Kdo je to?
Kdo je Aleš Brichta? Životopis Aleš Brichta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Aleš Brichta

Kdo je Aleš Brichta? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Aleš Brichta je český hudebník, zpěvák, skladatel, malíř, zakládající člen kapely Arakain a frontman vlastní kapely Aleš Brichta Project. Brichta se narodil v Praze. V 17 letech měl automobilovou nehodu, při které vyletěl z auta přes přední sklo a těžce si poranil obličej. Po ošetření měl na obličeji 70 stehů a dokonce přišel o levé oko (1976). O 2 roky později dostal oko umělé (1978). Od té doby začal nosit černé a zároveň dioptrické brýle.
Aleš Brichta spolu s Miroslavem Nedvědem a Jiřím Urbanem založili heavy metalovou kapelu s názvem Arakain (1982). Během jeho působení v kapele vydali celkem 11 studiových alb. Debutové album Thrash The Trash vyšlo roku 1990. Následovaly alba Schizofrenie (1991), Black Jack (1992), Salto Mortale (1993), Thrash! (1994), Legendy (1995), S.O.S. (1996), Apage Satanas (1998), Farao (1999), Forrest Gump (2001) a Archeology (2002). V kapele působil Brichta celých 20 let, do roku 2002 (poté jej nahradil zpěvák Petr Kolář). Dodnes není známo, proč kapelu opustil. S kapelou Arakain si zazpíval ještě o 5 let později v pražské O2 Aréně k výročí 25 let od založení kapely.
Brichta během působení v kapele Arakain měl také vlastní sólový projekt a vydal celkem 6 studiových alb. První album mělo název Růže pro Algernon (1994). Následovala alba Ráno ve dveřích Armády spásy (1996), Hledač pokladů (1998), American Bull (2001), Anděl posledního soudu (2003) a Legendy 2 (2004).
Poté, co opustil Arakain, založil kapelu Aleš Brichta Band (ABBAND), se kterou vydal postupně alba Divadlo snů (2006), Nech si to projít hlavou (2007), Deratizer (2009) a Grizzly (2010). Brichta založil poté vlastní projekt s názvem Aleš Brichta Project. Doposud vydal dvě studiová alba Údolí sviní (2013) a Anebo taky datel (2015).
Radio Beat zvolilo roku 2008 Aleše Brichtu do Beatové síně slávy v kategorii Osobnost.Kdo je Aleš Brichta? Životopis Aleš Brichta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Aleš Brichta

Národnost: česká
Datum narození: 9. 8. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Aleš Brichta? Pak se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Kilogram? Víte, co je to Stripovač? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kriminalita? Rozumíte pojmu LMD?

Klíčová slova: hudba, datum narození, zajímavosti, narození, biografie, informace, životopis, život, osobnosti, wikipedie, kde se narodil Aleš Brichta?, národnost, kdy se narodil Aleš Brichta?, vysvětlení, osobnost, lexikon

Pojem Aleš Brichta je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleš Brichta ve Wikimedia Commons

Najít slovo Aleš Brichta ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Aleš Brichta na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Aleš Brichta na Youtube

Najít slovo Aleš Brichta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Brichta například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Aleš Brichta? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Aleš Brichta? Kdy se narodil Aleš Brichta? Kde se narodil Aleš Brichta? Aleš Brichta je v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Aleš Brichta dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Brichta i v jiné kategorii než je hudba.