Kdo je to?
Kdo je Jon Bon Jovi? Životopis Jon Bon Jovi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jon Bon Jovi

Kdo je Jon Bon Jovi? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jon Bon Jovi je americký zpěvák, skladatel a herec, známý jako frontman skupiny Bon Jovi. Na svém kontě má už více než 20 alb a je autorem mnoha celosvětově známých hitů. Aktivně se věnuje také herectví, charitativní činnosti a je částečným vlastníkem fotbalového týmu.
John Bon Jovi se narodil 2. března 1962 v New Jersey do rodiny bývalých námořníků a o hudbu se zajímal už od útlého věku – první kapelu založil v pouhých 13 letech. Poté prošel několika různými kapelami, až v roce 1983 založil skupinu Bon Jovi. Ta brzy získala slávu a úspěch díky svému prvnímu albu Bon Jovi, které vyšlo v roce 1984. Toto album bylo plné hitů, jako je například Runaway a She Don\'t Know Me, které ovládly tehdejší hitparády. V následujících letech skupina vydala mnoho dalších úspěšných alb, která přinesla skupině ještě větší popularitu, a stala se nejprodávanějšími rockovými alby všech dob. Celkem kapela prodala více než 130 milionů nosičů po celém světě, díky čemuž je John Bon Jovi jedním ze světově nejprodávanějších hudebních umělců vůbec.
Bon Jovi vydal také několik sólových alb, hned to první, Blaze of Glory, bylo nominováno na cenu Grammy. Kromě své hudební kariéry se Jon Bon Jovi také zapojuje do mnoha filantropických aktivit. Je zakladatelem Jon Bon Jovi Soul Foundation, která se zaměřuje na pomoc chudým a bezdomovcům. Také je aktivním podporovatelem Demokratické strany a zapojil se do mnoha politických kampaní. Věnuje se rovněž herectví, objevil se například v Sexu ve městě či Ally McBealové a více než deseti filmech.
Jonh Bon Jovi je už od roku 1989 ženatý se svou středoškolskou láskou Dorotheou R. Hurle a mají společně čtyři děti. Nejstarší dcera Stephanie se v roce 2012 předávkovala heroinem, naštěstí se ji podařilo zachránit a v současné době pracuje v zábavním průmyslu.Kdo je Jon Bon Jovi? Životopis Jon Bon Jovi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Jon Bon Jovi

Národnost: americká
Datum narození: 2.3.1962
Místo narození: Perth Amboy, New Jersey, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Jon Bon Jovi s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Arogance? Víte co je DPH? Vzpomenete si na definici slova Emancipace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aviváž?

Klíčová slova: národnost, kde se narodil Jon Bon Jovi?, život, zajímavosti, narození, datum narození, lexikon, místo narození, kdo je Jon Bon Jovi?, wikipedie, osobnosti, vysvětlení, Jon Bon Jovi, Jon Bon Jovi, životopis, popis

Pojem Jon Bon Jovi je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jon Bon Jovi zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Jon Bon Jovi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jon Bon Jovi ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Jon Bon Jovi ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Jon Bon Jovi v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Jon Bon Jovi na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jon Bon Jovi například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jon Bon Jovi

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jon Bon Jovi? Kdy se narodil Jon Bon Jovi? Kde se narodil Jon Bon Jovi? Jon Bon Jovi patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, metalické housle, jon Bon Jovi, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jon Bon Jovi např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jon Bon Jovi i v jiné kategorii než je hudba.