Kdo je to?
Kdo byl Basil Poledouris? Životopis Basil Poledouris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Basil Poledouris?

Kdo byl Basil Poledouris? Životopis, informace, biografie, hudba

Basilis (Basil) Konstantine Poledouris byl americký filmový hudební skladatel. Poledouris se narodil ve městě Kansas City ve státe Missouri do rodiny řeckého původu. Jako malý chodíval do pravoslavného kostela, kde se mu zalíbil sborový zpěv. V sedmi letech se začal učit hrát na klavír. Po střední škole odešel do Kalifornie, kde na University of Southern California studoval dva obory (hudba a film). Na univerzitě se seznámil s režisérem Randalem Kleiserem a Johnem Miliusem, se kterými později spolupracoval a tvořil hudbu pro jejich filmy. Roku 1969 se oženil a stal se dvojnásobným otcem, když se mu narodily dcery Zoë a Alexis. Spolu se Zoë (herečka a skladatelka) později spolupracoval na hudbě k filmu Hvězdná pěchota (1997) a dalších projektech.
Debut přišel v roce 1980, kdy komponoval hudbu pro film Modrá laguna. Mezi jeho další hudební projekty patřily známé snímky Barbar Conan (1982), Ničitel Conan, Rudý úsvit (1984), Blood and Flesh (1985), RoboCop (1987), Hon na ponorku (1990), Zachraňte Willyho! (1993), Hvězdná pěchota (1997), Hra snů (1999). Mimo jiné se podílel na tvorbě hudby pro Letní Olympijské hry v Atlantě (1996). Poblíž Los Angeles, ve Venice, si založil vlastní nahrávací studio Blowtorch Flats. Jeho díla se vyznačovaly mohutnou epickou orchestrální kompozicí.
Dokonce se objevil jako herec ve třech epizodách kultovního seriálu Star Trek.
Basil Poledouris zemřel na rakovinu roku 2006 ve věku 61 let.Kdo byl Basil Poledouris? Životopis Basil Poledouris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Basil Poledouris

Národnost: americká
Datum narození: 21. 8. 1945
Místo narození: Kansas City, Missouri, USA
Datum úmrtí: 8. 11. 2006

Tento text (Basil Poledouris) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Epikleze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pentalogie? Znáte termín Hakuna Matata? Víte co je Kyberšikana?

Klíčová slova: nežijící, národnost, datum narození, biografie, národnost, kdy se narodil Basil Poledouris?, osobnosti, popis, lexikon, vysvětlení, zajímavosti, život, Basil Poledouris, kdo to je, informace, životopis

Pojem Basil Poledouris je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Basil Poledouris ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Basil Poledouris v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Basil Poledouris na Google obrázcích

Zkusit najít termín Basil Poledouris ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Basil Poledouris ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Basil Poledouris například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Basil Poledouris?

Nyní již víte Kdo byl Basil Poledouris? Kdy se narodil Basil Poledouris? Kde se narodil Basil Poledouris? Kdy zemřel Basil Poledouris? Basil Poledouris je v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Basil Poledouris například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Basil Poledouris i v jiné kategorii než je hudba.