Kdo je to?
Kdo je to Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Siréna? Lidé, mytologie

Siréna

Co znamená a jaký je význam slova Siréna?

1. Sirény jsou postavami z antické řecké mytologie. Byly to zlé bytosti, napůl ženy, napůl ptáci, které dokázaly nádherně zpívat a tak lákaly námořníky k útesům, na nichž poté jejich lodě ztroskotaly. Sirény se objevují např. ve známém eposu Odyssea. Když se ithacký král Odysseus vrací z trojské války domů, Sirény jsou jedním z nebezpečí, která musí na své deset let trvající cestě překonat. Vyřeší to tak, že svým námořníkům nařídí, aby si zalili uši voskem a sám se nechá připoutat ke stěžni. Námořníci nic neslyšeli, ani zpěv Sirén, ani Odysseovy prosby, a tak zrádným místem bezpečně propluli.
2. Dnes se slovem siréna označuje výstražné zařízení vydávající kvílivý zvuk, varující před nebezpečím.Kdo je to Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Siréna? Lidé, mytologie

Definici slova Siréna můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Limita? Znáte definici termínu Sněžnice? Znáte termín Exkláva? Pamatujete si definici pojmu Gateway?

Klíčová slova: heslo, slovo, etymologie, Siréna, význam, co znamená, význam pojmu, definice, přesný výraz, odborný výraz, přesný výraz, synonymum, Siréna, termín, vysvětlení, wikipedie

Pojem Siréna je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi Siréna ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Siréna ve Wikipedii

Hledat heslo Siréna na Google obrázcích

Hledat výraz Siréna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Siréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Siréna například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Siréna? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Siréna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Siréna? Definice pojmu Siréna je v kategorii Mytologie

Kategorie mytologie, Médea, siréna, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Mytologie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.