Kdo je to?
Kdo byl Basil Poledouris? Životopis Basil Poledouris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Basil Poledouris?

Kdo byl Basil Poledouris? Životopis, informace, biografie, hudba

Basilis (Basil) Konstantine Poledouris byl americký filmový hudební skladatel. Poledouris se narodil ve městě Kansas City ve státe Missouri do rodiny řeckého původu. Jako malý chodíval do pravoslavného kostela, kde se mu zalíbil sborový zpěv. V sedmi letech se začal učit hrát na klavír. Po střední škole odešel do Kalifornie, kde na University of Southern California studoval dva obory (hudba a film). Na univerzitě se seznámil s režisérem Randalem Kleiserem a Johnem Miliusem, se kterými později spolupracoval a tvořil hudbu pro jejich filmy. Roku 1969 se oženil a stal se dvojnásobným otcem, když se mu narodily dcery Zoë a Alexis. Spolu se Zoë (herečka a skladatelka) později spolupracoval na hudbě k filmu Hvězdná pěchota (1997) a dalších projektech.
Debut přišel v roce 1980, kdy komponoval hudbu pro film Modrá laguna. Mezi jeho další hudební projekty patřily známé snímky Barbar Conan (1982), Ničitel Conan, Rudý úsvit (1984), Blood and Flesh (1985), RoboCop (1987), Hon na ponorku (1990), Zachraňte Willyho! (1993), Hvězdná pěchota (1997), Hra snů (1999). Mimo jiné se podílel na tvorbě hudby pro Letní Olympijské hry v Atlantě (1996). Poblíž Los Angeles, ve Venice, si založil vlastní nahrávací studio Blowtorch Flats. Jeho díla se vyznačovaly mohutnou epickou orchestrální kompozicí.
Dokonce se objevil jako herec ve třech epizodách kultovního seriálu Star Trek.
Basil Poledouris zemřel na rakovinu roku 2006 ve věku 61 let.Kdo byl Basil Poledouris? Životopis Basil Poledouris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Basil Poledouris

Národnost: americká
Datum narození: 21. 8. 1945
Místo narození: Kansas City, Missouri, USA
Datum úmrtí: 8. 11. 2006

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Basil Poledouris s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Epikleze? Víte co je Obročí? Znáte termín Příbor? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tětiva?

Klíčová slova: Basil Poledouris, narození, vysvětlení, datum úmrtí, nežijící, datum narození, Basil Poledouris, lexikon, místo narození, život, Kdy zemřel Basil Poledouris, osobnosti, biografie, národnost, osobnost, kdy se narodil Basil Poledouris?

Pojem Basil Poledouris je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Basil Poledouris ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Basil Poledouris ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Basil Poledouris na Youtube

Zkusit najít výraz Basil Poledouris ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Basil Poledouris například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Basil Poledouris? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Basil Poledouris? Kdy se narodil Basil Poledouris? Kde se narodil Basil Poledouris? Kdy zemřel Basil Poledouris? Basil Poledouris je v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Basil Poledouris třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Basil Poledouris i v jiné kategorii než je hudba.