Kdo je to?
Kdo je Kevin Garnett? Životopis Kevin Garnett, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kevin Garnett

Kdo je Kevin Garnett? Životopis, informace, biografie, sport

Kevin Maurice Garnett je bývalý americký profesionální basketbalista, vítěz NBA z roku 2008 a jeden z nejlepších basketbalistů v historii. Garnett se narodil ve městě Greenville v Jižní Karolíně jako druhý ze tří dětí. S basketbalem začal na Hillcrest Middle School. Poté docházel na střední školu Mauldin High School, odkud byl z rasových důvodů nucen přejít do Chicaga na Farragut Career Academy, kde strávil poslední ročník střední školy. Během roku svými výkony pomohl střední škole k bilanci 28 výher a 2 prohry, díky čemuž byl deníkem USA Today jmenován nejlepším hráčem roku a byl mu udělen titul Mr. Basketball USA.
Po střední škole v roce 1995 byl 211 cm vysoký Garnett draftován týmem Minnesota Timberwolves z NBA. V Minnesotě poté hrál 12 sezón (1995-2007). Stal se tak prvním hráčem od roku 1975, který začal hned po střední škole hrát v NBA. Během 12 let v týmu Timberwolves se stal roku 2004 nejužitečnějším hráčem NBA.
Roku 2007 přestoupil do týmu Boston Celtics, se kterým se hned po první sezóně 2007-2008 radoval ze svého prvního titulu v NBA. Za tuto sezónu byl rovněž vyhlášen nejlépe bránícím hráčem ročníku. V Bostonu strávil Garnett 6 let (2007-2013). Jeho další angažmá bylo v týmu Brooklyn Nets, kde odehrál 2 sezóny (2013-2015). V roce 2015 se na svou poslední sezónu v kariéře vrátil do Minnesoty Timberwolves (2015-2016).
Za svou kariéru odehrál Garnett 21 sezón, ve kterých nahrál 26 071 bodů. 15x se objevil na NBA All-Star Game. Roku 2009 jej magazín Slam zařadil mezi 50 nejlepších basketbalistů v historii.
Kevin Garnett reprezentoval USA. S reprezentací slavil zisk zlaté medaile na Mistrovství Ameriky 1999 a také na Letních olympijských hrách 2000 v Sydney.
V sezóně 2016-2017 působil jako konzultant v týmech Milwaukee Bucks a Los Angeles Clippers.
Garnett byl roku 2020 uveden do basketbalové síně slávy.
Od roku 2004 je ženatý s Brandi Padilla, se kterou má dceru Capri (*2008).Kdo je Kevin Garnett? Životopis Kevin Garnett, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Kevin Garnett

Národnost: americká
Datum narození: 19. 5. 1976
Místo narození: Greenwille, Jižní Karolína

Tento text (Kevin Garnett) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Činohra? Vzpomněli byste si co znamená slovo P2P? Znáte termín Kamenec? Víte co je Extáze?

Klíčová slova: Kevin Garnett, život, osobnosti, narození, vysvětlení, národnost, místo narození, wiki, lexikon, kde se narodil Kevin Garnett?, životopis, kdy se narodil Kevin Garnett?, wikipedie, informace, sport, popis

Pojem Kevin Garnett je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Kevin Garnett

Zkusit najít termín Kevin Garnett v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Kevin Garnett na Youtube

Najít slovo Kevin Garnett ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kevin Garnett ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kevin Garnett ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kevin Garnett například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Kevin Garnett? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Kevin Garnett? Kdy se narodil Kevin Garnett? Kde se narodil Kevin Garnett? Kevin Garnett se nachází v sekci Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Kevin Garnett dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kevin Garnett i v jiné kategorii než je sport.