Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Xantipa? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je HIV? Znáte termín Harlem shake? Rozumíte pojmu Plankton? Víte, co je to Kazuistika?

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, wiki, odborný výraz, původ slova, význam, slovo, kdo to je, popis, popis, co je to Xantipa?, synonymum, kdo je Xantipa?, termín, historie, co znamená

Pojem Xantipa je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Xantipa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Xantipa na Google.cz

Hledat slovo Xantipa ve Wikipedii

Hledat termín Xantipa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantipa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Xantipa

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa je v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, text, pojem třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.