Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Xantipa sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je HIV? Pamatujete si definici pojmu Sněžná čára? Rozumíte pojmu Plankton? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ekvalizér?

Klíčová slova: odborný výraz, definice, informace, význam slova, wiki, slovo, Xantipa, přesný význam, kdo to je, popis, pojem, přesný výraz, význam, vysvětlení, lexikon, synonymum

Pojem Xantipa je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Xantipa na Youtube

Zkusit najít slovo Xantipa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Xantipa ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Xantipa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantipa například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Xantipa, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa se nachází v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v historie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.