Kdo je to?
Kdo je Marián Čekovský? Životopis Marián Čekovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Marián Čekovský

Kdo je Marián Čekovský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Marián Čekovský je slovenský zpěvák, skladatel, hudebník, komik a moderátor. Čekovský se narodil ve městě Humenné. Na konzervatoři v Košicích vystudoval hudebně dramatický obor hry na klavír. Po studiu chvíli pracoval jako hudební redaktor ve Slovenském rozhlase v Košicích. Do povědomí diváků se dostal díky působení ve známé slovenské kapele No Name. Později začal působit jako moderátor v televizní soutěži Minitalent Show.
Díky skladatelské činnosti Čekovský spolupracoval se spoustou známých hudebních osobností jako Richard Müller, Vašo Patejdl, Dara Rolins, Rytmus, Strapo nebo s kapelami IMT Smile, Kontrafakt, Free Faces, Groovin‘ Heads, Burian Band, Bravo, Wedding Band nebo Šeban Band. Do současnosti Čekovský působil v kapele Čekovský Band.
Věnuje se také skládání písní pro filmy. Napsal písně pro filmy Babie leto (2013), Lokal Filmis (2015) a Šťastný nový rok (2019). Sám si také zahrál ve filmech Prvý slovenský horor (2014), Lokal Filmis (2015) a Cuky Luky Film (2017). Objevil se také ve dvou sériích seriálu Kuchyňa (2018-19).
Je znám jako porotce z televizní soutěže Superstar a občas se objevoval v zábavné show Partička.
V roce 2004 obdržel cenu Aurel za nejlepšího instrumentalistu roku. O pět let později získal cenu Dosky za nejlepší scénickou hudbu roku. Marián Čekovský získal roku 2011 cenu OTO v kategorii zpěvák roku.Kdo je Marián Čekovský? Životopis Marián Čekovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Marián Čekovský

Národnost: slovenská
Datum narození: 12 4. 1977
Místo narození: Humenné, Československo

Popis osobnosti Marián Čekovský můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Multiplex? Pamatujete si definici pojmu Ledová káva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rozeta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plugin?

Klíčová slova: život, osobnost, popis, vysvětlení, kde se narodil Marián Čekovský?, datum narození, kdy se narodil Marián Čekovský?, narození, wikipedie, hudba, wiki, národnost, životopis, biografie, Marián Čekovský, kdo je Marián Čekovský?

Pojem Marián Čekovský je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Marián Čekovský na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Marián Čekovský ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Marián Čekovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Marián Čekovský ve Wikislovníku

Najít slovo Marián Čekovský ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Marián Čekovský například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Marián Čekovský?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Marián Čekovský? Kdy se narodil Marián Čekovský? Kde se narodil Marián Čekovský? Marián Čekovský je v sekci Hudba

Kategorie hudba, varhany, marián Čekovský, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Marián Čekovský dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marián Čekovský i v jiné kategorii než je hudba.