde se narodila Amy Grant?, vysvětlení, wiki, popis, osobnost

Pojem Amy Grant je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amy Grant ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Amy Grant ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Amy Grant na Google.cz

Zkusit najít heslo Amy Grant ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Amy Grant ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Grant například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Amy Grant?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Amy Grant? Kdy se narodila Amy Grant? Kde se narodila Amy Grant? Amy Grant je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zlaté housle, amy Grant, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Amy Grant třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Grant i v jiné kategorii než je hudba.