Kdo je to?
Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Jan Patočka?

Kdo to byl Jan Patočka? Stručný životopis

Jan Patočka patří mezi nejznámější a nejvýznamnější české filozofy. V 60. - 80. letech se významně angažoval v politickém disentu. Spolu s Václavem Havlem a Jiřím Hájkem byl Jan Patočka jedním z mluvčích Charty 77. Zemřel na mozkovou mrtvici po náročném mnohahodinovém výslechu na STB. Za nejznámější Patočkovo dílo se pokládají Kacířské eseje o filosofii dějin z roku 1975. Patočkovými žáky byli např. Jan Sokol, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Ladislav Menzel, Daniel Kroupa atd. V roce 1991 byl posmrtně vyznamenám Řádem Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Jan Patočka

Národnost: Česká
Datum narození: 1. června 1907
Místo narození: Turnov
Datum úmrtí: 13. března 1977

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Patočka sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz E-learning? Víte co je Kochova vločka? Znáte pojem Pankreas? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cenina?

Klíčová slova: popis, etymologie, význam slova, synonymum, formulace, pojem, co je to Jan Patočka?, Jan Patočka, kdo to je, původ slova, filozofie, co znamená, wiki, heslo, termín, lexikon

Pojem Jan Patočka je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Jan Patočka ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Jan Patočka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Jan Patočka ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Jan Patočka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Patočka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Patočka

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Patočka? Kdo to byl Jan Patočka? Kdy se narodil Jan Patočka? Kde se narodil Jan Patočka? Kdy zemřel Jan Patočka? Jan Patočka se nachází v sekci filozofie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Patočka řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Patočka i v jiné kategorii než je filozofie.