Kdo je to?
Kdo byl Basil Poledouris? Životopis Basil Poledouris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Basil Poledouris

Kdo byl Basil Poledouris? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Basilis (Basil) Konstantine Poledouris byl americký filmový hudební skladatel. Poledouris se narodil ve městě Kansas City ve státe Missouri do rodiny řeckého původu. Jako malý chodíval do pravoslavného kostela, kde se mu zalíbil sborový zpěv. V sedmi letech se začal učit hrát na klavír. Po střední škole odešel do Kalifornie, kde na University of Southern California studoval dva obory (hudba a film). Na univerzitě se seznámil s režisérem Randalem Kleiserem a Johnem Miliusem, se kterými později spolupracoval a tvořil hudbu pro jejich filmy. Roku 1969 se oženil a stal se dvojnásobným otcem, když se mu narodily dcery Zoë a Alexis. Spolu se Zoë (herečka a skladatelka) později spolupracoval na hudbě k filmu Hvězdná pěchota (1997) a dalších projektech.
Debut přišel v roce 1980, kdy komponoval hudbu pro film Modrá laguna. Mezi jeho další hudební projekty patřily známé snímky Barbar Conan (1982), Ničitel Conan, Rudý úsvit (1984), Blood and Flesh (1985), RoboCop (1987), Hon na ponorku (1990), Zachraňte Willyho! (1993), Hvězdná pěchota (1997), Hra snů (1999). Mimo jiné se podílel na tvorbě hudby pro Letní Olympijské hry v Atlantě (1996). Poblíž Los Angeles, ve Venice, si založil vlastní nahrávací studio Blowtorch Flats. Jeho díla se vyznačovaly mohutnou epickou orchestrální kompozicí.
Dokonce se objevil jako herec ve třech epizodách kultovního seriálu Star Trek.
Basil Poledouris zemřel na rakovinu roku 2006 ve věku 61 let.Kdo byl Basil Poledouris? Životopis Basil Poledouris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Basil Poledouris

Národnost: americká
Datum narození: 21. 8. 1945
Místo narození: Kansas City, Missouri, USA
Datum úmrtí: 8. 11. 2006

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Basil Poledouris? s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Rádlo? Vzpomněli byste si na význam slova Pointa? Znáte termín Citoň? Znáte definici termínu Šalamounské rozhodnutí?

Klíčová slova: osobnosti, wikipedie, datum úmrtí, datum narození, život, informace, hudba, místo narození, biografie, Basil Poledouris, kde se narodil Basil Poledouris?, kdo to je, zajímavosti, životopis, národnost, Basil Poledouris

Pojem Basil Poledouris je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Basil Poledouris na Google.cz

Zkusit najít výraz Basil Poledouris v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Basil Poledouris ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Basil Poledouris na Youtube

Hledat heslo Basil Poledouris ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Basil Poledouris například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Basil Poledouris?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Basil Poledouris? Kdy se narodil Basil Poledouris? Kde se narodil Basil Poledouris? Kdy zemřel Basil Poledouris? Basil Poledouris se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Basil Poledouris kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Basil Poledouris i v jiné kategorii než je hudba.