Kdo je to?
Kdo byl Joachim von Ribbentrop? Životopis Joachim von Ribbentrop, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Joachim von Ribbentrop

Kdo byl Joachim von Ribbentrop? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Joachim von Ribbentrop byl nacistický politik a ministr zahraničí ve vládě Adolfa Hitlera. Pocházel z vojenské rodiny, v mládí cestoval po Evropě a usadil se v Kanadě, kde vystřídal různé profese. Nakonec v Ottawě založil podnik na dovážení německého vína. Když v roce 1914 začala první světová válka, Kanada se jako součást Britského impéria dostala do války s Německem a Ribbentrop uprchl do Spojených států amerických, které byly neutrální. Následně se přesunul do Německa, přihlásil se do armády, sloužil na východní i západní frontě a byl vyznamenán Železným křížem.
Po konci první světové války navázal na vinařský obchod z Kanady a cestoval po Evropě jako prodejce vín. V roce 1925 ho adoptovala teta ze šlechtického rodu a získal tak ke jménu přídomek von. Díky úspěšné obchodnické kariéře byl v roce 1928 představen Adolfu Hitlerovi a o několik let později se k nacistům aktivně přidal, ačkoli do té doby nezastával žádné vyhraněné politické postoje a měl dobré vztahy s židovskými obchodníky. Udržoval četné zahraniční kontakty po celé Evropě a Hitler ho proto přijal do nejbližší okolí. Ribbentrop se naučil pozorně poslouchat a doslovně opakovat nacistické myšlenky, takže byl považován za ideálního nacistického diplomata.
Nacisté tvrdě kritizovali německé odzbrojení a Francie přemýšlela o preventivní válce proti nacistickému režimu, dokud je slabý, ale Ribbentrop zorganizoval setkání Hitlera s francouzskými novináři, které válku odvrátilo. Poté odvrátil i sankce a zlepšoval obraz Německa v zahraničí, což nacistům umožnilo mohutně zbrojit a Hitler ho definitivně zařadil mezi diplomatické špičky. V roce 1938 se Ribbentrop stal ministrem zahraničí a z této pozice podporoval válku, takže se nacistická zahraniční politika radikalizovala. Odvrat od Číny znamenal spojenectví s Japonskem a vytvoření osy Německo, Itálie a Japonsko.
Ribbentrop všemi silami podporoval válku s Československem a hrál zásadní úlohu při zastrašování prezidenta Háchy a vytvoření protektorátu Čechy a Morava. S podobnou energií se vrhl do zastrašování Polska, což vedlo k odklonu západní Evropy od nacistického Německa. Zlepšily se naopak vztahy se Sovětským svazem a výsledkem byl známý pakt Ribbentrop–Molotov, tedy smlouva o neútočení a rozdělení vlivu mezi Německem a SSSR. Ribbentropova snaha vyvolat co nejdříve konflikt s Polskem byla úspěšná a rozpoutala válku po celé Evropě.
V průběhu druhé světové války se nadále věnoval diplomacii a snažil se upevňovat vztahy s fašistickou Itálií a s nacistickými či kolaborantskými režimy v dalších zemích. Operace Barbarossa znamenala vzácný rozpor mezi Hitlerem a Ribbentropem, který upřímně věřil ve spojenectví se SSSR, zatímco Hitler vždy počítal s budoucí válkou. Když se Německo dostalo do konfliktu s většinou světa, ministerstvo zahraničí přestalo být důležité a vliv Ribbentropa slábl, protože diplomacie už nebyla potřeba.
Po Hitlerově sebevraždě se Ribbentrop skrýval v Hamburku, ale byl dopaden, zatčen a společně s dalšími předními nacisty souzen v rámci Norimberského procesu. Tribunál ho uznal vinným za podíl na holokaustu, protože přesvědčoval vlády v jiných zemích, aby spolupracovaly při deportaci židů do koncentračních táborů. Dalším bodem byla jeho podpora útočné války a tlak na obsazení Československa nebo Polska. Tak jako ostatní nacisté, i Ribbentrop se snažil svalit vinu na Hitlera, ale soudce nepřesvědčil a byl odsouzen k trestu smrti oběšením.Kdo byl Joachim von Ribbentrop? Životopis Joachim von Ribbentrop, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Joachim von Ribbentrop

Národnost: německá
Datum narození: 30. dubna 1893
Místo narození: Wesel, Německo
Datum úmrtí: 16. října 1946

Sdílejte tuto stránku s osobností Joachim von Ribbentrop s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova YMCA? Víte co je Epos? Víte co je Šídlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Beton?

Klíčová slova: životopis, kde se narodil Joachim von Ribbentrop?, místo narození, biografie, datum úmrtí, kdy se narodil Joachim von Ribbentrop?, zajímavosti, politici, informace, lexikon, národnost, národnost, život, popis, Kdy zemřel Joachim von Ribbentrop, wiki

Pojem Joachim von Ribbentrop je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Joachim von Ribbentrop ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Joachim von Ribbentrop ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Joachim von Ribbentrop ve Wikipedii

Hledat frázi Joachim von Ribbentrop na Google obrázcích

Najít slovo Joachim von Ribbentrop v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Joachim von Ribbentrop například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Joachim von Ribbentrop

Právě nyní již víte Kdo byl Joachim von Ribbentrop? Kdy se narodil Joachim von Ribbentrop? Kde se narodil Joachim von Ribbentrop? Kdy zemřel Joachim von Ribbentrop? Joachim von Ribbentrop patří do kategorie Politici

Kategorie politici, politička v saku, joachim von Ribbentrop, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Joachim von Ribbentrop dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Joachim von Ribbentrop i v jiné kategorii než je politici.