Kdo je to?
Kdo je Lukáš Burian? Životopis Lukáš Burian, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Lukáš Burian

Kdo je Lukáš Burian? Životopis, informace, biografie, herectví

Český herec a režisér Lukáš Burian se narodil 20. ledna 1979 v Praze. Už v průběhu studia na Vyšší odborné škole herecké byl tehdejším uměleckým šéfem Norbertem Lichým angažován do Divadla Petra Bezruče. Ve stejné době navíc také hostoval na prknech Stavovského divadla. Později hostoval také v Národním divadle Moravskoslezském, kde jej mohli diváci vidět kupříkladu v inscenaci Maryša.
V Ostravě vydržel několik let, poté se ale rozhodl pro návrat do rodné Prahy. Zde nenastoupil do žádného angažmá, ale zůstal takzvaně na volné noze. Spolupracoval s Divadlem Ta Fantastika nebo s Městskými divadly Pražskými. V divadle Ponec vystupuje na divadelních tanečních vystoupeních se Soňou Kupcovou.
Spolupracuje s Divadlem Různých Jmen. Zde zrežíroval hru Helverova noc, divadelní adaptaci filmu Ucho a Orwellův román 1984. V Divadle Radka Brzobohatého působí jako umělecký šéf. Na tamní scéně již zrežíroval román Petr a Lucie, Lakomce nebo Přelet nad kukaččím hnízdem.
Zahrál si v televizní pohádce Jak si nevzít princeznu. V roce 2005 jej mohli diváci vidět v seriálu Dobrá čtvrť, později se objevil také v seriálech Gympl s (r)učením omezeným, Vraždy v kruhu, Specialisté, Rodinné případy, Místo zločinu Ostrava a Agrometal.
Miluje fotografování, hru na kytaru, zpěv a skládání hudby. Také byl frontmanem hudební alternativně popové skupiny Woodoojam. V roce 2017 složil píseň Synové a dcery, jejíž vznik byl inspirován tehdejší migrační krizí v Evropě. Tento song vyvolal mnohé kontroverzní reakce veřejnosti.
Je otcem dvou dcer, které má s hereckou kolegyní Annou Kulovanou. Přestože jsou spolu partneři již téměř čtvrt století, nikdy se nevzali. Podle jejich slov si slíbili uzavřít manželství až ve chvíli, kdy budou jejich děti velké. Svatba zkrátka nefiguruje na žebříčku jejich priorit příliš vysoko.Kdo je Lukáš Burian? Životopis Lukáš Burian, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Lukáš Burian

Národnost: česká
Datum narození: 20. ledna 1979
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Lukáš Burian? Potom se podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Zelená káva? Znáte pojem Šoufek? Vzpomněli byste si na význam slova ČVOP? Vzpomenete si na definici slova P2P?

Klíčová slova: vysvětlení, Lukáš Burian, kdy se narodil Lukáš Burian?, národnost, osobnost, život, osobnosti, zajímavosti, životopis, informace, Lukáš Burian, popis, herectví, wikipedie, kdo je Lukáš Burian?, biografie

Pojem Lukáš Burian je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Lukáš Burian doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít frázi Lukáš Burian na Google.cz

Vyhledat pojem Lukáš Burian ve Wikipedii

Vyhledat slovo Lukáš Burian ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Lukáš Burian na Youtube

Zkusit najít Lukáš Burian ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lukáš Burian například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Lukáš Burian?

Právě jste zjistili Kdo je to Lukáš Burian? Kdy se narodil Lukáš Burian? Kde se narodil Lukáš Burian? Lukáš Burian patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Lukáš Burian kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lukáš Burian i v jiné kategorii než je herectví.