Kdo je to?
Kdo je to Julija Tymošenková? Životopis Julija Tymošenková, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Julija Tymošenková?

Kdo je to Julija Tymošenková? Stručný životopis

Julija Tymošenková, celým jménem Julija Volodymyrivna Tymošenková, je politička a v minulosti byla dvakrát předsedkyní ukrajinské vlády. Během volby prezidenta se stala vedoucí silou opozice a představitelkou Oranžové revoluce. Je také předsedkyní politického uskupení Blok Julie Tymošenkové a ještě strany Baťkivščyna. Je údajně nejpřitažlivější političkou světa.
Dostala se do vězení, když byla obviněna za sjednání méně výhodných podmínek dodávek ruského plynu pro Ukrajinu. Politicky motivovaný rozsudek vyvolal občanské protesty a protivládní demonstraci. Julija Tymošenková pak byla z výkonu trestu propuštěna.Kdo je to Julija Tymošenková? Životopis Julija Tymošenková, lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Julija Tymošenková

Národnost: ukrajinská
Datum narození: 27. listopadu 1960
Místo narození: Dněpropetrovsk

Sdílejte tuto stránku s osobností Julija Tymošenková s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Binární opce? Pamatujete si definici pojmu Velezrada? Znáte termín Duše? Vzpomněli byste si co znamená slovo Canisterapie?

Klíčová slova: formulace, Julija Tymošenková, informace, vysvětlení, původ slova, kdo to je, popis, kdo je Julija Tymošenková?, synonymum, význam slova, lexikon, definice, politici, co znamená, pojem, etymologie

Pojem Julija Tymošenková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Julija Tymošenková v následujících zdrojích

Najít termín Julija Tymošenková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Julija Tymošenková ve Wikipedii

Hledat frázi Julija Tymošenková na Google.cz

Vyhledat slovo Julija Tymošenková ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Julija Tymošenková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Julija Tymošenková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Julija Tymošenková? Kdo to byl Julija Tymošenková? Kdy se narodil Julija Tymošenková? Kde se narodil Julija Tymošenková? Julija Tymošenková je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Julija Tymošenková řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Julija Tymošenková i v jiné kategorii než je politici.