Kdo je to?
Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Jan Patočka?

Kdo to byl Jan Patočka? Stručný životopis

Jan Patočka patří mezi nejznámější a nejvýznamnější české filozofy. V 60. - 80. letech se významně angažoval v politickém disentu. Spolu s Václavem Havlem a Jiřím Hájkem byl Jan Patočka jedním z mluvčích Charty 77. Zemřel na mozkovou mrtvici po náročném mnohahodinovém výslechu na STB. Za nejznámější Patočkovo dílo se pokládají Kacířské eseje o filosofii dějin z roku 1975. Patočkovými žáky byli např. Jan Sokol, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Ladislav Menzel, Daniel Kroupa atd. V roce 1991 byl posmrtně vyznamenám Řádem Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.Kdo byl Jan Patočka? Životopis Jan Patočka, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní data o osobě Jan Patočka

Národnost: Česká
Datum narození: 1. června 1907
Místo narození: Turnov
Datum úmrtí: 13. března 1977

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Patočka s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Duté vlákno? Vzpomenete si na definici slova Metastáza? Znáte pojem Řadový dům? Vzpomněli byste si na význam slova Léto?

Klíčová slova: Jan Patočka, termín, popis, kdo to je, kdo je Jan Patočka?, lexikon, heslo, synonymum, co znamená, informace, pojem, co je to Jan Patočka?, význam, filozofie, popis, etymologie

Pojem Jan Patočka je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Jan Patočka

Hledat pojem Jan Patočka na Google.cz

Vyhledat termín Jan Patočka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Patočka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Jan Patočka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Patočka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Jan Patočka? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Patočka? Kdo to byl Jan Patočka? Kdy se narodil Jan Patočka? Kde se narodil Jan Patočka? Kdy zemřel Jan Patočka? Jan Patočka je v sekci filozofie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jan Patočka kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Patočka i v jiné kategorii než je filozofie.