Kdo je to?
Kdo byl Basil Poledouris? Životopis Basil Poledouris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Basil Poledouris?

Kdo byl Basil Poledouris? Životopis, informace, biografie, hudba

Basilis (Basil) Konstantine Poledouris byl americký filmový hudební skladatel. Poledouris se narodil ve městě Kansas City ve státe Missouri do rodiny řeckého původu. Jako malý chodíval do pravoslavného kostela, kde se mu zalíbil sborový zpěv. V sedmi letech se začal učit hrát na klavír. Po střední škole odešel do Kalifornie, kde na University of Southern California studoval dva obory (hudba a film). Na univerzitě se seznámil s režisérem Randalem Kleiserem a Johnem Miliusem, se kterými později spolupracoval a tvořil hudbu pro jejich filmy. Roku 1969 se oženil a stal se dvojnásobným otcem, když se mu narodily dcery Zoë a Alexis. Spolu se Zoë (herečka a skladatelka) později spolupracoval na hudbě k filmu Hvězdná pěchota (1997) a dalších projektech.
Debut přišel v roce 1980, kdy komponoval hudbu pro film Modrá laguna. Mezi jeho další hudební projekty patřily známé snímky Barbar Conan (1982), Ničitel Conan, Rudý úsvit (1984), Blood and Flesh (1985), RoboCop (1987), Hon na ponorku (1990), Zachraňte Willyho! (1993), Hvězdná pěchota (1997), Hra snů (1999). Mimo jiné se podílel na tvorbě hudby pro Letní Olympijské hry v Atlantě (1996). Poblíž Los Angeles, ve Venice, si založil vlastní nahrávací studio Blowtorch Flats. Jeho díla se vyznačovaly mohutnou epickou orchestrální kompozicí.
Dokonce se objevil jako herec ve třech epizodách kultovního seriálu Star Trek.
Basil Poledouris zemřel na rakovinu roku 2006 ve věku 61 let.Kdo byl Basil Poledouris? Životopis Basil Poledouris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Basil Poledouris

Národnost: americká
Datum narození: 21. 8. 1945
Místo narození: Kansas City, Missouri, USA
Datum úmrtí: 8. 11. 2006

Líbí se stručný životopis s osobou Basil Poledouris? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Epikleze? Víte, co je to Pracovní úraz? Znáte termín Vázaný účet? Rozumíte pojmu Déja vu?

Klíčová slova: kdo je Basil Poledouris?, místo narození, zajímavosti, osobnosti, kdo to je, lexikon, datum úmrtí, Kdy zemřel Basil Poledouris, život, wikipedie, vysvětlení, Basil Poledouris, kdy se narodil Basil Poledouris?, kde se narodil Basil Poledouris?, informace, životopis

Pojem Basil Poledouris je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Basil Poledouris v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Basil Poledouris ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Basil Poledouris ve Wikipedii

Hledat termín Basil Poledouris ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Basil Poledouris ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Basil Poledouris ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Basil Poledouris například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Basil Poledouris? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Basil Poledouris? Kdy se narodil Basil Poledouris? Kde se narodil Basil Poledouris? Kdy zemřel Basil Poledouris? Basil Poledouris se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Basil Poledouris kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Basil Poledouris i v jiné kategorii než je hudba.