Kdo je to?
Kdo je Marián Čekovský? Životopis Marián Čekovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Marián Čekovský?

Kdo je Marián Čekovský? Životopis, informace, biografie, hudba

Marián Čekovský je slovenský zpěvák, skladatel, hudebník, komik a moderátor. Čekovský se narodil ve městě Humenné. Na konzervatoři v Košicích vystudoval hudebně dramatický obor hry na klavír. Po studiu chvíli pracoval jako hudební redaktor ve Slovenském rozhlase v Košicích. Do povědomí diváků se dostal díky působení ve známé slovenské kapele No Name. Později začal působit jako moderátor v televizní soutěži Minitalent Show.
Díky skladatelské činnosti Čekovský spolupracoval se spoustou známých hudebních osobností jako Richard Müller, Vašo Patejdl, Dara Rolins, Rytmus, Strapo nebo s kapelami IMT Smile, Kontrafakt, Free Faces, Groovin‘ Heads, Burian Band, Bravo, Wedding Band nebo Šeban Band. Do současnosti Čekovský působil v kapele Čekovský Band.
Věnuje se také skládání písní pro filmy. Napsal písně pro filmy Babie leto (2013), Lokal Filmis (2015) a Šťastný nový rok (2019). Sám si také zahrál ve filmech Prvý slovenský horor (2014), Lokal Filmis (2015) a Cuky Luky Film (2017). Objevil se také ve dvou sériích seriálu Kuchyňa (2018-19).
Je znám jako porotce z televizní soutěže Superstar a občas se objevoval v zábavné show Partička.
V roce 2004 obdržel cenu Aurel za nejlepšího instrumentalistu roku. O pět let později získal cenu Dosky za nejlepší scénickou hudbu roku. Marián Čekovský získal roku 2011 cenu OTO v kategorii zpěvák roku.Kdo je Marián Čekovský? Životopis Marián Čekovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Marián Čekovský

Národnost: slovenská
Datum narození: 12 4. 1977
Místo narození: Humenné, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Marián Čekovský? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Permitivita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pneumonie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Předmět? Víte co je Biologická léčba?

Klíčová slova: datum narození, osobnost, kdy se narodil Marián Čekovský?, popis, hudba, život, zajímavosti, informace, lexikon, životopis, biografie, Marián Čekovský, wiki, wikipedie, kdo je Marián Čekovský?, narození

Pojem Marián Čekovský je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Marián Čekovský

Zkusit najít heslo Marián Čekovský ve Wikipedii

Zkusit najít Marián Čekovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Marián Čekovský ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Marián Čekovský ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Marián Čekovský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marián Čekovský například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marián Čekovský

Právě nyní již víte Kdo je to Marián Čekovský? Kdy se narodil Marián Čekovský? Kde se narodil Marián Čekovský? Marián Čekovský se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Marián Čekovský dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marián Čekovský i v jiné kategorii než je hudba.