Kdo je to?
Kdo je to Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mars? Lidé, mytologie

Kdo je to Mars?

Jaký je význam slova Mars? Co to znamená?

Mars je mytologická postava, římský bůh války a zemědělství. Je obdobou řeckého Área, má stejné znaky a příběh. Jeho milenkou byla Venuše. Patřil k nevýznamnějším římským bohům, v pořadí byl ihned po Jupiterovi.
Podle bájí byl otcem zakladatelů města Řím, Romula a Rema. Římané ho považovali za svého předka. Oslava Martova svátku probíhala na jaře, a byl podle něj pojmenován i měsíc oslav, Martius – březen. Podle něj byla nazvána i planeta Mars.Kdo je to Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mars? Lidé, mytologie

Tento text (Mars) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Rustikální? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ájurvédská masáž? Vzpomněli byste si na význam slova Epidemiologie? Víte co je Šumajstr?

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, význam, formulace, význam pojmu, lexikon, mytologie, co znamená, přesný význam, odborný výraz, informace, slovo, etymologie, definice, mytologie, přesný výraz

Pojem Mars je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Mars ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Mars ve Wikipedii

Hledat pojem Mars ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Mars ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mars například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Mars, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Mars? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mars? Definice pojmu Mars se nachází v kategorii Mytologie

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Mytologie.