Kdo je to?
Kdo je to, byl Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mars? Lidé, mytologie

Kdo je to Mars?

Jaký je význam slova Mars? Co to znamená?

Mars je mytologická postava, římský bůh války a zemědělství. Je obdobou řeckého Área, má stejné znaky a příběh. Jeho milenkou byla Venuše. Patřil k nevýznamnějším římským bohům, v pořadí byl ihned po Jupiterovi.
Podle bájí byl otcem zakladatelů města Řím, Romula a Rema. Římané ho považovali za svého předka. Oslava Martova svátku probíhala na jaře, a byl podle něj pojmenován i měsíc oslav, Martius – březen. Podle něj byla nazvána i planeta Mars.Kdo je to, byl Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mars? Lidé, mytologie

Tento text (Mars) můžete sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Ratan? Znáte termín Judaismus? Vzpomněli byste si na význam slova Eufemismus? Víte, co je to Tilápie?

Klíčová slova: popis, původ slova, význam slova, kdo to je, popis, termín, heslo, pojem, co je to Mars?, význam pojmu, mytologie, informace, co znamená, vysvětlení, kdo je Mars?, wiki

Pojem Mars je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Mars v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mars ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Mars ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Mars ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mars například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Mars, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Mars? Kdo to byl Mars? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mars? Definice pojmu Mars je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Mars hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).