Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Xantipa? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hypotéka? Víte, co je to Stavební spoření? Rozumíte pojmu ROM? Rozumíte pojmu Glamour?

Klíčová slova: původ slova, popis, synonymum, wiki, odborný výraz, pojem, co je to Xantipa?, definice, formulace, Xantipa, etymologie, co znamená, kdo to je, význam pojmu, kdo je Xantipa?, přesný výraz

Pojem Xantipa je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xantipa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Xantipa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Xantipa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Xantipa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantipa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Xantipa? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa je v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít pojem, definici, text, výraz dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Xantipa i v jiné kategorii než v historie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.