Kdo je to?
Kdo byl John Lennon? Životopis John Lennon, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to John Lennon?

Kdo to byl John Lennon? Stručný životopis

John Lennon byl anglický zpěvák, kytarista a skladatel, člen legendární skupiny Beatles. Všestranně nadaný umělec - hudebník, výtvarník i literát – byl přesvědčeným pacifistou. Jeho život i tvorbu ovlivnilo manželství s hudební a výtvarnou umělkyní Yoko Ono.
Kromě hitů skupiny Beatles měly obrovský úspěch i jeho další nahrávky, k nejznámějším patří třeba Happy Xmas, War Is Over nebo Whatever Gets You Through The Night. John Lennon ukončil svou kariéru předčasně – v roce 1980 byl v New Yorku zavražděn.Kdo byl John Lennon? Životopis John Lennon, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě John Lennon

Národnost: anglická
Datum narození: 9. 10. 1940
Místo narození: Liverpool
Datum úmrtí: 8. 12. 1980

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text John Lennon s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Rýže Basmati? Znáte pojem Eucharistie? Vzpomenete si na definici slova Kulajda? Vzpomenete si na definici slova Cloud?

Klíčová slova: John Lennon, formulace, odborný výraz, kdo to je, lexikon, informace, pojem, popis, definice, synonymum, původ slova, co je to John Lennon?, vysvětlení, etymologie, termín, wiki

Pojem John Lennon je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz John Lennon ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo John Lennon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo John Lennon na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John Lennon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo John Lennon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to John Lennon?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to John Lennon? Kdo to byl John Lennon? Kdy se narodil John Lennon? Kde se narodil John Lennon? Kdy zemřel John Lennon? John Lennon patří do sekce hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka John Lennon dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Lennon i v jiné kategorii než je hudba.