Kdo je to?
Kdo je Mireille Mathieu? Životopis Mireille Mathieu, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Mireille Mathieu

Kdo je Mireille Mathieu? Životopis, informace, biografie, hudba

Mireille Mathieu byla francouzská zpěvačka a šansoniérka.
Mathieu pocházela z velmi chudé rodiny se 14 dětmi a počátky její kariéry nebyly jednoduché. Pokoušela se prosadit v soutěžích a na konkurzech, ale nedařilo se jí. Vše se zlomilo, když potkala svého manažera Johnnyho Starka.
Johnnymu Starkovi se podařilo pro Mireille Mathieu vytvořit image pokračovatelky Édith Piaf. Mathieu se podařilo uspět v populární soutěži Télé-Dimanche, která ji proslavila. V roce 1966 vydala svou první desku En Direct de L\'Olympia, která ji proslavila i v zahraničí. Následovala turné, mimo jiné i to americké, kde si zazpívala například i s Frankem Sinatrou.
Mireille Mathieu se dokázala oprostit od přirovnávání k Piaf a sama se stala ve světě šansonu legendou. Vydala na čtyři desítky alb, zpívala v celé řadě světových jazyků a spolupracovala s těmi nejvýznamnějšími světovými umělci - např. Charlesem Aznavourem, Paulem Ankou, Julio Iglésiasem či Plácidem Domingem. Její šansony se staly klasikou po celém světě a Mathieu patří k nejvýznamnějším představitelům tohoto žánru v historii.
S velkým věhlasem, který si Mathieu získala ve Francii i ve světě, přicházely i kontroverze. Například v roce 2008 vystupovala na koncertě pořádaném Vladimirem Putinem, kde byl hostem i diktátor Muammar Kaddáfí, později obdržela medaili od Dmitrije Medveděva. Zřejmě největší kontroverze způsobilo její prohlášení, že členky skupiny Pussy Riot, které protestovaly v pravoslavném chrámu proti Putinově vládě, se dopustily svatokrádeže.
Mireille Mathieu je držitelkou celé řady ocenění a vyznamenání, mimo jiné Řádu čestné legie.Kdo je Mireille Mathieu? Životopis Mireille Mathieu, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Mireille Mathieu

Národnost: francouzská
Datum narození: 22. července 1946
Místo narození: Avignon

Líbí se stručný životopis s osobou Mireille Mathieu? Pak se podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Behaviorismus? Vzpomenete si na definici slova Kinofilm? Vzpomněli byste si co znamená slovo Clubhouse? Vzpomněli byste si na význam slova Tlumivka?

Klíčová slova: hudba, Mireille Mathieu, popis, život, lexikon, wikipedie, kde se narodila Mireille Mathieu?, hudba, zajímavosti, biografie, osobnosti, wiki, osobnost, životopis, vysvětlení, Mireille Mathieu

Pojem Mireille Mathieu je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Mireille Mathieu na Youtube

Zkusit najít výraz Mireille Mathieu v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Mireille Mathieu ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Mireille Mathieu ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Mireille Mathieu ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mireille Mathieu například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Mireille Mathieu?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mireille Mathieu? Kdy se narodila Mireille Mathieu? Kde se narodila Mireille Mathieu? Mireille Mathieu je v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Mireille Mathieu kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mireille Mathieu i v jiné kategorii než je hudba.