Kdo je to?
Kdo je to, byl Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mars? Lidé, mytologie

Kdo je to Mars?

Jaký je význam slova Mars? Co to znamená?

Mars je mytologická postava, římský bůh války a zemědělství. Je obdobou řeckého Área, má stejné znaky a příběh. Jeho milenkou byla Venuše. Patřil k nevýznamnějším římským bohům, v pořadí byl ihned po Jupiterovi.
Podle bájí byl otcem zakladatelů města Řím, Romula a Rema. Římané ho považovali za svého předka. Oslava Martova svátku probíhala na jaře, a byl podle něj pojmenován i měsíc oslav, Martius – březen. Podle něj byla nazvána i planeta Mars.Kdo je to, byl Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mars? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Mars? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Ratan? Vzpomněli byste si na význam slova Křesťanství? Vzpomněli byste si na význam slova Eufemismus? Znáte definici termínu Nirvána?

Klíčová slova: termín, vysvětlení, kdo je Mars?, synonymum, význam slova, kdo to je, přesný význam, Mars, popis, informace, původ slova, odborný výraz, slovo, pojem, mytologie, popis

Pojem Mars je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Mars na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Mars ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Mars ve Wikislovníku

Hledat slovo Mars ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mars například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Mars? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Mars? Kdo to byl Mars? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mars? Definice pojmu Mars je v sekci mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.