Kdo je to?
Kdo je Val Kilmer? Životopis Val Kilmer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Val Kilmer?

Kdo je Val Kilmer? Životopis, informace, biografie, herectví

Val Edward Kilmer je známý americký herec. Kilmer se narodil v Los Angeles a od malička měl nadání ve hraní, zpěvu a psaní. Na střední škole Chatsworth High se v sedmnácti letech podílel na produkování divadelní hry How It All Began, ke které spolu se spolužáky napsal scénář. Hned o rok později začal hrát v New Yorku v divadle Broadway, kde debutoval ve hře Slab boy (zahrál si zde po boku Kevina Bacona nebo Seana Penna).
Z divadla přešel rovnou k filmu, kde debutoval v roce 1984 v bláznivé komedii Přísně tajné. Následovaly snímky Top Gun (1986), Willow (1988), Zabij mě znovu (1990). Zlom přišel v roce 1991, kdy si Kilmer zahrál postavu Jima Morrisona ve snímku o slavné kapele The Doors. Díky této roli si získal srdce všech fanoušků kapely The Doors i díky jeho autentickým zpěvům. Následně se objevil v úspěšných snímcích Bouřlivé srdce (1992), Tombstone, Pravdivá romance a Perfektní loupež (1993). Dalším kasovním trhákem byly roku 1995 snímky Nelítostný souboj (zde si zahrál s Al Pacinem a Robertem de Nirem) a Batman navždy. Další snímky už neslavily velké úspěchy a Kilmer hrál spíše v průměrných filmech jako Svatý (1997), Král Joe (1999), Pollock (2000), The Salton Sea (2002), Alexander Veliký (2004), Vzpomínky (2006), Sejmout zabijáka (2011), Sněhulák (2017). Kilmer doposud hrál ve více než sedmdesáti filmech.
Na střední škole byl jeho spolužákem herec Kevin Spacey.
V roce 2017 se přiznal, že se léčí s rakovinou hrtanu. Musel podstoupit dvě tracheotomie a chemoterapie. Kilmer tak přišel i o svůj hlas, ale pomocí nejnovějších technologií mu byl hlas navrácen.Kdo je Val Kilmer? Životopis Val Kilmer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Val Kilmer

Národnost: americká
Datum narození: 31. 12. 1959
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, Spojené státy americké

Tento text (Val Kilmer) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Sake? Víte co je Meteorit? Vzpomněli byste si na význam slova Glukagon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Právo šaría?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, biografie, Val Kilmer, Val Kilmer, wiki, datum narození, kdo je Val Kilmer?, zajímavosti, osobnost, osobnosti, lexikon, narození, život, kde se narodil Val Kilmer?, informace

Pojem Val Kilmer je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Val Kilmer v následujících vyhledávačích

Najít termín Val Kilmer na Google obrázcích

Hledat frázi Val Kilmer ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Val Kilmer na Youtube

Vyhledat výraz Val Kilmer ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Val Kilmer ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Val Kilmer například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Val Kilmer

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Val Kilmer? Kdy se narodil Val Kilmer? Kde se narodil Val Kilmer? Val Kilmer se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Val Kilmer řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Val Kilmer i v jiné kategorii než je herectví.