Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Xantipa s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hypotéka? Vzpomenete si na definici slova Lapidárium? Rozumíte pojmu ROM? Vzpomněli byste si na význam slova Flegmatik?

Klíčová slova: synonymum, kdo je Xantipa?, význam pojmu, kdo to je, co je to Xantipa?, popis, co znamená, heslo, slovo, původ slova, přesný výraz, etymologie, definice, lexikon, význam, termín

Pojem Xantipa je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Xantipa ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xantipa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Xantipa ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Xantipa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantipa například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Xantipa

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa patří do sekce historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít pojem, výraz, termín, heslo například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než historie).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.