Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Xantipa sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hypotéka? Víte co je Judikát? Rozumíte pojmu ROM? Vzpomněli byste si co označuje výraz Databáze?

Klíčová slova: význam, slovo, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, termín, historie, formulace, heslo, informace, definice, Xantipa, popis, wiki, kdo to je, co znamená

Pojem Xantipa je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Xantipa ve Wikislovníku

Najít výraz Xantipa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Xantipa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Xantipa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantipa například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Xantipa, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa se nachází v sekci historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít výraz, text, termín, pojem řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.