Kdo je to?
Kdo je to, byl Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mars? Lidé, mytologie

Kdo je to Mars?

Jaký je význam slova Mars? Co to znamená?

Mars je mytologická postava, římský bůh války a zemědělství. Je obdobou řeckého Área, má stejné znaky a příběh. Jeho milenkou byla Venuše. Patřil k nevýznamnějším římským bohům, v pořadí byl ihned po Jupiterovi.
Podle bájí byl otcem zakladatelů města Řím, Romula a Rema. Římané ho považovali za svého předka. Oslava Martova svátku probíhala na jaře, a byl podle něj pojmenován i měsíc oslav, Martius – březen. Podle něj byla nazvána i planeta Mars.Kdo je to, byl Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mars? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Mars? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Rustikální? Vzpomněli byste si na význam slova Lymfodrenáž? Vzpomněli byste si na význam slova Píštěl? Znáte definici termínu Alter ego?

Klíčová slova: odborný výraz, mytologie, přesný význam, wiki, pojem, význam pojmu, termín, slovo, etymologie, lexikon, formulace, Mars, přesný výraz, popis, význam, definice

Pojem Mars je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Mars

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mars ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Mars ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Mars v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Mars ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mars například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Mars, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Mars? Kdo to byl Mars? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mars? Definice pojmu Mars se nachází v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít pojem, výraz, termín, heslo řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Mars hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).