Kdo je to?
Kdo je to Julija Tymošenková? Životopis Julija Tymošenková, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Julija Tymošenková?

Kdo je to Julija Tymošenková? Stručný životopis

Julija Tymošenková, celým jménem Julija Volodymyrivna Tymošenková, je politička a v minulosti byla dvakrát předsedkyní ukrajinské vlády. Během volby prezidenta se stala vedoucí silou opozice a představitelkou Oranžové revoluce. Je také předsedkyní politického uskupení Blok Julie Tymošenkové a ještě strany Baťkivščyna. Je údajně nejpřitažlivější političkou světa.
Dostala se do vězení, když byla obviněna za sjednání méně výhodných podmínek dodávek ruského plynu pro Ukrajinu. Politicky motivovaný rozsudek vyvolal občanské protesty a protivládní demonstraci. Julija Tymošenková pak byla z výkonu trestu propuštěna.Kdo je to Julija Tymošenková? Životopis Julija Tymošenková, lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Julija Tymošenková

Národnost: ukrajinská
Datum narození: 27. listopadu 1960
Místo narození: Dněpropetrovsk

Zaujala vás biografie osobnosti Julija Tymošenková? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Binární opce? Vzpomenete si na definici slova Streptokok? Znáte termín Duše? Vzpomněli byste si na význam slova Pranýř?

Klíčová slova: co je to Julija Tymošenková?, termín, definice, formulace, přesný výraz, vysvětlení, původ slova, co znamená, kdo je Julija Tymošenková?, lexikon, politici, význam pojmu, wiki, informace, význam, popis

Pojem Julija Tymošenková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Julija Tymošenková zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Julija Tymošenková ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Julija Tymošenková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Julija Tymošenková ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Julija Tymošenková ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Julija Tymošenková například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Julija Tymošenková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Julija Tymošenková? Kdo to byl Julija Tymošenková? Kdy se narodil Julija Tymošenková? Kde se narodil Julija Tymošenková? Julija Tymošenková se nachází v kategorii politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Julija Tymošenková třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Julija Tymošenková i v jiné kategorii než je politici.