Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Xantipa s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je HIV? Vzpomenete si na definici slova Pýřavka? Rozumíte pojmu Plankton? Vzpomněli byste si na význam slova Western?

Klíčová slova: informace, etymologie, popis, Xantipa, heslo, co znamená, odborný výraz, původ slova, pojem, význam, kdo to je, kdo je Xantipa?, wiki, synonymum, popis, lexikon

Pojem Xantipa je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Xantipa ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xantipa ve Wikimedia Commons

Najít termín Xantipa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Xantipa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Xantipa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Xantipa? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa se nachází v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.