Kdo je to?
Kdo je to Lech? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lech? Lidé, mytologie

Kdo je to Lech?

Jaký je význam slova Lech? Co to znamená?

Lech je bájnou postavou českých a polských mýtů. Údajně měl být bratrem Čecha, se kterým přišel společně na dnešní české území. Odtud pak se svými lidmi odešel směrem na východ do dnešního Polska, kde založil město Hnězdno, Krakov a další města.
Lech je mnohem proslulejší v polských lidových pověstech.Kdo je to Lech? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lech? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Lech? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Soundbar? Znáte pojem Mensa? Rozumíte pojmu Natura 2000? Vzpomenete si na definici slova Pleonasmus?

Klíčová slova: význam slova, Lech, pojem, vysvětlení, odborný výraz, etymologie, definice, informace, význam pojmu, přesný výraz, slovo, mytologie, heslo, Lech, formulace, lexikon

Pojem Lech je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Lech ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Lech ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Lech ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Lech ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lech například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Lech

Právě jste zjistili Kdo je to Lech? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Lech? Definice pojmu Lech je v kategorii Mytologie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Lech v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je mytologie.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.