Kdo je to?
Kdo byl Karel Zich? Životopis Karel Zich, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Zich?

Kdo to byl Karel Zich? Stručný životopis

Karel Zich patřil k nejznámějším českým zpěvákům. Byl označován také jako český Elvis. Nebyl jen výborným zpěvákem, ale také kytaristou a hudebním skladatelem. Studoval na pražské konzervatoři, byl absolventem estetiky a sociologie UK, kde také obhájil doktorát z filozofie. Byl členem skupiny Spirituál kvintet, přezpíval některé hity Elvise Presleyho. Sólovou kariéru zahájil v roce 1974, natáčel se skupinou Flop, kterou jako doprovodnou sám založil. Velkou část písní i sám složil, stejně jako filmovou hudbu a hudbu pro lázeňskou fontánu v Mariánských Lázních.
Karel Zich byl populární i v zahraničí. Zemřel předčasně při infarktu během potápění na Korsice.Kdo byl Karel Zich? Životopis Karel Zich, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Karel Zich

Národnost: česká
Datum narození: 10. června 1949
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 13. července 2004

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karel Zich? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Želatina? Vzpomněli byste si na význam slova Svěřenecký fond? Víte, co je to Alabastr? Znáte definici termínu Samizdat?

Klíčová slova: formulace, co znamená, odborný výraz, Karel Zich, termín, přesný význam, lexikon, původ slova, slovo, synonymum, přesný výraz, hudba, význam slova, etymologie, definice, kdo je Karel Zich?

Pojem Karel Zich je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít pojem Karel Zich ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Karel Zich ve Wikislovníku

Najít termín Karel Zich ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Zich ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Zich například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Karel Zich?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karel Zich? Kdo to byl Karel Zich? Kdy se narodil Karel Zich? Kde se narodil Karel Zich? Kdy zemřel Karel Zich? Karel Zich je v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karel Zich kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Zich i v jiné kategorii než je hudba.