Kdo je to?
Kdo je David Lafata? Životopis David Lafata, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

David Lafata

Kdo je David Lafata? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

David Lafata je bývalý český fotbalový útočník a reprezentant. Lafata se narodil v Českých Budějovicích. V dětství začal hrát fotbal a jeho prvním klubem se v osmi letech stal FK Olešník, odkud si jej v jedenácti letech vytáhl klub SK České Budějovice. V mládežnických klubech Budějovic působil v letech 1992-1999. Mezi profesionály Lafata debutoval v sezóně 1999/2000 ve věku osmnácti let. Za prvoligový tým z Budějovic odehrál 6 sezón (1999-2005). Celkem odehrál na jihu Čech 109 zápasů, ve kterých vsítil 27 branek a stal se třetím nejlepším střelcem v historii klubu.
V létě 2005 se připojil k řeckému klubu Škoda Xanthi, kde strávil pouhý půl rok a vrátil se zpět do České republiky, kde podepsal smlouvu s prvoligovým týmem FK Jablonec 97. Odehrál celou sezónu 2006/2007, ve které skóroval desetkrát. Díky tomuto výkonu si jej vybral rakouský klub FK Austria Vídeň, za kterou Lafata odehrál v sezóně 2007/2008 36 utkání a vstřelil šest branek. S Vídní slavil na konci sezóny zisk rakouského poháru.
Z Vídně se na začátku další sezóny vrátil do Jablonce, kde podepsal tříletý kontrakt. V první sezóně po návratu skóroval desetkrát (2008/2009) a o rok později jedenáctkrát (2009/2010). Po sezóně 2010/2011 se stal s 19 góly poprvé králem střelců české ligy. Úspěch zopakoval i v další sezóně, kdy ve 28 zápasech dal 25 branek a stal se tak nejlepším střelcem v historii samostatné české fotbalové ligy. Po polovině sezóny 2012/2013 přestoupil do pražské Sparty. Hned na jaře 2013 si zahrál v šestnáctifinále Evropské ligy proti anglickému týmu FC Chelsea. V odvetném utkání v Londýně dokonce dal Petru Čechovi v brance Chelsea gól na 1:0, nicméně zápas skončil 1:1 a Sparta z poháru vypadla. Lafatovi se střelecky dařilo v i několika po sobě jedoucích sezónách. Za AC Sparta Praha odehrál celkem 148 utkání, ve kterých nastřílel 83 branek. Titul se Spartou získal v sezóně 2013/2014 a dvakrát s týmem slavil vítězství v českém poháru (2012/2013, 2013/2014). David Lafata ukončil profesionální kariéru na konci sezóny 2017/2018.
Celkem šestkrát se stal nejlepším střelcem ligy a je také celkově nejlepším střelcem samostatné české ligy. V roce 2014 zvítězil v anketě Fotbalista roku a o rok později získal ocenění Zlatý míč ČR 2015.
V letech 2006-2016 reprezentoval Českou republiku, kdy v 41 utkáních skóroval celkem devětkrát.
Po konci profesionální kariéry nastupoval za tým FK Olešník, kde s fotbalem začínal.Kdo je David Lafata? Životopis David Lafata, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě David Lafata

Národnost: česká
Datum narození: 18. 9. 1981
Místo narození: České Budějovice, Československo

Tento text (David Lafata) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Káva ristretto? Víte co je Kalač? Znáte definici termínu Exaktní? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zajišťovací příkaz?

Klíčová slova: život, popis, sport, wikipedie, narození, osobnost, životopis, kdy se narodil David Lafata?, lexikon, David Lafata, místo narození, zajímavosti, David Lafata, národnost, kdo je David Lafata?, informace

Pojem David Lafata je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi David Lafata

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem David Lafata ve Wikimedia Commons

Najít slovo David Lafata ve Wikipedii

Vyhledat heslo David Lafata na Google obrázcích

Vyhledat heslo David Lafata na Google.cz

Najít pojem David Lafata v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo David Lafata například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby David Lafata

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to David Lafata? Kdy se narodil David Lafata? Kde se narodil David Lafata? David Lafata patří do kategorie Sport

Kategorie sport, lyžař, david Lafata, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka David Lafata např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Lafata i v jiné kategorii než je sport.