Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Tento text (Xantipa) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hvězda? Vzpomněli byste si na význam slova Klikva? Rozumíte pojmu Notifikace? Znáte definici termínu Daňový bonus?

Klíčová slova: heslo, kdo je Xantipa?, původ slova, lexikon, přesný výraz, historie, etymologie, význam slova, co znamená, popis, Xantipa, termín, pojem, význam pojmu, kdo to je, synonymum

Pojem Xantipa je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Xantipa na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Xantipa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Xantipa ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Xantipa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantipa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Xantipa, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa je v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít pojem, termín, výraz, heslo řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Xantipa v jiné sekci než historie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.