Kdo je to?
Kdo byl John Lennon? Životopis John Lennon, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

John Lennon

Kdo byl John Lennon? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

John Lennon byl anglický zpěvák, kytarista a skladatel, člen legendární skupiny Beatles. Všestranně nadaný umělec - hudebník, výtvarník i literát – byl přesvědčeným pacifistou. Jeho život i tvorbu ovlivnilo manželství s hudební a výtvarnou umělkyní Yoko Ono.
Kromě hitů skupiny Beatles měly obrovský úspěch i jeho další nahrávky, k nejznámějším patří třeba Happy Xmas, War Is Over nebo Whatever Gets You Through The Night. John Lennon ukončil svou kariéru předčasně – v roce 1980 byl v New Yorku zavražděn.Kdo byl John Lennon? Životopis John Lennon, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě John Lennon

Národnost: anglická
Datum narození: 9. 10. 1940
Místo narození: Liverpool
Datum úmrtí: 8. 12. 1980

Popis osobnosti John Lennon můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Graviola? Pamatujete si definici pojmu Letní čas? Vzpomenete si na definici slova Široká koalice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Glutamát?

Klíčová slova: národnost, národnost, John Lennon, lexikon, hudba, John Lennon, popis, život, zajímavosti, kdy se narodil John Lennon?, datum úmrtí, hudba, kde se narodil John Lennon?, informace, osobnost, osobnosti

Pojem John Lennon je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu John Lennon v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John Lennon ve Wikimedia Commons

Hledat slovo John Lennon na Google.cz

Najít termín John Lennon ve Wikipedii

Zkusit najít výraz John Lennon ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz John Lennon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo John Lennon například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je John Lennon? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl John Lennon? Kdy se narodil John Lennon? Kde se narodil John Lennon? Kdy zemřel John Lennon? John Lennon je v sekci Hudba

Kategorie hudba, růžové květy housle, john Lennon, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka John Lennon dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Lennon i v jiné kategorii než je hudba.