Kdo je to?
Kdo byl Jan Hus? Životopis Jan Hus, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Jan Hus?

Kdo to byl Jan Hus? Stručný životopis

Jan Hus byl český kněz a vzdělanec, rektor pražské univerzity. Nejznámější je jeho působení v oblasti reformování církve. Hus kritizoval chamtivost jejích představitelů, prodej odpustků a další nešvary a poukazoval na to, že podle Bible by měla být církev chudá. Protože Hus své názory neodvolal, byl zbaven funkce kněze a rektora, uvězněn a nakonec upálen 6.7.1415 v Kostnici u Bodamského jezera (Konstanz, Bodensee). Den výročí jeho smrti je státním svátkem v ČR. Hus se zasloužil i o významnou reformu pravopisu tím, že navrhl odstranit spřežky a nahradit je diakritickými znaménky.Kdo byl Jan Hus? Životopis Jan Hus, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Základní informace o osobě Jan Hus

Národnost: česká
Datum narození: asi 1370
Místo narození: uvádí se Husinec u Prachatic
Datum úmrtí: 6.7.1415

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Hus? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Anotace? Víte, co je to Brzlík? Víte co je Bipolární porucha? Rozumíte pojmu Šedý zákal?

Klíčová slova: popis, slovo, význam, definice, co je to Jan Hus?, formulace, křesťanství, heslo, odborný výraz, wiki, pojem, co znamená, význam pojmu, termín, kdo je Jan Hus?, přesný výraz

Pojem Jan Hus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jan Hus

Hledat termín Jan Hus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jan Hus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Hus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Jan Hus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Hus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Hus

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jan Hus? Kdo to byl Jan Hus? Kdy se narodil Jan Hus? Kde se narodil Jan Hus? Kdy zemřel Jan Hus? Jan Hus je v kategorii křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jan Hus řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Hus i v jiné kategorii než je křesťanství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.