Kdo je to?
Kdo je to, byl Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Siréna? Lidé, mytologie

Kdo je to Siréna?

Jaký je význam slova Siréna? Co to znamená?

1. Sirény jsou postavami z antické řecké mytologie. Byly to zlé bytosti, napůl ženy, napůl ptáci, které dokázaly nádherně zpívat a tak lákaly námořníky k útesům, na nichž poté jejich lodě ztroskotaly. Sirény se objevují např. ve známém eposu Odyssea. Když se ithacký král Odysseus vrací z trojské války domů, Sirény jsou jedním z nebezpečí, která musí na své deset let trvající cestě překonat. Vyřeší to tak, že svým námořníkům nařídí, aby si zalili uši voskem a sám se nechá připoutat ke stěžni. Námořníci nic neslyšeli, ani zpěv Sirén, ani Odysseovy prosby, a tak zrádným místem bezpečně propluli.
2. Dnes se slovem siréna označuje výstražné zařízení vydávající kvílivý zvuk, varující před nebezpečím.Kdo je to, byl Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Siréna? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Siréna? Pak se podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Duše? Vzpomněli byste si co znamená slovo SUV? Znáte termín Kochova vločka? Víte co je Superhrubá mzda?

Klíčová slova: kdo to je, pojem, odborný výraz, lexikon, přesný výraz, co znamená, termín, popis, vysvětlení, wiki, význam, heslo, původ slova, definice, význam slova, slovo

Pojem Siréna je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Siréna zkuste tyto odkazy

Hledat termín Siréna ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Siréna na Google.cz

Hledat frázi Siréna ve Wikipedii

Najít termín Siréna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Siréna například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Siréna? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Siréna? Kdo to byl Siréna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Siréna? Definice pojmu Siréna je v sekci mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Siréna hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.