Kdo je to?
Kdo byl Jan Hus? Životopis Jan Hus, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Jan Hus?

Kdo to byl Jan Hus? Stručný životopis

Jan Hus byl český kněz a vzdělanec, rektor pražské univerzity. Nejznámější je jeho působení v oblasti reformování církve. Hus kritizoval chamtivost jejích představitelů, prodej odpustků a další nešvary a poukazoval na to, že podle Bible by měla být církev chudá. Protože Hus své názory neodvolal, byl zbaven funkce kněze a rektora, uvězněn a nakonec upálen 6.7.1415 v Kostnici u Bodamského jezera (Konstanz, Bodensee). Den výročí jeho smrti je státním svátkem v ČR. Hus se zasloužil i o významnou reformu pravopisu tím, že navrhl odstranit spřežky a nahradit je diakritickými znaménky.Kdo byl Jan Hus? Životopis Jan Hus, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Hlavní data o osobě Jan Hus

Národnost: česká
Datum narození: asi 1370
Místo narození: uvádí se Husinec u Prachatic
Datum úmrtí: 6.7.1415

Tento text (Jan Hus) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Anotace? Pamatujete si definici pojmu Člunkový běh? Víte co je Bipolární porucha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Opruzenina?

Klíčová slova: význam, přesný význam, etymologie, definice, popis, původ slova, křesťanství, heslo, lexikon, Jan Hus, co je to Jan Hus?, termín, popis, synonymum, pojem, slovo

Pojem Jan Hus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jan Hus lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Jan Hus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Jan Hus ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Jan Hus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Hus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Hus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jan Hus?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Hus? Kdo to byl Jan Hus? Kdy se narodil Jan Hus? Kde se narodil Jan Hus? Kdy zemřel Jan Hus? Jan Hus je v kategorii křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Hus kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Hus i v jiné kategorii než je křesťanství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.