Kdo je to?
Kdo je to, byl Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mars? Lidé, mytologie

Kdo je to Mars?

Jaký je význam slova Mars? Co to znamená?

Mars je mytologická postava, římský bůh války a zemědělství. Je obdobou řeckého Área, má stejné znaky a příběh. Jeho milenkou byla Venuše. Patřil k nevýznamnějším římským bohům, v pořadí byl ihned po Jupiterovi.
Podle bájí byl otcem zakladatelů města Řím, Romula a Rema. Římané ho považovali za svého předka. Oslava Martova svátku probíhala na jaře, a byl podle něj pojmenován i měsíc oslav, Martius – březen. Podle něj byla nazvána i planeta Mars.Kdo je to, byl Mars? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mars? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Mars s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to SEPA platba? Znáte termín Aikido? Vzpomněli byste si na význam slova Laktóza? Víte, co je to Karikatura?

Klíčová slova: kdo je Mars?, význam, mytologie, vysvětlení, význam pojmu, pojem, popis, informace, heslo, popis, kdo to je, etymologie, termín, synonymum, co znamená, co je to Mars?

Pojem Mars je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Mars

Hledat slovo Mars na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Mars ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Mars ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Mars ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mars například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mars

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mars? Kdo to byl Mars? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mars? Definice pojmu Mars je v kategorii mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít výraz, definici, slovo, termín třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Mars i v jiné kategorii než je sekce mytologie.