Kdo je to?
Kdo byl Karel Zich? Životopis Karel Zich, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Karel Zich?

Kdo byl Karel Zich? Životopis, informace, biografie, hudba

Karel Zich patřil k nejznámějším českým zpěvákům. Byl označován také jako český Elvis. Nebyl jen výborným zpěvákem, ale také kytaristou a hudebním skladatelem. Studoval na pražské konzervatoři, byl absolventem estetiky a sociologie UK, kde také obhájil doktorát z filozofie. Byl členem skupiny Spirituál kvintet, přezpíval některé hity Elvise Presleyho. Sólovou kariéru zahájil v roce 1974, natáčel se skupinou Flop, kterou jako doprovodnou sám založil. Velkou část písní i sám složil, stejně jako filmovou hudbu a hudbu pro lázeňskou fontánu v Mariánských Lázních.
Karel Zich byl populární i v zahraničí. Zemřel předčasně při infarktu během potápění na Korsice.Kdo byl Karel Zich? Životopis Karel Zich, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Karel Zich

Národnost: česká
Datum narození: 10. června 1949
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 13. července 2004

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Zich sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo HPP? Vzpomenete si na definici slova Zadní rýma? Víte, co je to Věrnost? Vzpomněli byste si na význam slova Molitan?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnosti, zajímavosti, místo narození, hudba, kdy se narodil Karel Zich?, životopis, datum úmrtí, nežijící, národnost, wikipedie, datum narození, narození, kde se narodil Karel Zich?, osobnost, kdo to je

Pojem Karel Zich je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Karel Zich ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Karel Zich ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Karel Zich ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Karel Zich ve Wikipedii

Najít heslo Karel Zich ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Zich například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Karel Zich?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Karel Zich? Kdy se narodil Karel Zich? Kde se narodil Karel Zich? Kdy zemřel Karel Zich? Karel Zich je v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Karel Zich dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Zich i v jiné kategorii než je hudba.