Kdo je to?
Kdo je Věra Nerušilová? Životopis Věra Nerušilová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Věra Nerušilová

Kdo je Věra Nerušilová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Česká zpěvačka a šansoniérka se narodila 21. dubna 1935 ve Zlíně. Může se pyšnit velmi raritním hlasem – kontraaltem. V 60. letech krátce působila v oblíbené folkové skupině Spirituál kvintet, dnes ji diváci mohou slyšet v prostorách Divadla Na Fidlovačce. Podle své nejznámější písně bývá přezdívána jako Kočka ze Záběhlic. To díky účinkování v kriminálním seriálu Hříšní lidé města pražského.
Otec Věry (rozené Soudkové) pracoval v továrně Tomáše Bati. Po nějakém čase se však rodina odstěhovala do Třebíče, kde Věra prožila své dětství. Nejprve vystupovala se svou sestrou jako Duo sester Soudkových, později se k nim přidala i nejmladší sestra a uskupení se rozrostlo na trio. Dívky vystupovaly na různých slavnostech i v programu pro lázeňské hosty.
Na přání rodičů vystupovala administrativu, a to navzdory její odvěké lásce k hudbě. Právě tato láska ji přivedla do Československého souboru písní a tanců, kde posléze potkala i svého budoucího manžela. Zdeněk Nerušil byl filozof, překladatel, básník a tanečník.
Jejich manželství, do něhož se narodila dcera Barbora, netrvalo příliš dlouho. Zdeněk Nerušil zemřel 27. srpna 1983 ve Žďáře nad Sázavou na srdeční infarkt a Věra se tak stala vdovou. Od té doby už sice uplynulo více než čtyřicet let, znovu se však neprovdala a žije sama.
V roce 1962 založila Věra se svými třemi kamarádkami, Marií Pokštefovou, Olgou Strnadovou-Menšíkovou a Indrou Střítezkou, Divadlo Paravan.
V roce 1973 se rozhodla vydal vlastní cestou a pustila se na sólovou dráhu. Její manžel jí dělal dramaturga a skládal pro ni nádherné písňové texty.
Za svůj život byla Věra Nerušilová členkou mnoha divadelních souborů a hudebních uskupení. Účinkovala v Divadle ABC, v Divadla Na Fidlovačce, po boku Marty Němcové v Divadle pro děti, v Divadle Viola, diváci ji mohli vidět také v Laterna magika nebo Divadle Paravan. Kromě toho vystupovala se Spirituál kvintetem, s Crazy show J. Čejky, s Inkognito kvartetem nebo s Československým státní souborem písní a tanců.
Ve svých devětadvaceti letech si zahrála v oblíbené hudební komedii Kdyby tisíc klarinetů, o pět let později se objevila v detektivce Smrt černého krále. V roce 1979 ji diváci mohli v herecké úloze sledovat ve snímku Hodinářova svatební cesta korálovým mořem a o bezprostředně poté stihla dokonce filmy dva Blues pro EFB a Blázni, vodníci a podvodníci.
Od začátku osmdesátých let stihla ještě další role. Zejména v televizním seriálu Vlak dětství a naděje, ve filmech Zázračné dítě, Hláska a Kabát. Dále si zahrála v seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. Mihla se v oblíbeném seriálu ze zdravotnického prostředí Ordinace v růžové zahradě. Její poslední rolí byla baronka v pohádce Kouzelník Žito, kterou zvládla ve svých třiaosmdesáti letech.Kdo je Věra Nerušilová? Životopis Věra Nerušilová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Věra Nerušilová

Národnost: česká
Datum narození: 21. dubna 1935
Místo narození: Zlín

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Věra Nerušilová sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Vandalismus? Pamatujete si definici pojmu Žardiniéra? Víte co je MŠMT? Vzpomněli byste si co znamená slovo Překlenovací úvěr?

Klíčová slova: osobnost, wikipedie, Věra Nerušilová, osobnosti, vysvětlení, životopis, místo narození, život, popis, biografie, zajímavosti, kdy se narodila Věra Nerušilová?, datum narození, kdo je Věra Nerušilová?, hudba, národnost

Pojem Věra Nerušilová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Věra Nerušilová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Věra Nerušilová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Věra Nerušilová na Google.cz

Najít termín Věra Nerušilová ve Wikislovníku

Najít výraz Věra Nerušilová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Věra Nerušilová například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Věra Nerušilová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Věra Nerušilová? Kdy se narodila Věra Nerušilová? Kde se narodila Věra Nerušilová? Věra Nerušilová je v sekci Hudba

Kategorie hudba, černé piano, věra Nerušilová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Věra Nerušilová např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Věra Nerušilová i v jiné kategorii než je hudba.