Kdo je to?
Kdo je to, byl Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Siréna? Lidé, mytologie

Kdo je to Siréna?

Jaký je význam slova Siréna? Co to znamená?

1. Sirény jsou postavami z antické řecké mytologie. Byly to zlé bytosti, napůl ženy, napůl ptáci, které dokázaly nádherně zpívat a tak lákaly námořníky k útesům, na nichž poté jejich lodě ztroskotaly. Sirény se objevují např. ve známém eposu Odyssea. Když se ithacký král Odysseus vrací z trojské války domů, Sirény jsou jedním z nebezpečí, která musí na své deset let trvající cestě překonat. Vyřeší to tak, že svým námořníkům nařídí, aby si zalili uši voskem a sám se nechá připoutat ke stěžni. Námořníci nic neslyšeli, ani zpěv Sirén, ani Odysseovy prosby, a tak zrádným místem bezpečně propluli.
2. Dnes se slovem siréna označuje výstražné zařízení vydávající kvílivý zvuk, varující před nebezpečím.Kdo je to, byl Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Siréna? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Siréna? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Duše? Vzpomněli byste si co označuje výraz Stres? Znáte termín Parní čistič? Znáte termín Armatura?

Klíčová slova: význam pojmu, termín, popis, kdo je Siréna?, vysvětlení, informace, definice, mytologie, wiki, přesný význam, původ slova, pojem, popis, Siréna, lexikon, heslo

Pojem Siréna je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Siréna ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Siréna na Google.cz

Zkusit najít Siréna ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Siréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Siréna například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Siréna, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Siréna? Kdo to byl Siréna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Siréna? Definice pojmu Siréna se nachází v sekci mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Siréna i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.