Kdo je to?
Kdo je Aleš Brichta? Životopis Aleš Brichta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Aleš Brichta?

Kdo je Aleš Brichta? Životopis, informace, biografie, hudba

Aleš Brichta je český hudebník, zpěvák, skladatel, malíř, zakládající člen kapely Arakain a frontman vlastní kapely Aleš Brichta Project. Brichta se narodil v Praze. V 17 letech měl automobilovou nehodu, při které vyletěl z auta přes přední sklo a těžce si poranil obličej. Po ošetření měl na obličeji 70 stehů a dokonce přišel o levé oko (1976). O 2 roky později dostal oko umělé (1978). Od té doby začal nosit černé a zároveň dioptrické brýle.
Aleš Brichta spolu s Miroslavem Nedvědem a Jiřím Urbanem založili heavy metalovou kapelu s názvem Arakain (1982). Během jeho působení v kapele vydali celkem 11 studiových alb. Debutové album Thrash The Trash vyšlo roku 1990. Následovaly alba Schizofrenie (1991), Black Jack (1992), Salto Mortale (1993), Thrash! (1994), Legendy (1995), S.O.S. (1996), Apage Satanas (1998), Farao (1999), Forrest Gump (2001) a Archeology (2002). V kapele působil Brichta celých 20 let, do roku 2002 (poté jej nahradil zpěvák Petr Kolář). Dodnes není známo, proč kapelu opustil. S kapelou Arakain si zazpíval ještě o 5 let později v pražské O2 Aréně k výročí 25 let od založení kapely.
Brichta během působení v kapele Arakain měl také vlastní sólový projekt a vydal celkem 6 studiových alb. První album mělo název Růže pro Algernon (1994). Následovala alba Ráno ve dveřích Armády spásy (1996), Hledač pokladů (1998), American Bull (2001), Anděl posledního soudu (2003) a Legendy 2 (2004).
Poté, co opustil Arakain, založil kapelu Aleš Brichta Band (ABBAND), se kterou vydal postupně alba Divadlo snů (2006), Nech si to projít hlavou (2007), Deratizer (2009) a Grizzly (2010). Brichta založil poté vlastní projekt s názvem Aleš Brichta Project. Doposud vydal dvě studiová alba Údolí sviní (2013) a Anebo taky datel (2015).
Radio Beat zvolilo roku 2008 Aleše Brichtu do Beatové síně slávy v kategorii Osobnost.Kdo je Aleš Brichta? Životopis Aleš Brichta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Aleš Brichta

Národnost: česká
Datum narození: 9. 8. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Aleš Brichta) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Pagoda? Vzpomněli byste si na význam slova Nepotismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Motovidlo? Znáte definici termínu Mikropůjčka?

Klíčová slova: hudba, hudba, národnost, život, datum narození, místo narození, osobnosti, kdy se narodil Aleš Brichta?, osobnost, popis, kdo je Aleš Brichta?, lexikon, kde se narodil Aleš Brichta?, Aleš Brichta, vysvětlení, informace

Pojem Aleš Brichta je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Aleš Brichta hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Aleš Brichta ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Aleš Brichta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Aleš Brichta ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Aleš Brichta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Aleš Brichta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Brichta například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Aleš Brichta? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Aleš Brichta? Kdy se narodil Aleš Brichta? Kde se narodil Aleš Brichta? Aleš Brichta je v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Brichta třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Brichta i v jiné kategorii než je hudba.