Kdo je to?
Kdo byl Charlie Watts? Životopis Charlie Watts, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Charlie Watts

Kdo byl Charlie Watts? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Charlie Watts byl anglický hudebník, především známý jako bubeník The Rolling Stones.
Hudba ho zajímala od dětství, přirozeně inklinoval k jazzu. V roce 1961 začal hrát s jazzovou kapelou Blues Incorporated.
V roce 1962 však na Wattse čekala nabídka, která mu změnila život - byl požádán, aby se připojil k právě vzniklé kapele The Rolling Stones. Watts nebyl zakládajícím členem, přidal se ke kapele o něco později, nicméně poté byl až do své smrti u všeho důležitého, co se ve skupině stalo.
Debutové album The Rolling Stones vyšlo v roce 1964. Průlom v jejich kariéře nastal v následujícím roce, kdy vydali druhé album (The Roliing Stones No.2) a také extrémně úspěšný singl (I Can’t Get No) Satisfaction. Největšího úspěchu kapela dosáhla právě v 60. letech. Vydala řadu alb, která se okamžitě stávala hity po celém světě (např. Aftermath, Between the Buttons, Their Satanic Majesties Request či Beggars Banquet), absolvovali několik veleúspěšených turné a staly se z nich globální hvězdy. Se slávou však přicházely i problémy, především drogové skandály. V roce 1969 The Rolling Stones opustil Brian Jones a jen o pár dnů později byl nalezen mrtvý. V tomtéž roce zároveň vyšla deska Let It Bledd.
V 70. a 80. letech se v životě členů kapely dál prolínal úspěch a sláva s osobními spory a drogovými aférami. Přestože The Rolling Stones byli nezpochybnitelně jednou z nejslavnějších kapel světa, zaznamenali v tomto období spíš úpadek. Mezi skvěle přijatá alba patřila ještě deska Exile on Main St. z roku 1972. Jakousi obrodu pak zaznamenala kapela na přelomu dekády - vydala úspěšná alba Emotional Rescue (1980) a Tattoo You (1981), vztahy mezi hudebníky se zlepšily a zdálo se, že je vše na dobré cestě. Přesto se osmdesátky nesly spíše v duchu budování sólových kariér jednotlivých členů kapely. Přesto se znovu sešli na společné práci a v roce 1989 vydali velmi úspěšné album Steel Wheels/Urban Jungle. I v novém tisíciletí pokračovala kapela v tvorbě a především absolvovala několik velkých turné po celém světě. Její poslední deskou je Blue & Lonesome z roku 2016.
Charlie Watts byl s The Rolling Stones v podstatě po celou dobu jejich existence, prošel si s nimi dobrým i zlým. Zastával zde roli bubeníka, využíval však i svého vzdělání grafika a také se podílel na organizaci a vizuálu koncertních turné.
Přestože už asi navěky bude Watts spojován především s The Rolling Stones, po většinu kariéry pracoval i na projektech mimo kapelu. Zde se projevovala jeho záliba v jazzu - vystupoval s jazzovými kapelami nebo se účastnil projektů zaměřených na tento žánr. V novém tisíciletí například vystupoval s koncertem The ABC&D of Boogie Woogie či nebo vlastním projektek the Charlie Watts Tentet.
The Rolling Stones, a tedy i Charlie Watts, byli v roce 1989 uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame.Kdo byl Charlie Watts? Životopis Charlie Watts, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Charlie Watts

Národnost: anglická
Datum narození: 2. června 1941
Místo narození: Londýn
Datum úmrtí: 24. srpna 2021

Tento text (Charlie Watts) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kosmologie? Víte co je A-GPS? Znáte pojem Diakonie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Blockchain?

Klíčová slova: národnost, kdo to je, život, wikipedie, hudba, wiki, vysvětlení, datum úmrtí, popis, Charlie Watts, zajímavosti, místo narození, životopis, hudba, nežijící, Kdy zemřel Charlie Watts

Pojem Charlie Watts je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Charlie Watts ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Charlie Watts ve Wikislovníku

Hledat slovo Charlie Watts ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Charlie Watts ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Charlie Watts na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Charlie Watts například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Charlie Watts? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Charlie Watts? Kdy se narodil Charlie Watts? Kde se narodil Charlie Watts? Kdy zemřel Charlie Watts? Charlie Watts patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, harmonika, charlie Watts, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Charlie Watts dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Charlie Watts i v jiné kategorii než je hudba.