Kdo je to?
Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Jan Patočka?

Kdo to byl Jan Patočka? Stručný životopis

Jan Patočka patří mezi nejznámější a nejvýznamnější české filozofy. V 60. - 80. letech se významně angažoval v politickém disentu. Spolu s Václavem Havlem a Jiřím Hájkem byl Jan Patočka jedním z mluvčích Charty 77. Zemřel na mozkovou mrtvici po náročném mnohahodinovém výslechu na STB. Za nejznámější Patočkovo dílo se pokládají Kacířské eseje o filosofii dějin z roku 1975. Patočkovými žáky byli např. Jan Sokol, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Ladislav Menzel, Daniel Kroupa atd. V roce 1991 byl posmrtně vyznamenám Řádem Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Jan Patočka

Národnost: Česká
Datum narození: 1. června 1907
Místo narození: Turnov
Datum úmrtí: 13. března 1977

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Patočka s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Dysortografie? Vzpomněli byste si na význam slova Chudoba? Znáte pojem Samohláska? Znáte definici termínu Dotační podvod?

Klíčová slova: co je to Jan Patočka?, popis, co znamená, odborný výraz, původ slova, význam pojmu, definice, informace, přesný význam, lexikon, význam slova, pojem, etymologie, formulace, slovo, wiki

Pojem Jan Patočka je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jan Patočka

Hledat videa s názvem Jan Patočka na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jan Patočka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Jan Patočka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Patočka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Patočka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jan Patočka? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Patočka? Kdo to byl Jan Patočka? Kdy se narodil Jan Patočka? Kde se narodil Jan Patočka? Kdy zemřel Jan Patočka? Jan Patočka se nachází v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Patočka dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Patočka i v jiné kategorii než je filozofie.