Kdo je to?
Kdo byl Jan Hus? Životopis Jan Hus, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Jan Hus?

Kdo to byl Jan Hus? Stručný životopis

Jan Hus byl český kněz a vzdělanec, rektor pražské univerzity. Nejznámější je jeho působení v oblasti reformování církve. Hus kritizoval chamtivost jejích představitelů, prodej odpustků a další nešvary a poukazoval na to, že podle Bible by měla být církev chudá. Protože Hus své názory neodvolal, byl zbaven funkce kněze a rektora, uvězněn a nakonec upálen 6.7.1415 v Kostnici u Bodamského jezera (Konstanz, Bodensee). Den výročí jeho smrti je státním svátkem v ČR. Hus se zasloužil i o významnou reformu pravopisu tím, že navrhl odstranit spřežky a nahradit je diakritickými znaménky.Kdo byl Jan Hus? Životopis Jan Hus, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Hlavní informace o osobě Jan Hus

Národnost: česká
Datum narození: asi 1370
Místo narození: uvádí se Husinec u Prachatic
Datum úmrtí: 6.7.1415

Popis osobnosti Jan Hus můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Anotace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Reciprocita? Víte co je Bipolární porucha? Znáte termín Lol?

Klíčová slova: informace, přesný význam, pojem, původ slova, odborný výraz, slovo, křesťanství, synonymum, popis, termín, lexikon, význam, kdo to je, formulace, co znamená, význam pojmu

Pojem Jan Hus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Jan Hus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Jan Hus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Jan Hus ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Jan Hus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Hus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Jan Hus? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Hus? Kdo to byl Jan Hus? Kdy se narodil Jan Hus? Kde se narodil Jan Hus? Kdy zemřel Jan Hus? Jan Hus se nachází v kategorii křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Hus dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Hus i v jiné kategorii než je křesťanství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.