Kdo je to?
Kdo je Eva Podzimková? Životopis Eva Podzimková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Eva Podzimková

Kdo je Eva Podzimková? Životopis, informace, biografie, herectví

Herečka Eva Podzimková, kterou mnoho diváků stále zná spíš pod jejím dívčím jménem Eva Josefíková, se narodila 3. února 1990 v Uherském Hradišti. Její starší sestrou je Lenka Daňková, herečka, která si zahrála například barmanku v kriminálním seriálu V.I.P vraždy nebo zdravotní sestru v nekonečném seriálu Ulice. Rodiči obou sester je pekařka Svatava Josefíková a inženýr Miroslav Josefík.
V dětství docházela do Základní umělecké školy, kde se pod vedením Stanislava a Hany Nemravových věnovala literárně-dramatickému oboru. Již v té době byla členkou divadelního souboru Dohráli jsme. Eva vystudovala doma v Uherském Hradišti gymnázium a po maturitě nastoupila na DAMU
Již v roce 2011 začala být činná na divadelních prknech. V Národním divadle ji mohli diváci vidět v Konci masopustu, v Divadle DISK v Punk Rocku, v Tygrovi v tísni v Requiem za čarodějku. Její jméno je také spojeno s Městským divadlem Kladno, A Studem Rubík a Švandovým divadlem.
Její první filmovou rolí byla Monika v dramatu PIKO, který režíroval Tomáš Řehák, a němž se kromě Podzimkové objevili kupříkladu i Rostislav Novák, Štěpán Benoni, Vanda Hybnerová, Simona Zmrzlá, Adam Kraus a další.
Nedlouho poté, v roce 2011 přišla role princezny Štěpánky v pohádce Zdeňka Trošky Čertova nevěsta, a také role středoškolačky Elišky ve Sci-Fi komedii Probudím se včera. Oba tyto filmy byly pro hereckou kariéry Evy Podzimkové zcela přelomové, jelikož způsobily, že se stala známou u široké veřejnosti.
V následujících letech si zahrála ještě v dramatické komedii Signál, v hudební komedii Donšajni, ve sportovním dramatu Fair Play, v pohádce Korunní princ a v komedii Člověk kancelářský.
Další velmi výrazná role k Evě přišla v roce 2014, kdy si zahrála v pokračování úspěšné hořké komedie Gympl nesoucí název Vejška. Zde Podzimková ztvárnila krásnou ale nepříliš morální studentku Julii. Kromě Evy Podzimkové si ve snímku v režii Tomáše Vorla st. Zahrálo mnoho jejích hereckých kolegů včetně Tomáše Vorla ml., Jiřího Mádla, Zuzany Bydžovské, Jana Krause, Ivany Chýlkové, Filipa Vorla a dalších.
V nedávné době ji mohli diváci vidět v životopisném psychologickém dramatu Já, Olga Hepnarová, v kriminálním trilleru Zádušní oběť, v dramatu Dívka za zrcadlem, v historickém dramatu Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře, kde Podzimková ztvárnila postavu Eleonory Gonzagové, v komediálním dramatu Prvok, Šampón, Tečka a Karel, v dramatu Kryštof a v kriminálce Vražedné stíny.
Přestože v roce 2019 neměla už nijak daleko k třicátým narozeninám, dostala roli princezny Kateřiny Adriany Markéty Elišky princezny z Arkádie, hraběnky z Mormoku, vévodkyně z Elveru a Juditiných plání, baronky z Cornelu v pohádce Princezna a půl království, kde si kromě Podzimkové zahrálo i mnoho jejích hereckých kolegů včetně Matouše Rumla, Marka Ebena, Jakuba Prachaře, Maroše Kramára, Veroniky Freimanové, Martina Myšičky, Pavly Tomicové a dalších.
Přestože patří Podzimková stále ještě mezi mladé herečky a za svou dosavadní kariéru stihla poměrně hodně filmových rolí, seriálů má na kontě ještě víc. Poprvé se objevila v roce 2013 v povídkové komedii Škoda lásky. Později si zahrála i v seriálech 1864, Legenda, Semestr, Bez hranic, Kosmo, Modrý kód, Dáma a král, Tátové na tahu, Svět v plamenech, Slunečná a Zločiny velké Prahy.
V roce 2021 ji mohli diváci vidět v minisérii Božena, kde Podzimková ztvárnila Antonii Reissovou. K jejím nejnovějším rolím patří psycholožka v rodinném komediálním seriálu Sex O´Clock a především ambiciózní mladá žena Anna Malá v dramatickém seriálu Sedm schodů k moci. Seriál Sedm schodů k moci je volně inspirován skutečným politických prostředím v České republice po roce 2000. Podzimková si k natáčení Sedmi schodů k moci „odskočila“ z mateřské dovolené a díky tomuto seriálu se odhodlala k razantní změně image, když si nechala ostříhat své charakteristické dlouhé vlasy.
Je vdaná za scénáristu Matěje Podzimka. V roce 2021 se Eva stala poprvé maminkou, když se jí narodila dcera, která dostala neobvyklé jméno Lota.Kdo je Eva Podzimková? Životopis Eva Podzimková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Eva Podzimková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 3. února 1990
Místo narození: Uherské Hradiště

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Eva Podzimková? s dalšími lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ledové víno? Víte, co je to Veřejná zakázka? Znáte pojem Dláto? Rozumíte pojmu Koudel?

Klíčová slova: Eva Podzimková, osobnosti, život, popis, zajímavosti, vysvětlení, informace, wikipedie, lexikon, herectví, osobnost, kde se narodila Eva Podzimková?, biografie, Eva Podzimková, wiki, herectví

Pojem Eva Podzimková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Eva Podzimková hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Eva Podzimková ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Eva Podzimková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Eva Podzimková ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Eva Podzimková na Google obrázcích

Najít slovo Eva Podzimková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Podzimková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Eva Podzimková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Eva Podzimková? Kdy se narodila Eva Podzimková? Kde se narodila Eva Podzimková? Eva Podzimková je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Eva Podzimková dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Podzimková i v jiné kategorii než je herectví.