Kdo je to?
Kdo byl Karel Kramář? Životopis Karel Kramář, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Karel Kramář

Kdo byl Karel Kramář? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Karel Kramář, narozen 27. prosince 1860 ve Vysokém nad Jizerou, byl význačnou postavou českého a československého politického života. Byl pravicovým a nacionalistickým politikem, který v době Rakouska-Uherska vedl mladočeskou stranu. Během první světové války se aktivně zapojil do odboje a po vzniku samostatného Československa se stal jeho prvním ministerským předsedou. Dlouhá léta vedl Československou národní demokracii a později Národní sjednocení.
Kramář se narodil ve Vysokém nad Jizerou do rodiny zedníka, který se později stal uznávaným stavitelem a majitelem cihelny. Po dokončení studia práv na Univerzitě Karlově v Praze se Kramář věnoval dalším studiím v zahraničí, kde navštívil pět různých univerzit. Byl výborným polyglotem, ovládal čtyři jazyky a měl široký zájem o kulturu.
V politice se Kramář začal angažovat koncem 80. let 19. století, kdy spolupracoval s Tomášem Masarykem a Josefem Kaizlem na formulování nového politického směru zvaného realismus. V roce 1890 vstoupil k mladočechům a brzy se stal jedním z jejich klíčových představitelů. Byl zvolen do Říšské rady a Českého zemského sněmu a v průběhu let se stal hlavním představitelem umírněného proudu ve straně.
V roce 1918 se stal členem Národního výboru a krátce nato se stal prvním ministerským předsedou nově vzniklého samostatného Československa. Díky šťastné náhodě přežil následující rok pokus o atentát a ministerským předsedou setrval až do prvních voleb v roce 1919. Byl ženatý s rozvedenou ruskou Naděždou Nikolajevnou Abrikosovou, což bylo v té době velmi nezvyklé a byl vášnivým milovníkem umění a také jej aktivně sbíral.Kdo byl Karel Kramář? Životopis Karel Kramář, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Karel Kramář

Národnost: česká
Datum narození: 27.12.1860
Místo narození: Vysoké nad Jizerou, Česká republika
Datum úmrtí: 26.5.1937

Popis osobnosti Karel Kramář můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Prohlášení o shodě? Pamatujete si definici pojmu Ortodoxie? Znáte definici termínu Vinylová podlaha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Suchý beton?

Klíčová slova: datum narození, Karel Kramář, popis, informace, životopis, osobnosti, kdy se narodil Karel Kramář?, wikipedie, národnost, wiki, vysvětlení, politici, biografie, lexikon, místo narození, národnost

Pojem Karel Kramář je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Karel Kramář ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Karel Kramář na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Karel Kramář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Karel Kramář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Karel Kramář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kramář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Karel Kramář? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Karel Kramář? Kdy se narodil Karel Kramář? Kde se narodil Karel Kramář? Kdy zemřel Karel Kramář? Karel Kramář je v sekci Politici

Kategorie politici, politik, karel Kramář, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Karel Kramář dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kramář i v jiné kategorii než je politici.