Kdo je to?
Kdo je Petr Vrána? Životopis Petr Vrána, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Petr Vrána?

Kdo je Petr Vrána? Životopis, informace, biografie, sport

Petr Vrána je český profesionální hokejista, hrající za extraligový tým HC Oceláři Třinec. Narodil se ve Šternberku, kde začal i s hokejem. V místním klubu HC Šternberk zůstal do 12 let, dokud nepřestoupil do nedalekého klubu HC Olomouc. V Olomouci hrával v kategorii U20 celkem 2 sezóny. V jeho druhé sezóně (2001/02) nasbíral celkem 86 bodů (nejproduktivnější hráč dorostenecké ligy).
Následující sezónu začal působit v klubu HC Femax Havířov, kde se přes kategorii dorostenců a juniorů dostal až k debutu v nejvyšší v seniorské ELH. O rok později již oblékal dres Halifax Mooseheads v zámořské juniorské CHL lize. Na konci prvního roku vHalifaxu se stal Vrána nováčkem soutěže a obdržel ocenění Michel Bergeron Trophy a RDS Cup. Za skvělé výkony byl draftován týmem New Jersey Devils z NHL (2003). Na poslední sezónu (2004/05) byl jmenován kapitánem týmu, se kterým nakonec prohrál ve finále play off s týmem Rimouski Océanic. Za skvělé výkony v sezóně si vysloužil nominaci na MS juniorů a stal se dokonce kapitánem. Tým dovedl k bronzovým medailím rozhodujícím gólem v prodloužení na 3:2 se Spojenými státy.
Novou sezónu 2005/06, začal v týmu Albany River Rats (farma New Jersey Devils). Po roce pokračoval v Lowell Lock Monsters (později Lowell Devils), kde strávil celkem 3 sezóny. Na konci třetí sezóny si zahrál 16 zápasů v NHL. Hned v prvním utkání vstřelil první a poslední branku v NHL. NJ Devils nenabídli Vránovi novou smlouvu, a tak se vrátil zpět do ČR. Podepsal dvouletou smlouvu s týmem HC Vítkovice Steel. V obou sezónách se dostal do finále extraligy, avšak v obou případech prohráli. Následoval přestup do klubu Amur Chabarovsk z ruské KHL, odkud po roce přestoupil do jiného klubu z KHL HC Lev Praha. Po dvou letech odchází do Atlant Mytišči (2014/15). Po půlce sezóny přestupuje do AK Bars Kazaň. Sezónu 2015/16 odehrál Vrána ve švédské nejvyšší soutěži v týmu Brynäs IF. Od sezóny 2016 patřil klubu HC Sparta Praha dvě a půl sezóny a od poloviny sezóny 2018/2019 patřil klubu HC Oceláři Třinec. Během tří sezón vyhrál s Třincem 2 ligové tituly (2018/19 a 2020/21).Kdo je Petr Vrána? Životopis Petr Vrána, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Petr Vrána

Národnost: česká
Datum narození: 29. 3. 1985
Místo narození: Šternberk, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Vrána se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Zima? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dogma? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dedikovaný server? Znáte termín Halušky?

Klíčová slova: biografie, kdo je Petr Vrána?, Petr Vrána, vysvětlení, kde se narodil Petr Vrána?, datum narození, zajímavosti, životopis, popis, kdy se narodil Petr Vrána?, wikipedie, narození, osobnost, sport, národnost, místo narození

Pojem Petr Vrána je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Petr Vrána

Vyhledat termín Petr Vrána na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Vrána ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Petr Vrána na Google.cz

Zkusit najít slovo Petr Vrána ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Petr Vrána ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Vrána například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Vrána

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Petr Vrána? Kdy se narodil Petr Vrána? Kde se narodil Petr Vrána? Petr Vrána je v kategorii Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Petr Vrána dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Vrána i v jiné kategorii než je sport.