Kdo je to?
Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Jan Patočka?

Kdo to byl Jan Patočka? Stručný životopis

Jan Patočka patří mezi nejznámější a nejvýznamnější české filozofy. V 60. - 80. letech se významně angažoval v politickém disentu. Spolu s Václavem Havlem a Jiřím Hájkem byl Jan Patočka jedním z mluvčích Charty 77. Zemřel na mozkovou mrtvici po náročném mnohahodinovém výslechu na STB. Za nejznámější Patočkovo dílo se pokládají Kacířské eseje o filosofii dějin z roku 1975. Patočkovými žáky byli např. Jan Sokol, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Ladislav Menzel, Daniel Kroupa atd. V roce 1991 byl posmrtně vyznamenám Řádem Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Jan Patočka

Národnost: Česká
Datum narození: 1. června 1907
Místo narození: Turnov
Datum úmrtí: 13. března 1977

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Patočka sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Duté vlákno? Pamatujete si definici pojmu Akryl? Znáte pojem Řadový dům? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čekanka?

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, co znamená, původ slova, význam slova, formulace, popis, heslo, co je to Jan Patočka?, popis, význam, informace, slovo, definice, kdo je Jan Patočka?, termín

Pojem Jan Patočka je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jan Patočka v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Jan Patočka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Jan Patočka ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Jan Patočka na Youtube

Zkusit najít Jan Patočka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Patočka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Jan Patočka?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Patočka? Kdo to byl Jan Patočka? Kdy se narodil Jan Patočka? Kde se narodil Jan Patočka? Kdy zemřel Jan Patočka? Jan Patočka patří do sekce filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jan Patočka kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Patočka i v jiné kategorii než je filozofie.