Kdo je to?
Kdo je Lukáš Krpálek? Životopis Lukáš Krpálek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Lukáš Krpálek?

Kdo je Lukáš Krpálek? Životopis, informace, biografie, sport

Lukáš Krpálek je českým profesionálním zápasníkem v judu. Narodil se v Jihlavě, kde se začal věnovat judu v 6 letech. V roce 2005 se Lukáš Krpálek přestěhoval do Brna, kde se stal reprezentačním dorostencem v Institutu tradičního karate a juda. Hned v následujícím roce na mistrovství Evropy dorostenců vybojoval stříbrnou medaili. O rok později již trénoval s juniorskou reprezentací v Praze a v roce 2008 se připojil ke klubu USK Praha na Folimance. V onom roce vybojoval svůj první double, když získal titul mistra Evropy i světa v juniorské kategorii.
V roce 2009 přestoupil již do kategorie seniorů. Během roku 2010 vyhrál tři turnaje světového poháru po sobě. Na Olympijských hrách v Londýně (2012) obsadil Krpálek sedmé místo. V sezóně 2013 zvítězil na Judo Grand Slam Paris a získal do žebříčku IJF 500 bodů. Díky těmto bodům se stal poprvé světovou jedničkou. Na mistrovství Evropy v Maďarsku v Budapešti vyhrál zlatou medaili a upevnil svou pozici jedničky. Kvůli maturitní zkoušce vynechal turnaj mistrů a o první místo přišel. V roce 2014 získal první zlatou medaili z mistrovství světa jako senior. Následující Olympijské hry v Riu de Janeiru (2016) Krpálek vyhrál a získal zlatou medaili. V roce 2016 se stal vítězem ankety Sportovec roku (v roce 2019 úspěch zopakoval). Mistrovství Evropy v izraelském Tel Avivu (2018) Krpálek vyhrál, stejně tak Mistrovství světa v japonském Tokyu (2019).Kdo je Lukáš Krpálek? Životopis Lukáš Krpálek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Lukáš Krpálek

Národnost: česká
Datum narození: 15. 11. 1990
Místo narození: Jihlava, Česká republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lukáš Krpálek sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem WTF? Znáte pojem Rokoko? Pamatujete si definici pojmu Uherský rok? Vzpomenete si na definici slova Rafting?

Klíčová slova: životopis, wiki, život, sport, popis, osobnost, lexikon, Lukáš Krpálek, Lukáš Krpálek, národnost, sport, kdy se narodil Lukáš Krpálek?, wikipedie, kde se narodil Lukáš Krpálek?, osobnosti, kdo je Lukáš Krpálek?

Pojem Lukáš Krpálek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Lukáš Krpálek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Lukáš Krpálek ve Wikipedii

Najít slovo Lukáš Krpálek na Google obrázcích

Najít výraz Lukáš Krpálek ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Lukáš Krpálek ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lukáš Krpálek například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Lukáš Krpálek?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Lukáš Krpálek? Kdy se narodil Lukáš Krpálek? Kde se narodil Lukáš Krpálek? Lukáš Krpálek se nachází v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Lukáš Krpálek třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lukáš Krpálek i v jiné kategorii než je sport.