Kdo je to?
Kdo byl Jan Hus? Životopis Jan Hus, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Kdo byl Jan Hus?

Kdo byl Jan Hus? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Jan Hus byl český kněz a vzdělanec, rektor pražské univerzity. Nejznámější je jeho působení v oblasti reformování církve. Hus kritizoval chamtivost jejích představitelů, prodej odpustků a další nešvary a poukazoval na to, že podle Bible by měla být církev chudá. Protože Hus své názory neodvolal, byl zbaven funkce kněze a rektora, uvězněn a nakonec upálen 6.7.1415 v Kostnici u Bodamského jezera (Konstanz, Bodensee). Den výročí jeho smrti je státním svátkem v ČR. Hus se zasloužil i o významnou reformu pravopisu tím, že navrhl odstranit spřežky a nahradit je diakritickými znaménky.Kdo byl Jan Hus? Životopis Jan Hus, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Základní údaje o osobě Jan Hus

Národnost: česká
Datum narození: asi 1370
Místo narození: uvádí se Husinec u Prachatic
Datum úmrtí: 6.7.1415

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Hus? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Anotace? Vzpomněli byste si co znamená slovo HIV? Víte co je Bipolární porucha? Víte co je RPSN?

Klíčová slova: kde se narodil Jan Hus?, zajímavosti, osobnost, wiki, Kdy zemřel Jan Hus, wikipedie, biografie, datum úmrtí, Jan Hus, informace, popis, místo narození, život, lexikon, křesťanství, nežijící

Pojem Jan Hus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jan Hus lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Jan Hus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Hus ve Wikimedia Commons

Najít slovo Jan Hus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jan Hus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Jan Hus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Hus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Jan Hus? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Jan Hus? Kdy se narodil Jan Hus? Kde se narodil Jan Hus? Kdy zemřel Jan Hus? Jan Hus je v kategorii Křesťanství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jan Hus kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Hus i v jiné kategorii než je křesťanství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.