Kdo je to?
Kdo je Aleš Brichta? Životopis Aleš Brichta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Aleš Brichta?

Kdo je Aleš Brichta? Životopis, informace, biografie, hudba

Aleš Brichta je český hudebník, zpěvák, skladatel, malíř, zakládající člen kapely Arakain a frontman vlastní kapely Aleš Brichta Project. Brichta se narodil v Praze. V 17 letech měl automobilovou nehodu, při které vyletěl z auta přes přední sklo a těžce si poranil obličej. Po ošetření měl na obličeji 70 stehů a dokonce přišel o levé oko (1976). O 2 roky později dostal oko umělé (1978). Od té doby začal nosit černé a zároveň dioptrické brýle.
Aleš Brichta spolu s Miroslavem Nedvědem a Jiřím Urbanem založili heavy metalovou kapelu s názvem Arakain (1982). Během jeho působení v kapele vydali celkem 11 studiových alb. Debutové album Thrash The Trash vyšlo roku 1990. Následovaly alba Schizofrenie (1991), Black Jack (1992), Salto Mortale (1993), Thrash! (1994), Legendy (1995), S.O.S. (1996), Apage Satanas (1998), Farao (1999), Forrest Gump (2001) a Archeology (2002). V kapele působil Brichta celých 20 let, do roku 2002 (poté jej nahradil zpěvák Petr Kolář). Dodnes není známo, proč kapelu opustil. S kapelou Arakain si zazpíval ještě o 5 let později v pražské O2 Aréně k výročí 25 let od založení kapely.
Brichta během působení v kapele Arakain měl také vlastní sólový projekt a vydal celkem 6 studiových alb. První album mělo název Růže pro Algernon (1994). Následovala alba Ráno ve dveřích Armády spásy (1996), Hledač pokladů (1998), American Bull (2001), Anděl posledního soudu (2003) a Legendy 2 (2004).
Poté, co opustil Arakain, založil kapelu Aleš Brichta Band (ABBAND), se kterou vydal postupně alba Divadlo snů (2006), Nech si to projít hlavou (2007), Deratizer (2009) a Grizzly (2010). Brichta založil poté vlastní projekt s názvem Aleš Brichta Project. Doposud vydal dvě studiová alba Údolí sviní (2013) a Anebo taky datel (2015).
Radio Beat zvolilo roku 2008 Aleše Brichtu do Beatové síně slávy v kategorii Osobnost.Kdo je Aleš Brichta? Životopis Aleš Brichta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Aleš Brichta

Národnost: česká
Datum narození: 9. 8. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aleš Brichta s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Úsečka? Znáte termín Souznačné slovo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Suspenze? Víte, co je to Sklářská píšťala?

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, narození, biografie, hudba, datum narození, Aleš Brichta, informace, wiki, národnost, životopis, hudba, wikipedie, kdy se narodil Aleš Brichta?, osobnost, kde se narodil Aleš Brichta?

Pojem Aleš Brichta je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Aleš Brichta

Zkusit najít heslo Aleš Brichta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Aleš Brichta ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Aleš Brichta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Aleš Brichta na Google obrázcích

Vyhledat pojem Aleš Brichta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Brichta například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Aleš Brichta? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Aleš Brichta? Kdy se narodil Aleš Brichta? Kde se narodil Aleš Brichta? Aleš Brichta se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Aleš Brichta dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Brichta i v jiné kategorii než je hudba.