Kdo je to?
Kdo je Kryštof Rímský? Životopis Kryštof Rímský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Kryštof Rímský?

Kdo je Kryštof Rímský? Životopis, informace, biografie, herectví

Kryštof Rímský je český filmový, seriálový a divadelní herec. Rímský se narodil v Hradci Králové do rodiny herce a dabéra Pavla Rímského a měl další sourozence Lauru a Prokopa. Později se s rodiči přestěhoval do Prahy. Po maturitě na gymnáziu v Karlíně začal studovat katedru alternativního herectví na DAMU v Praze. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrál ve hrách Hamlet a Romeo a Julie na Pražském hradě. Po úspěšných studiích na DAMU získal stálé angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde vystupoval až do roku 2020. Dále hostoval v Divadle v Dlouhé, Švandově divadle, Národním divadle Brno, HaDivadle, A Studiu Rubín a dalších. V roce 2020 se připojil k Divadlu na Vinohradech, kde získal stálé angažmá.
Před televizními kamerami Rímský debutoval v roce 2001 v epizodní roli seriálu Oběti. Od té doby se proslavil díky postavám v televizních seriálech Rodinná pouta (2004), Ulice, Ordinace v růžové zahradě (2005), Kriminálka Anděl, Soukromé pasti (2008), Expozitura (2009), Život je ples (2012), Specialisté (2017 a 2020) nebo Labyrint (2018).
Ve filmu Rímský debutoval v roce 2004 ve snímku Hodný chlapec. Od té doby ztvárnil role ve dvanácti filmech. Zahrál si v úspěšných snímcích jako Příběhy obyčejného šílenství (2005), Tobruk (2008), Čtyři slunce, Polski film, Modrý tygr (2012), Nabarvené ptáče (2019) a Chyby (2021).
V 90. letech minulého století byl Kryštof závislý na tvrdých drogách. Nakonec se z toho dostal. Od narození trpěl srdeční vadou a roku 2000 podstoupil chirurgický zákrok, při kterém mu chirurgové implantovali umělou chlopeň.
Kryštof Rímský je ženatý a se svou ženou má dva syny (Tobiáš a Johan).Kdo je Kryštof Rímský? Životopis Kryštof Rímský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Kryštof Rímský

Národnost: česká
Datum narození: 13. 8. 1975
Místo narození: Hradec Králové, Československo

Popis osobnosti Kryštof Rímský můžete sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Myrha? Pamatujete si definici pojmu Vbočený palec? Znáte pojem Saltimbocca? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bageta?

Klíčová slova: lexikon, osobnost, životopis, herectví, wikipedie, kdy se narodil Kryštof Rímský?, vysvětlení, narození, biografie, národnost, zajímavosti, místo narození, datum narození, Kryštof Rímský, informace, popis

Pojem Kryštof Rímský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Kryštof Rímský zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Kryštof Rímský ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Kryštof Rímský ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kryštof Rímský ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Kryštof Rímský na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Kryštof Rímský ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kryštof Rímský například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kryštof Rímský

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kryštof Rímský? Kdy se narodil Kryštof Rímský? Kde se narodil Kryštof Rímský? Kryštof Rímský je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Kryštof Rímský dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kryštof Rímský i v jiné kategorii než je herectví.