Kdo je to?
Kdo je Neil Gaiman? Životopis Neil Gaiman, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Neil Gaiman

Kdo je Neil Gaiman? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Neil Gaiman je britsko-americký spisovatel, scenárista a autor komiksů. Narodil se 10. listopadu 1960 ve městě Portchester v anglickém hrabství Hampshire. Jeho otec se jmenoval David Bernard Gaiman a byl židovského původu. Měl dvě sestry, Claire a Lizzy.
Gaiman navštěvoval místní školy, ale jeho vzdělání bylo do značné míry ovlivněno samostudiem a nadšením pro čtení. Četl údajně již od svých čtyř let. Už od mládí projevoval zájem o fantasy, sci-fi a hororovou literaturu. Po absolvování Portchester Community School pokračoval na Whitgift School v Londýně, kde se setkal s dalšími nadšenci do komiksů a literatury.
Po ukončení středoškolského vzdělání se Gaiman rozhodl věnovat psaní jako svému povolání. Prvními jeho publikovanými pracemi byly komiksy, přičemž se v roce 1986 prosadil sérií The Sandman pro DC Comics. Tato série se stala mezinárodně uznávanou a Gaiman za ni získal řadu ocenění, včetně prestižního literárního ocenění Hugo Award.
Jeho průlomovým románem se stala Koralína z roku 2002, který získal velkou popularitu mezi čtenáři všech věkových skupin. Příběh získal také své filmové zpracování s názvem Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009). Další významná díla zahrnují román Hvězdný prach (1999), Američtí bohové (2001), Kniha hřbitova (2008) nebo Oceán na konci uličky (2013). Gaiman je také úspěšným scenáristou a pracoval na adaptacích svých vlastních děl pro film a televizi (Hvězdný prach, Koralína, Nikdykde, Pán času).
Neil Gaiman se stal ikonou moderní fantastické literatury a jeho díla ovlivnila mnoho spisovatelů a umělců po celém světě. Jeho příběhy jsou často kombinací fantasy, hororu, mýtu a magie, a často se zabývají temnými a surrealistickými tématy. Gaimanovy knihy získaly obrovskou čtenářskou základnu a byly přeloženy do mnoha jazyků.
Gaiman se poprvé oženil roku 1985 s Mary McGrath. Roku 1983 se páru narodil syn Michael a později dvě dcery – Holly (*1985) a Maddy. V roce 2007 skončilo manželství rozvodem. Podruhé se Gaiman oženil v roce 2011 se zpěvačkou Amandou Palmerovou. Mají spolu syna jménem Anthony (*2015).Kdo je Neil Gaiman? Životopis Neil Gaiman, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Neil Gaiman

Národnost: anglická
Datum narození: 10. 11. 1960
Místo narození: Portchester, hrabství Hampshire, Anglie

Líbí se stručný životopis s osobou Neil Gaiman? Pak se podělte s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Supervize? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cirhóza jater? Víte, co je to Síťová neutralita? Znáte termín Bench-press?

Klíčová slova: osobnosti, lexikon, biografie, datum narození, wikipedie, život, wiki, vysvětlení, kdy se narodil Neil Gaiman?, osobnost, narození, literatura, zajímavosti, národnost, životopis, kdo je Neil Gaiman?

Pojem Neil Gaiman je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Neil Gaiman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Neil Gaiman ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Neil Gaiman ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Neil Gaiman ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Neil Gaiman ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Neil Gaiman například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Neil Gaiman?

Nyní již víte Kdo je to Neil Gaiman? Kdy se narodil Neil Gaiman? Kde se narodil Neil Gaiman? Neil Gaiman se nachází v kategorii Literatura

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Neil Gaiman řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Neil Gaiman i v jiné kategorii než je literatura.