Kdo je to?
Kdo je Eva Adamczyková? Životopis Eva Adamczyková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Eva Adamczyková

Kdo je Eva Adamczyková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Eva Adamczyková, rodným jménem Samková, je česká snowboardistka a reprezentantka ve snowboardcrossu, olympijská vítězka. Samková se narodila 28. dubna 1993 ve Vrchlabí v Krkonoších. Má sestru Janu.
Od dvou do sedmi let jezdila na lyžích, poté si zvolila snowboard. V deseti letech se zúčastnila prvních závodů. Nejprve závodila ve freestyle snowboardingu, ale roku 2008 přešla ke snowboardcrossu.
Své vzdělání Eva Adamczyková získala na gymnáziu ve Vrchlabí, kde se snažila skloubit studium s intenzivním tréninkem snowboardingu.
Od roku 2010 začala reprezentovat Českou republiku na mezinárodních soutěžích. Z juniorských Mistrovství světa si přivezla třikrát zlatou medaili (2010, 2011 a 2013). Mezi seniory získala na Mistrovství světa dvě zlaté medaile (2019 a 2023) a jednu bronzovou medaili (2021). Doposud třikrát se stala celkovou vítězkou ve snowboardcrossu v rámci Světového poháru, a to v sezónách 2016-2017, 2018-2019 a 2020-2021.
Největší úspěch zaznamenala roku 2014, kdy se zúčastnila Zimních olympijských her v Soči v Rusku. Zde předvedla své mimořádné dovednosti a získala zlatou medaili, čímž se stala první českou olympijskou vítězkou ve snowboardingu. Na dalších Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu vybojovala bronzovou medaili. Kvůli léčbě zranění se nemohla zúčastnit ZOH v Pekingu 2022.
V roce 2015 se stala celkovou vítězkou Světového poháru ve snowboardcrossu, a to jako první Češka v historii. O rok později získala stříbrnou medaili na Mistrovství světa v snowboardingu v italském Livignu (2016).
Adamczyková se stala čtyřnásobnou vítězkou ankety Král bílé stopy v letech 2014, 2019, 2021 a 2023.
Proslavila se také tím, že má během závodů namalovaný knírek.
Od roku 2022 je Eva vdaná za českého herce Marka Adamczyka.Kdo je Eva Adamczyková? Životopis Eva Adamczyková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Eva Adamczyková

Národnost: česká
Datum narození: 28. 4. 1993
Místo narození: Vrchlabí, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Eva Adamczyková s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Nylon? Víte co je Kaprák? Vzpomněli byste si co znamená slovo Exhibice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nádivka?

Klíčová slova: sport, datum narození, Eva Adamczyková, život, místo narození, národnost, popis, kdy se narodila Eva Adamczyková?, wiki, narození, Eva Adamczyková, osobnost, kdo je Eva Adamczyková?, osobnosti, zajímavosti, informace

Pojem Eva Adamczyková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Eva Adamczyková zkuste tyto odkazy

Najít výraz Eva Adamczyková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Eva Adamczyková ve Wikipedii

Hledat slovo Eva Adamczyková na Google.cz

Zkusit najít slovo Eva Adamczyková ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eva Adamczyková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Adamczyková například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eva Adamczyková

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Eva Adamczyková? Kdy se narodila Eva Adamczyková? Kde se narodila Eva Adamczyková? Eva Adamczyková patří do kategorie Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Adamczyková dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Adamczyková i v jiné kategorii než je sport.