Kdo je to?
Kdo byl Karel Zich? Životopis Karel Zich, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Zich?

Kdo to byl Karel Zich? Stručný životopis

Karel Zich patřil k nejznámějším českým zpěvákům. Byl označován také jako český Elvis. Nebyl jen výborným zpěvákem, ale také kytaristou a hudebním skladatelem. Studoval na pražské konzervatoři, byl absolventem estetiky a sociologie UK, kde také obhájil doktorát z filozofie. Byl členem skupiny Spirituál kvintet, přezpíval některé hity Elvise Presleyho. Sólovou kariéru zahájil v roce 1974, natáčel se skupinou Flop, kterou jako doprovodnou sám založil. Velkou část písní i sám složil, stejně jako filmovou hudbu a hudbu pro lázeňskou fontánu v Mariánských Lázních.
Karel Zich byl populární i v zahraničí. Zemřel předčasně při infarktu během potápění na Korsice.Kdo byl Karel Zich? Životopis Karel Zich, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Karel Zich

Národnost: česká
Datum narození: 10. června 1949
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 13. července 2004

Tento text (Karel Zich) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Vzduch? Znáte pojem Skladební dvojice? Víte, co je to Laminární box? Vzpomenete si na definici slova Averze?

Klíčová slova: popis, význam slova, původ slova, definice, přesný význam, slovo, hudba, co znamená, wiki, význam, informace, odborný výraz, význam pojmu, co je to Karel Zich?, synonymum, etymologie

Pojem Karel Zich je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Karel Zich ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Karel Zich ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Karel Zich v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Karel Zich na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Zich například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Karel Zich? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Karel Zich? Kdo to byl Karel Zich? Kdy se narodil Karel Zich? Kde se narodil Karel Zich? Kdy zemřel Karel Zich? Karel Zich je v sekci hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Karel Zich kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Zich i v jiné kategorii než je hudba.