Kdo je to?
Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Jan Patočka?

Kdo to byl Jan Patočka? Stručný životopis

Jan Patočka patří mezi nejznámější a nejvýznamnější české filozofy. V 60. - 80. letech se významně angažoval v politickém disentu. Spolu s Václavem Havlem a Jiřím Hájkem byl Jan Patočka jedním z mluvčích Charty 77. Zemřel na mozkovou mrtvici po náročném mnohahodinovém výslechu na STB. Za nejznámější Patočkovo dílo se pokládají Kacířské eseje o filosofii dějin z roku 1975. Patočkovými žáky byli např. Jan Sokol, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Ladislav Menzel, Daniel Kroupa atd. V roce 1991 byl posmrtně vyznamenám Řádem Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Jan Patočka

Národnost: Česká
Datum narození: 1. června 1907
Místo narození: Turnov
Datum úmrtí: 13. března 1977

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Patočka? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Duté vlákno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kontraindikace? Znáte pojem Řadový dům? Znáte termín Sylabus?

Klíčová slova: kdo to je, etymologie, popis, vysvětlení, pojem, informace, význam, definice, popis, odborný výraz, přesný výraz, původ slova, filozofie, formulace, co znamená, Jan Patočka

Pojem Jan Patočka je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jan Patočka

Najít výraz Jan Patočka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Jan Patočka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jan Patočka na Youtube

Hledat slovo Jan Patočka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Patočka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Patočka

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jan Patočka? Kdo to byl Jan Patočka? Kdy se narodil Jan Patočka? Kde se narodil Jan Patočka? Kdy zemřel Jan Patočka? Jan Patočka je v kategorii filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jan Patočka řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Patočka i v jiné kategorii než je filozofie.