Kdo je to?
Kdo je Markéta Fišerová? Životopis Markéta Fišerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Markéta Fišerová

Kdo je Markéta Fišerová? Životopis, informace, biografie, herectví

Markéta Fišerová je česká filmová a seriálová herečka, manželka Marka Ebena. Fišerová se narodila v Kladně. Od mala měla pěvecké a pohybové vlohy, nicméně nad dráhou umělkyně nepřemýšlela. Po základní škole však na úkor rodičů nastoupila na Státní konzervatoř, kde studovala hudebně-dramatické oddělení. Konzervatoř úspěšně dokončila v roce 1981. Po úspěšných studiích získala angažmá v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně, kde vystupovala až do roku 1986. Hostovala také v Divadle Jiřího Wolkera a v Městských divadlech pražských. V kladenském divadle se seznámila s hercem Markem Ebenem, kterého si následně roku 1982 vzala za muže. Spolu s manželem spolu nahráli také několik písniček pro děti.
Ještě během studií na konzervatoři debutovala ve filmu Smrt mouchy (1976). O rok později si zahrála ve snímku Řeknem si to příští léto (1977). Ve filmu vytvořila hlavní dvojici s hercem Ondřejem Havelkou. Za svůj život ztvárnila více než dvacet filmových rolí. Mezi její úspěšnější snímky patří Smrt stopařek (1979), Útěky domů (1980), Kocourek Modroočko (1981), Pod nohama nebe (1983), Veselé Vánoce přejí chobotnice nebo Krajina s nábytkem (1986). S manželem Markem Ebenem si spolu zahráli ve filmu Tvář za oknem (1985).
Fišerová se proslavila také díly rolím v televizních seriálech My všichni školou povinni (1984), Třetí patro (1985) a Ostrov jistoty (1986).
V roce 1986 Fišerovou postihla mozková příhoda a od té doby je ochrnutá a připoutaná na invalidní vozík.Kdo je Markéta Fišerová? Životopis Markéta Fišerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Markéta Fišerová

Národnost: česká
Datum narození: 12. 2. 1960
Místo narození: Kladno, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Markéta Fišerová sdílet s ostatnímina veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Šábes? Znáte definici termínu Tlakový Holter? Víte co je Motovidlo? Pamatujete si definici pojmu Ájurvéda?

Klíčová slova: popis, biografie, herectví, místo narození, zajímavosti, kdy se narodila Markéta Fišerová?, kde se narodila Markéta Fišerová?, národnost, narození, osobnosti, lexikon, Markéta Fišerová, kdo je Markéta Fišerová?, Markéta Fišerová, životopis, vysvětlení

Pojem Markéta Fišerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Markéta Fišerová hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Markéta Fišerová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Markéta Fišerová ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Markéta Fišerová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Markéta Fišerová ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Markéta Fišerová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Markéta Fišerová například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Markéta Fišerová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Markéta Fišerová? Kdy se narodila Markéta Fišerová? Kde se narodila Markéta Fišerová? Markéta Fišerová patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Markéta Fišerová dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Markéta Fišerová i v jiné kategorii než je herectví.