Kdo je to?
Kdo je Jon Bon Jovi? Životopis Jon Bon Jovi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jon Bon Jovi?

Kdo je Jon Bon Jovi? Životopis, informace, biografie, hudba

Jon Bon Jovi je americký zpěvák, skladatel a herec, známý jako frontman skupiny Bon Jovi. Na svém kontě má už více než 20 alb a je autorem mnoha celosvětově známých hitů. Aktivně se věnuje také herectví, charitativní činnosti a je částečným vlastníkem fotbalového týmu.
John Bon Jovi se narodil 2. března 1962 v New Jersey do rodiny bývalých námořníků a o hudbu se zajímal už od útlého věku – první kapelu založil v pouhých 13 letech. Poté prošel několika různými kapelami, až v roce 1983 založil skupinu Bon Jovi. Ta brzy získala slávu a úspěch díky svému prvnímu albu Bon Jovi, které vyšlo v roce 1984. Toto album bylo plné hitů, jako je například Runaway a She Don\'t Know Me, které ovládly tehdejší hitparády. V následujících letech skupina vydala mnoho dalších úspěšných alb, která přinesla skupině ještě větší popularitu, a stala se nejprodávanějšími rockovými alby všech dob. Celkem kapela prodala více než 130 milionů nosičů po celém světě, díky čemuž je John Bon Jovi jedním ze světově nejprodávanějších hudebních umělců vůbec.
Bon Jovi vydal také několik sólových alb, hned to první, Blaze of Glory, bylo nominováno na cenu Grammy. Kromě své hudební kariéry se Jon Bon Jovi také zapojuje do mnoha filantropických aktivit. Je zakladatelem Jon Bon Jovi Soul Foundation, která se zaměřuje na pomoc chudým a bezdomovcům. Také je aktivním podporovatelem Demokratické strany a zapojil se do mnoha politických kampaní. Věnuje se rovněž herectví, objevil se například v Sexu ve městě či Ally McBealové a více než deseti filmech.
Jonh Bon Jovi je už od roku 1989 ženatý se svou středoškolskou láskou Dorotheou R. Hurle a mají společně čtyři děti. Nejstarší dcera Stephanie se v roce 2012 předávkovala heroinem, naštěstí se ji podařilo zachránit a v současné době pracuje v zábavním průmyslu.Kdo je Jon Bon Jovi? Životopis Jon Bon Jovi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jon Bon Jovi

Národnost: americká
Datum narození: 2.3.1962
Místo narození: Perth Amboy, New Jersey, USA

Popis osobnosti Jon Bon Jovi můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Úhlopříčka? Vzpomenete si na definici slova Průčelí? Vzpomenete si na definici slova Mrva? Vzpomněli byste si na význam slova USB-C?

Klíčová slova: popis, zajímavosti, Jon Bon Jovi, kdo je Jon Bon Jovi?, biografie, osobnost, wikipedie, Jon Bon Jovi, místo narození, informace, životopis, kde se narodil Jon Bon Jovi?, hudba, hudba, wiki, lexikon

Pojem Jon Bon Jovi je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Jon Bon Jovi ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Jon Bon Jovi na Google.cz

Hledat videa s názvem Jon Bon Jovi na Youtube

Vyhledat výraz Jon Bon Jovi v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jon Bon Jovi ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jon Bon Jovi například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Jon Bon Jovi? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jon Bon Jovi? Kdy se narodil Jon Bon Jovi? Kde se narodil Jon Bon Jovi? Jon Bon Jovi je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jon Bon Jovi dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jon Bon Jovi i v jiné kategorii než je hudba.