Kdo je to?
Kdo je Milan Orlowski? Životopis Milan Orlowski, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Milan Orlowski

Kdo je Milan Orlowski? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Milan Orlowski je bývalý český stolní tenista, reprezentant a mistr Evropy ve dvouhře. Orlowski se narodil v září 1952 v Praze do sportovní rodiny. Jeho otec hrával fotbal a matka dělala gymnastiku.
Po studiu na střední škole začal Milan studovat sportovní vědy na Karlově univerzitě.
První větší úspěch v kariéře Orlowski zaznamenal v roce 1969, když dominoval na Mistrovství Evropy juniorů. Později, již mezi seniory, se stal opět mistrem Evropy ve dvouhře (1974). Tehdy se umístil na žebříčku ITTF na 3. místě, což bylo jeho nejlepší umístění v kariéře. V té době byl nejlepším hráčem Evropy. Během své kariéry nikdy neopustil světovou desítku.
Z Mistrovství světa 1975 v kategorii družstev československá výprava s Orlowskim přivezla bronzovou medaili. Stejný kov dovezli ještě z MS 1979 a 1981. Dvakrát se stal vítězem turnaje TOP 12 (1977, 1983) a také dvojnásobným mistrem Evropy v mužské čtyřhře (1978, 1980). Z mistrovství světa 1985 vybojoval společně s Jindřichem Panským stříbro ve čtyřhře.
Československo reprezentoval také na Zimních Olympijských hrách 1976 v kanadském Montrealu.
Po konci profesionální kariéry se stal trenérem.
V roce 2013 byl Orlowski zařazen do Síně slávy českého stolního tenisu.
Milan Orlowski je ženatý s Janou Orlowskou, se kterou vychoval dvě děti – dceru Annu a syna Lukáše.Kdo je Milan Orlowski? Životopis Milan Orlowski, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Milan Orlowski

Národnost: česká
Datum narození: 7. 9. 1952
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Milan Orlowski s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Suspenze? Znáte termín Kinezioterapie? Znáte definici termínu Pointa? Víte, co je to LTV?

Klíčová slova: sport, národnost, Milan Orlowski, biografie, kdo je Milan Orlowski?, wiki, život, osobnosti, Milan Orlowski, kdy se narodil Milan Orlowski?, popis, sport, datum narození, vysvětlení, osobnost, kde se narodil Milan Orlowski?

Pojem Milan Orlowski je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Milan Orlowski ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Milan Orlowski ve Wikipedii

Hledat slovo Milan Orlowski na Google obrázcích

Hledat slovo Milan Orlowski na Google.cz

Najít heslo Milan Orlowski ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Orlowski například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Milan Orlowski?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Milan Orlowski? Kdy se narodil Milan Orlowski? Kde se narodil Milan Orlowski? Milan Orlowski se nachází v kategorii Sport

Kategorie sport, vodní pólista, milan Orlowski, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Milan Orlowski dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Orlowski i v jiné kategorii než je sport.