Kdo je to?
Kdo je Alex Delvecchio? Životopis Alex Delvecchio, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Alex Delvecchio?

Kdo je Alex Delvecchio? Životopis, informace, biografie, sport

Za gentlemanské chování na ledě třikrát oceněný cenou Lady Byng Memoral Trophy Alexandr Petr Delvecchio, se slovanskými kořeny, je bývalý kanadský hokejový matador, trenér a generální ředitel. Alexandr strávil celou svoji hráčskou kariéru v jednom týmu – Detroit Red Wings. Za celkem 24 sezón, které trvaly od roku 1951 až do roku 1973, sesbíral 1281 bodů. Celkově za tento tým odehrál 1549 zápasů. Že byl hokej celý jeho život, prokázal i po jeho odchodu do důchodu (1973), kdy se stal hlavním trenérem týmu. V roce 1974 se dokonce stal generálním manažerem týmu. Do Hokejové síně slávy byl uveden v roce 1977. Ocenění jednoho ze sta největších hráčů NHL v historii se dočkal v roce 2017. Je také čestným členem Detroit Red Wings Alumni Association. Aktivitu také vyvíjí pro získání peněz v rámci dětských charitativních akcí.
Alexandrův hokejový debut v NHL se odehrál 25. března 1951. Tehdy nastoupil do zápasu proti Montreal Canadiens. Byl vynikající jak na centru, tak na levém křídle. Po celou svoji dlouholetou kariéru vynechal pouze jednu sezónu 1956-57. Tehdy si zlomil kotník a jeho vyléčení se protáhlo.
Delvecchio začínal hrát coby junior za tým Oshawa Generals v OHA. V dresu Detroit Red Wings naskočil na led v roce 1951. Od té doby za tento tým nastupoval pravidelně, čímž se stal obrovskou oporou týmu. A ačkoliv se vyznačoval především vynikající střeleckou produktivitou, nikdy se nedočkal prvenství v kanadském bodování týmu.
Alexandr má oravské kořeny. Matka, Slovenka Anna a otec pocházející z Apenin, dali v roce 1931 život malému Alexovi. Už jako malý prcek vynikal ve sportu. Zkoušel několik možností, až teprve ve dvanácti letech inklinoval k hokeji. V tomto bodě si ho povšiml tzv. lovec talentů Lou Passador. Přesvědčil generálního manažera Jacka Adamse, že má pro něho „drahokam“ se slovenským původem. Hokejová cesta Alexandra tak dostala nový cíl. Neměl ještě ani dvacet roků, když nastoupil za tým v NHL. Od této chvíle měla jeho kariéra doslova bleskový vzestup.
Ačkoliv má Delvecchio slovenské kořeny, nikdy se nepřijel do rodiště své matky podívat. Přesto zůstal věrný slovenským tradicím, které mu vštípila matka. Nebyl se nikdy ani podívat v Podbielu na severu Slovenska, kde stojí muzeum úspěšných Slováků z NHL. Je samozřejmé, že ačkoliv na Slovensku nikdy nebyl, má tam svoje čestné místo.Kdo je Alex Delvecchio? Životopis Alex Delvecchio, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Alex Delvecchio

Národnost: kanadská
Datum narození: 4. prosince 1931
Místo narození: Fort William, Ontario, Kanada

Líbí se stručný životopis s osobou Alex Delvecchio? Pak se podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Městys? Vzpomněli byste si co označuje výraz Láčka? Vzpomněli byste si na význam slova Fruktóza? Znáte termín Separatismus?

Klíčová slova: život, zajímavosti, sport, vysvětlení, kdy se narodil Alex Delvecchio?, popis, životopis, wikipedie, Alex Delvecchio, osobnost, wiki, kde se narodil Alex Delvecchio?, Alex Delvecchio, datum narození, osobnosti, místo narození

Pojem Alex Delvecchio je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Alex Delvecchio na Google obrázcích

Vyhledat výraz Alex Delvecchio ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Alex Delvecchio ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Alex Delvecchio ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Alex Delvecchio na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alex Delvecchio například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Alex Delvecchio?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alex Delvecchio? Kdy se narodil Alex Delvecchio? Kde se narodil Alex Delvecchio? Alex Delvecchio je v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alex Delvecchio kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alex Delvecchio i v jiné kategorii než je sport.