Kdo je to?
Kdo je Jared Leto? Životopis Jared Leto, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jared Leto

Kdo je Jared Leto? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jared Leto je slavný americký herec a herec, který se narodil 26. prosince 1971 v Bossier City v Louisianě, je synem Constance Leto a jeho otcem je Anthony L. Bryan.
Ještě v době, kdy byl Jared malý se ale jeho rodiče rozvedli, a Jared tak vyrůstal jen s matkou a starším bratrem Shannonem. Rodina se často stěhovala, a tak Jared žil například v Coloradu, Virginii a dokonce i na Haiti. Příjmení Leto získal díky sňatku své matky s mužem jménem Carl Leto.
Svá středoškolská studia započal na Flint High School, nicméně je nedokončil a pokračoval na Emerson Prepatory School, kde se mu podařilo úspěšně absolvovat. Zájem o umění jen nadále táhl na univerzitu ve Filadelfii, nicméně záhy odtud přestoupil na Newyorskou Univerzitu umění a filmu, kde se začal věnovat herectví.
Ještě během studia na univerzitě si vyzkoušel i roli režiséra snímku Crying Joy (Radost v slzách).
Na počátku devadesátých let se odstěhovat z New Yorku do Kalifornie, kde začal hrál v seriálech Skoho doma a Tábor u Wilderů.
Ještě v průběhu devadesátých let minulého století tvárnil například postavu Jordana v televizním seriálu Tak tohle je můj život, Michaela ve snímku Nezralé manželky, Becka v Co si ušít do výbavy, Frankieho Griffina v Posledním ze slavných králů nebo Steva Prefontaina z filmu Zázračný běžec A to není zdaleka všechno.
Jared skočil do herecké profese po hlavě a zajímavé role na sebe nenechávaly dlouho čekat. Diváci si jej ale ve větší míře začali všímat až díky jeho postavě jménem Angel Face z oblíbeného filmu Klub rváčů, kde se Leto objevil po boku slavných jmen jako je Brad Pitt, Edward Norton nebo Helena Bonham Carter.
Ústřední roli ztvárnil v psychologickém dramatu Requiem za sen Darrena Aronofského, který sleduje osudy drogově závislých jedinců. Později se objevil také ve filmech Americké psycho, Úkryt, Highway, Sol Googe, Alexander Veliký, Obchodník se smrtí, Zabiják osamělých srdcí, Zavraždění Jonna Lennona aj.
Za zmínku jistě stojí film Klub poslední naděje z roku 2013, který vznikl v režii Jeana Marca Vallée. Toto psychologické životopisné drama sleduje osudy texaského rodáka Rona Woodroofa, který se kvůli nezřízenému způsobu svého života nakazí virem HIV a v momentě, kdy na svou diagnózu přijde mu zbývá jen poslední měsíc života. Jelikož se nehodlá vzdát, je ochoten vyzkoušet jakoukoli (byť nevyzkoušenou a neschválenou) léčbu. Postavu Rona zde ztvárnil oblíbený herec Matthew McConaughey a Jared Leto si zahrál transgender postavu jménem Rayon, jejíž ztvárnění mu vyneslo Oskara.
Kdo neznal Jareda do roku 2016 jej však jistě zaregistroval coby nového Jokera v komiksové adapraci Sebevražedný oddíl, kde se kromě Leta objevili i další herci jako je Margot Robbie coby doktorka Harley Quinn, Will Smith jako Floyd Lawton zvaný Deadshot nebo Ben Affleck v roli Batmana. Postavu Jokera poté ztvárnil i v Lize spravedlnosti Zacka Snydera z roku 2021.
Ztvárněním Jokera se Leto zařadil mezi elitní herce, kteří měli s touto rolí taktéž své vlastní zkušenosti. V minulosti vdechl této postavě život například Cesar Romero, Jack Nicholson či Heath Ledger, který za roli zaplatil mnohými duševními problémy a později v návaznosti na to i životem, když ve věku pouhých osmadvaceti let zemřel.
Jared Leto je stále aktivním hercem. V roce 2017 natočil film Blade Runner 2049 a o rok později The Outsider. V roce 2021 ztvárnil postavu Alberta Sparma ve snímku Střípky a Paola Gucciho v kriminálním dramatu Klan Gucci. Doposud poslední rolí Jareda Leta je Michael Morbius z dobrodružného akčního dramatu Morbius, který vyšel v roce 2022.
Kromě toho, že je Leto úspěšným hercem, je od roku 1998 rovněž i frontmanem kapely 30 Second to Mars hrající alternativní rock mezi jejíž písně patří kupříkladu A Beautiful Lie, This Is War, The Kill nebo From Yesterday.
V roce 2023 Jared Leto vzbudil velkou pozornost díky svému kontroverznímu kostýmu bílé kočky, v němž dorazil na akci Met Gala, která vzdávala hold nedávno zesnulému módnímu návrháři Karlu Lagerfeldovi.
V osobním životě tvořil až donedávna Jared Leto pár s ruskou modelkou Victoria´s Secret Valery Kaufman, která je absolventkou NYFA. Na přelomu let 2022 a 2023 se však rozešli a v současnosti není žádná jeho stálá partnerka známá. Jared Leto je bezdětný.Kdo je Jared Leto? Životopis Jared Leto, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jared Leto

Národnost: americká
Datum narození: 26. prosince 1971
Místo narození: Bossier City v Louisianě

Tento text (Jared Leto) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Izotop? Víte co je Kiwano? Vzpomněli byste si co znamená slovo 5G? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bujón?

Klíčová slova: místo narození, kde se narodil Jared Leto?, narození, Jared Leto, informace, kdo je Jared Leto?, život, zajímavosti, národnost, popis, vysvětlení, Jared Leto, osobnosti, wikipedie, kdy se narodil Jared Leto?, lexikon

Pojem Jared Leto je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jared Leto v následujících vyhledávačích

Najít slovo Jared Leto v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Jared Leto ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Jared Leto na Google.cz

Hledat termín Jared Leto ve Wikislovníku

Vyhledat termín Jared Leto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jared Leto například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jared Leto

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jared Leto? Kdy se narodil Jared Leto? Kde se narodil Jared Leto? Jared Leto patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herec modré oči, jared Leto, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jared Leto dejme tomu např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jared Leto i v jiné kategorii než je herectví.